Kuidas Fortumo maha müüdi

04.07 Restart: Kuidas Fortumo maha müüdi

Kuula:

Kirjeldus:
Fortumo müük 45 miljoni dollari eest on kindlasti viimase aja üks suurimaid uudiseid Eesti idufirmade maastikul. Eesti idufirmakultuur on veel nii noor, et müüke on meil üsna vähe olnud ning eriti veel suhteliselt suurte summade eest müüke, mida 45 miljonit dollarit kahtlemata on. Restardis on külas Fortumo kaasasutaja ja tegevjuht Martin Koppel, kellega räägime sellest, miks ja kuidas Fortumo maha müüdi, kuidas selleni jõuti ja mis saab edasi. Saadet juhivad Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka.  

Kuum tool: kriisis võidavad need, kes kurvi keskel panevad gaasi põhja

19.06.20 Kuum tool: kriisis võidavad need, kes kurvi keskel panevad gaasi põhja by Äripäeva raadio

Kuula:

Kirjeldus:
Kriisis tegutsemine on nagu rallisõit: kes õigel ajal gaasi põhja paneb, tuleb kriisist võitjana välja. Sedasi rääkis saates “Kuum tool” eile ettevõtte müügist teatanud Fortumo tegevjuht Martin Koppel.

“Professionaalse ja tavaautojuhi erinevus on selles, et tavajuht sõidab kurvi läbi ja siis hakkab kiirendama, enne pidurdab. Professionaal hakkab juba kurvi keskel uuesti kiirendama. Ettevõtluse ja kriisidega on enam-vähem sama lugu. Need, kes hakkavad enne kriisi lõppu investeerima, siis kindlasti nemad tulevad kiiremini välja ja võidavad kõige enam,” rääkis Koppel.

Saates rääkisime Martin Koppeli ja Ülemiste kaubanduskeskuse juhi Guido Pärnitsaga eilsest suurtehingust, kui palju on kriis mõjutanud Ülemiste laienemisplaane, mida arvata valitsuse poliitikast ning kes kriisist võitjana väljuvad. Saadet juhtis Meelis Mandel.

Täies pikkuses saab saadet kuulata siit: https://www.aripaev.ee/raadio/episood/kriisis-voidavad-need-kes-kurvi-keskel-panevad-gaasi-pohja

Rain Rannu – Mees, kes ajab ükssarvikuid taga

#43 – Rain Rannu – Mees, kes ajab ükssarvikuid taga by Täitsa Pekkis

Kuula:

Kirjeldus:
Täitsa Pekkis saate teine hooaeg on alanud!

Meil on külas investor, väga edukas ettevõtja ning filmiprodutsent – Rain Rannu.

Raini tuntakse Fortumo kaasasutajana, investeerimisfondi Superangel partnerina ning viimasel ajal ka filmiprodutsendina, kelle käe all on valminud filmid “Ükssarvik”  ja   “Ameerika Suvi”. Oma karjääri USAs raamatumüüjana alustanud Rain oli 2000. aastal tegevust alustanud Eesti ettevõtte Mobi kaasasutaja, millest kasvas välja rahvusvaheline mobiilimaksete platvorm Fortumo. Tema hobideks on fotograafia, hiphop muusika ning jooksmine.
Rääkisime Rainiga ettevõtlusest, õnnest, filmide tegemisest, eesmärkide seadmisest, rasketest hetkedest ja paljust muust. 

http://www.tallifornia.com
https://fortumo.com
https://www.superangel.io

The Future of Mobility

Startup in Estonia: #S2 E3 – The Future of Mobility by Startup Estonia

Kuula:

Kirjeldus:
Startup in Estonia is a podcast where we discuss different pillars of a successful startup ecosystem by showcasing examples from Estonia.

In the second season, we take a deeper dive into verticals of startups such as Educational Technology, AI & Machine Learning, Cyber Security, Financial Technologies, Talent/HR and more.

In the third episode, we are focusing on the future of mobility, covering the topic with Martin Villig, the co-founder of Bolt (formerly Taxify) and Ardo Reinsalu, the CEO and co-founder of Stigo.

Ardo Reinsalu is the CEO and co-founder of Stigo, a B2B scooter share company. Stigo has also launched the world fastest folding electric scooter and is leading the last-mile transportation development. Ardo’s previous experience includes management of high-tech and med-tech companies.

Martin Villig is the co-founder of Bolt (formerly Taxify), leading ride-hailing platform in 100+ cities in 30 countries across Europe and Africa with over 25M passengers and 500K drivers. Martin has 20+ years of experience, either founding and working with software and internet related businesses (eg: Nasdaq Stock Exchange, Skype and Fortumo) and he is the co-founder of Estonian Startup Leaders Club and Garage48 Foundation.

The podcast is hosted by Joao Rei.

Erki Veiko – Revolutsioon mõõduülikondade äris

#6 – Erki Veiko – Revolutsioon mõõduülikondade äris by Täitsa Pekkis

Kuula:

Kirjeldus:
Tänases episoodis on külas mõõduülikondade äris revolutsiooni tegev mees – Erki Veiko

Erki on varasemalt töötanud mitmetes erinevates tehnoloogiaettevõtetes, nagu näites Testilo, Stora Enso, Fortumo, Skype jt. Ta on müünud ka veepudeleid ja mootorrattaid ning olnud baarmen. Ühel hetkel võttis Erki vastu aga otsuse hakata hoopis mõõduülikondasid looma ning suisa selles vallas revolutsiooni tegema. Sündis bränd ERRIER Men ning tänaseks kannavad tema ülikondasid Genka, Ott Kiivikas, Jesper Parve, Argo Ader ja paljud teised ägedad Eesti ja teiste maade mehed.

Erki Veiko: “Sa pead valima endale just sulle kõige meeldivama valu, mida sa oled valmis elu lõpuni kannatama.”

Räägime Erkiga, miks ta otsustas oma elus kannapöörde teha ja kuidas ta just mõõduülikondade juurde sattus.
Vestleme sellest, kuidas luua paremat kliendikogemust ja kui oluline on ajaplaneerimine. Räägime kriitika vajalikkusest, oma keha eest hoolitsemisest ning sellest, et mehed võiksid üksteisele rohkem komplimente teha. Muidugi räägime ka asjadest, mis Erkil pekki on läinud ning, kuidas ta nendest olukordadest välja on tulnud.

Lisaks kõigele sellele saame teada, miks aluspükstel peaksid kindlasti taskud olema.

Erki soovitus: ütle endale “ma saan hakkama”

Aitäh Erki, et oma lugu jagad ning oskad kõige selle juures säilitada positiivsust ja head huumorimeelt.

#täitsapekkis

Rain Rannu – raamatumüüjast globaalse ettevõtteni; ingelinvestorist filmiprodutsendini

#011: Rain Rannu – raamatumüüjast globaalse ettevõtteni; ingelinvestorist filmiprodutsendini by Podcast: Globaalsed eestlased

Kuula:

Kirjeldus:
Rain Rannu on ettevõtja, keda tuntakse peamiselt Fortumo kaasasutajana ning viimasel ajal ka filmi Ameerika Suvi produtsendina. Oma karjääri USAs raamatumüüjana alustanud Rain oli 2000. aastal tegevust alustanud Eesti ettevõtte Mobi kaasasutaja, millest kasvas välja rahvusvaheline mobiilimaksete platvorm Fortumo. Tänaseks opereerib Fortumo 95. riigis ning kelle teenuseid kasutatakse enam kui 350. mobiilioperaatori võrgus. Lisaks on Rain tegev ka ingelinvestorina, ning tema hobideks on fotograafia, filmindus, hiphop muusika ning jooksmine.

Me räägime Rainiga:

– kuidas ta sattus 2001a 11. septembril Manhattanile;
– miks meeldib Rainile luua maailmasid ning kuidas ta teeb tehinguid suurklientidega;
– räägime telekomiäri tulevikust, augmenteeritud reaalsusest ning tehisintellektist;
– millised on tema investeerimispõhimõtted ning millised on juhtide tüüpvead;
– millised on väljaspool Eestit tegutsevate edukate inimeste iseloomuomadused;
– ning mis on ühist startuppidel ning hiphopi muusikutel.
Saade on salvestatud 29. oktoobril 2016 Palo Altos, Stanfordi ülikooli külje all.

Siin on minu vestlus globaalse eestlase Rain Rannuga. Head kuulamist!

Podcasti taustamuusika: www.soundcloud.com/sander. Kõik õigused kaitstud.

Best Sales Strategy – Andrea Boetti

Turundusraadio 103: Best Sales Strategy

Kuula:

Kirjeldus:
Stuudios on Andrea Boetti, Fortumo äriarenduse juht, kellega räägime sellest, kuidas on müügistrateegiad viimastel aastatel muutunud.