Mida kasutatud auto ostmisel eriti hoolsalt silmas peaks pidama?

47. Mida kasutatud auto ostmisel eriti hoolsalt silmas peaks pidama? by Istmesoojendus

Kuula:

Kirjeldus:
Autosaade “Istmesoojendus” võtab sel korral vaatluse alla tehnilised lahendused, mis kasutatud auto ostmise märkimisväärselt lihtsamaks muudavad.

Sekka räägime ka sellest, kuidas USA-s püstitati taas uus rekord rannikult rannikule sõidus (ing. k. cannonball run). Sel korral on rekord aga eriti märgiline, kuna juht tegi seda ainuüksi ning rendiautoga, mida ta ka eriti huvitaval moel täiendas.

Teemaks tuleb ka kättesaamatu Lotus Evija, uus täiselektriline superauto, mis peaks olema võimeline 0-300 km/h saavutama alla üheksa sekundiga. See tähendab, et tegemist on ühe kiireima, kui mitte kõige kiirema seeriatootmisautoga, mis üldse kunagi valminud.

Lisaks räägime künnistest ja liiklusohutusest. Kuigi künnised on üks kõige paremaid viise liikluskiiruste piiramiseks ei ole nende rajamine alati autodele ja juhtidele hea. Arutame miks ja kuidas võiks paremini.

Proovisõiduautoks oli sel nädalal Ford Puma. Tegemist on sisuliselt kõrgemaks tõstetud väiksemat tüüpi Fordiga (Focus või Fiesta). Üllataval kombel on kolmesilindrilise 1.0 mootoriga auto aga sõidulusti poolest täiesti talutav. Küsimust tekitab ainult see, kas selle hinna eest on autot piisavalt ja kas selle masina ostjat huvitab see, et karakterit on sellel ehk pisut rohkem kui konkurentidel.

PPA innovatsioonipealik selgitab: mis on rahunemispeatused ja kuidas neid kasutama hakatakse

15. PPA innovatsioonipealik selgitab: mis on rahunemispeatused ja kuidas neid kasutama hakatakse by Istmesoojendus

Kuula:

Kirjeldus:
Sel korral on “Istmesoojenduse” stuudios lisaks saatejuhtidele Jan-Matthias Mandrile ja Uku Tamperele ka PPA innovatsioonipealik Elari Kasemets, kes meile täpselt selgitab, mis meede on uus “rahunemispeatus”, kuidas seda rakendama hakatakse, mis mõtte taga on ning mis innovatsioonimeeskonnal veel Eesti liikluses plaanis muuta on.

Lisaks sellele arutame Elariga ka metsloomade mõju üle Eesti teedel. Õnnetusi on palju, kuid kes lõppude lõpuks süüdi on, kas loomad või inimesed? Ühtlasi anname nõu, kuidas kokkupõrkeid metsloomadega vältida.

Proovisõiduautoks oli sel nädalal Ford Focus, ühe liitrise mootoriga versioon, millest sõitsime ära nii luukpära kui ka sedaani. Üldjoontes võib öelda, et Ford üllatab nii mõneski mõttes ja vanu häid omadusi on sel palju.