Rahalise vabaduse ekspert Vallo Arumäe – Rahalise sõltumatuse tasemed – Osa III

#196 Rahalise vabaduse ekspert Vallo Arumäe – Rahalise sõltumatuse tasemed – Osa III by 🎧🎙️Podcast “Ausad mehed”

Kuula:

Kirjeldus:
Tegemist on kolmanda, kolme osalisest saatest Vallo Arumäega, kus võtame ette ja detailideni lahti rahalise sõltumatuse tasemed. Saadetest saad teada, kus oled täna sina, kuidas oma tasemel navigeerida ja paremaks muutuda ning mida tuleb teha selleks, et jõuda täieliku rahalise sõltumatuseni.

Kuula selle podcasti seeria esimest saadet siit:

Kuula selle podcasti seeria teist saadet siit:

Kuula ka minu ja Vallo esimest omavahelist vestlust, mis toimus 7 kuud tagasi:
bit.ly/3ca7HPk

Vallo on rahvusvahelise finantsharidusettevõtte Starfish Academy kaasasutaja ja rahalise vabaduse eestkõneleja. Tema missioon on aidata ettevõtlikel inimestel saavutada ajaline ja rahaline vabadus läbi äri ja investeerimise, elades samaaegselt harmoonilist elu. Ta on edukalt käivitanud rahvusvahelise ekspedeerimisettevõtte Balti Logistika ja toonud Eestisse maailma suurima ärialase koostöö organisatsiooni BNI tegevuse.

Saadetes mainitud Starfish Academy koolitused leiad siit:
Praktiline kursus raha kasvatamiseks (-50%)- bit.ly/38k6t2O
Online kursus: Kapitali kiirendi (-45%)- bit.ly/3bpK46j

Facebook:
www.facebook.com/podcastausadmehed/
www.facebook.com/chriskkala

Instagram:
www.instagram.com/chriskkala

Jälgi Vallo tegemisi:
www.facebook.com/vallo.arumae
www.facebook.com/starfish.academy.eesti/

Genre
Business

License: cc-by-nc-sa

Vallo Arumäe: kui suur on sinu mäng?

Vallo Arumäe: kui suur on sinu mäng? by 🎙️”Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis”

Kuula:

Kirjeldus:
Minu seekordseks vestluskaaslaseks on Vallo Arumäe, kes on ettevõtja, investor ja finantsvabaduse eestkõneleja. Tema missiooniks on inspireerida ettevõtlikke inimesi saavutama rohkem vabadust ja harmooniat oma elus. Olles viimase paarikümne aasta jooksul juhtinud mitmeid erinevaid organisatsioone, on Vallo tänaseks loonud finantsharidusettevõtte Starfish Academy, mis oma olemuselt on rahaliselt vabade ettevõtjate ja investorite kogukond, kes on pühendunud teadlikule arengule ja kasvamisele, et elada tähendusrikkamat elu. Vallo on äge tegija. Temaga vestlus inspireeris mõtlema suuremalt ja süstis usku, et tegelikult on siin elus kõik võimalik.

“Ma arvan, et üks selline suur milestone minu elus puudutab mentorit Robert Kiyosakit, kes mind üldse kunagi enesearengu teele suunas. Aasta oli siis 2009 ja me mõtlesime koos ühe teise Eesti partneriga, et jube vahva oleks viia Robert Kiyosaki teadmised ka Venemaale. Me teadsime seda, et Kiyosaki raamatut ‘Rikas isa, vaene isa’ oli Venemaal lugenud ca 4,5 miljonit inimest, aga ta ei olnud mitte kunagi seal käinud. Nii me siis visualiseerisime oma peas selle pildi, kus nägime ennast Venemaal mingis suures kontsertsaalis, kuhu oli kokku tulnud tuhandeid inimesi ja Kiyosaki esines laval. See tundus tollel hetkel ikka täiesti absurdne idee, et see võiks kunagi üldse teoks saada. Kuid huvitav on see, et kui me inimestena midagi otsustame ja väga tahame, siis me hakkame ka nägema neid võimalusi ja ressursse selle elluviimiseks. Läkski mööda mingi aastake, kui me kohtusime ühel Peterburi koolitusel ettevõtjatega, kes kutsusid meid Moskvasse oma inimestele finantskirjaoskust ja rahatarkust koolitama. Samaaegselt oli meil ka koosolek Robert Kiyosaki tiimiga, kus me mainisime seda, et huvi Venemaal nende teemade vastu on olemas. Seepeale küsis Robert, et kuidas ma saan teid aidata, et teil veelgi paremini Venemaal läheks. Ja siis ütlesimegi, et võiks teha koos ühe suure ürituse. Paar nädalat hiljem tuli Robert ja ütles, et pange endale kalendritesse kirja – juuni 2012 läheme Venemaale. Kui see mõte tekkis algselt 2009, siis kolme aastaga sai see piisavalt küpseks, et teostuda. Ja nii see teoks sai juunis 2012, kui Moskva Crocus City Hall’i kogunes üle 5000 inimese Robert Kiyosakit kuulama. Mida see minu jaoks näitas, oligi see, et tegelikult mingeid piire võimaliku ja võimatu vahel ei ole. Piirid seame paljuski ikkagi ise. Piirid on eelkõige meie kujutlusvõimel. Kui sa suudad midagi ägedat välja mõelda, pühendud sellele täiega, siis tegelikult on kõik võimalik. See oli hea motivatsioonilaks, mis veelkord kinnitas – mõtle suuremalt! Minu mentor on õpetanud mind endalt ikka ja jälle küsima, kui suurelt ma mängin? Kas see mäng, mida ma täna mängin, ongi minu lagi või see võiks toimuda oluliselt suuremates mastaapides? Kui palju sa endasse üldse usud? Ja milleks sa arvad, et sa oled võimeline? Selline suurelt mängimise mõte on mind kogu aeg kannustanud. Olen ikka otsinud kogu aeg võimalusi, kuidas suuremasse liigasse jõuda.” – Vallo Arumäe

Kuulake ikka …

***
Seekordse podcasti episoodi koostööpartner ja toetaja on LIVE2LEAD juhtimiskonverents. LIVE2LEAD konverents on tippsündmus liidritele ja ettevõtlikele inimestele — see on konverents, mis toimub üle maailma enam kui 400 linnas ning toetab liidri- ja enesejuhtimise oskusi ning ettevõtlikkust, laiendab silmaringi, inspireerib ja harib ning annab positiivse energiasüsti. Konverentsil astuvad üles viis maailmatasemel esinejat eesotsas konverentsi patrooni John Maxwelliga. 29. jaanuaril toimub LIVE2LEAD konverents juba kuuendat korda ka Eestis, Mustamäe Apollo kinos. Ja kõigest lähemalt saad lugeda ürituse kodulehelt live2lead.ee.

***

Harry Tuul – meediast, juhtimisest ja finantskirjaoskusest

“Edu Valem”, osa 2 | Harry Tuul – meediast, juhtimisest ja finantskirjaoskusest

Kuula:

Kirjeldus:
Rahajutud.ee taskuhäälingusaates “Edu Valem” käis teises saates Manta Maja stuudios külas praegune BNS-i ja Postimehe majandustoimetuse juht Harry Tuul, kes senises karjääris jõudnud rohkem teha kui enamus meist kogu elu jooksul.

Varem ka EPL/Delfi ja Äripäeva majandustoimetusi ning Riigiprokuratuuris avalike suhete osakonda juhtinud 39-aastase Harryga rääkisime pikalt nii meediamaastikul toimuvast kui ka erinevatel juhtimise ja inimeste manageerimisega seotud teemadel.

Mil viisil on meediatarbimine tänapäeval muutunud? Kuidas leida enda ettevõttesse häid töötajaid ning kuidas hoida neid motiveerituna? Miks koolis ei õpetata kõige igapäevasemaks toimetulekuks üliolulisi oskusi? Kui hea on eestlaste üldine finantskirjaoskus? Need ja paljud teised küsimused saavad saate jooksul läbi arutatud.

“Edu Valem” sünnib koostöös Manta Maja ja Rahajutud.ee portaaliga. Saatejuhtideks on Maxim Tuul ja Siim Semiskar.

Kõik ettepanekud ja tagasiside on oodatud meiliaadressil info@rahajutud.ee.

Head kuulamist!

Kas ja miks lihvida oma finantskirjaoskust? Teemaks tuleb ka Epp Kärsin ja inspiratsioon teadlikuma seksuaalsuse teemadel

Viies osa! Kas ja miks lihvida oma finantskirjaoskust? Teemaks tuleb ka Epp Kärsin ja inspiratsioon teadlikuma seksuaalsuse teemadel

Kuula:

Kirjeldus:
Draamatute taskuhäälingu UUS OSA on draamatult ja mängleva kergusega teie ees! Viiendas osas piilume oma rahakottidesse ja arutame, kas see, mis meile sealt vastu vaatab meid ka rõõmustab või võiks ja peaks selles osas midagi ette võtma? Mis on Epp Kärsini fenomen ja mida meil tema missioonist jõuda hea seksini võita on? Ja sekka ka Ükssarvikust, Kai kunstikeskusest ja muust! Eino aga mis muud kui head kuulamist! Nagu ikka, ootame teie mõtteid ja lugusid draamatud.podcast@gmail.com aadressil! Oleme ka Instagramis ja Facebookis, kohtume ka seal!

Saatemärkmed:
– Kai kunstikeskus https://kai.center/
– Startup komöödia ”Ükssarvik”
– Epp Kärsin https://amareluna.com/et/kes-on-epp-kaersin
– Edu Akadeemia webinar Epp Kärsiniga https://is-tracking-link-api-prod.appspot.com/…/58954345018…
– Jaak Roosaare ”Rikkaks saamise õpik” ja koduleht https://roosaare.com/
– Kristi Investeerib https://kristiinvesteerib.ee/
– LHV investeerimiskool https://fp.lhv.ee/academy
– LHV Börsihai 2019 https://fp.lhv.ee/forum/free/132616
– Lasteraamat ”Tom õpib rahamängu” https://www.apollo.ee/tom-opib-rahamangu.html
– Tim Ferriss Show podcasti osa, saatekülaline Ramit Sethi https://tim.blog/2019/05/07/ramit-sethi/