Suur hübriidide ülevaade, biokütused ja elektri-Mustang

21. Suur hübriidide ülevaade, biokütused ja elektri-Mustang by Istmesoojendus

Kuula:

Kirjeldus:
Järjekorras juba 21. “Istmesoojenduse” osas arutame elektrilise Ford Mustangi, Toyota hübriidide ja prügist toodetava biodiisli üle. Kuid see ei ole kõik!

Esmalt Neste MY 100 protsenti taaskasutatavast kütusest – Uku on seda päris pikalt proovinud ning lubab, et hakkab seda aeg-ajalt ka ise kasutama. Hind on küll kallis, kuid looduse säästmine ja kõrgem tsetaanarv on Uku hinnangul seda väärt.

Teslat meenutav elektriline Ford Mustang E-Mach on kohal. Kas tegemist on pühaduseteotusega või suudab elektriline krossover päriselt “vana hea” Mustangi jälgedes sammuda? Tehnilised andmed väidavad pigem viimast.

Kaks meest arutavad ka naiste aasta autode üle. Neid pole aga üks, vaid terve trobikond. Kas see ongi ainuõige viis, kuidas autosid hinnata?

Stuudios on meil lisaks veel üks külaline – Raido Rosenfeld ELKEst, kes räägib meiega täpsemalt hübriidajamitest ja neid kasutavatest autodest. Kuidas on hübriidid arenenud, miks on tänapäevased hübriidid paremad ja millised variandid üldse olemas on? Kõikidele nendele küsimustele saab vastuse.

Nipinurgas puudutame termostaatide teemat – kuidas saada aru, et sellega võib midagi valesti olla ja mida sellisel juhul peale hakata? Ja mis see termostaat üldse on?