Terje Talts. “Taipa ennast päriselt armastada.”

#37 Ausad Naised – Terje Talts. “Taipa ennast päriselt armastada.” by Ausad Naised

Kuula:

Kirjeldus:
✨ Terje Talts on tõeline fotograafia võlur, kes suudab oma sügavaimadki tunded fotoaparaadi abil kunstiteoseks vormida ning seda parajas annuses ürgse väega vürtsitada, mängida loodusejõu ja muinasjutuväega.

🌼 Terje on tõeline maapealne haldjas, võimas, siiras ning kaunilt heleda hingega! Saade tuli nii voolav ja ehe – kuulamine, kui puhas nauding!

🌻Saates saime tuttavaks Terje müstilise loomingu telgitagustega – kuidas ideest saab reaalsus ning kuidas mõte jõuab sama vägeva energiaga pildile. Mis kogemus üldse viis Terje nii hingestatult sügavale fotograafia – maailma?

Omavahel saime arutatud ka süütundest, PÄRIS armastusest ning suhetest, ühendusest, nautimisest ja kõigest muust, mis parasjagu südames jagamiseks lahti oli. ☕️

Müstilist kuulamist!

Episood 22. Talvefotograafia.

Episood 22. Talvefotograafia.

Kuula:

Kirjeldus:
“Selline sisemine kütt lööb välja, kui praegusel aastaajal metsa minna”

Priidu, Märt, Kert ja Martin jagavad mõtteid talvel pildistamisest, vaikusest, villastest sokkidest, loomingu sorteerimisest ja töötusest.

LINGID:

Rootsi fantaasiaftotograaf Erik Johansson

Ääretagused paigad

Jaanus Ree
@jaanusree
https://www.instagram.com/jaanusree

Art of Flight
https://www.redbull.com/int-en/films/the-art-of-flight

Peter McKinnoni film

Sügisfotograafia

Episood 18. Sügisfotograafia. by Kujuta Pilti

Kuula:

Kirjeldus:
“Peatu, vaata, pildista.”
Kristoffer, Märt ja Martin timmivad sügise värve, hääldavad talve ja räägivad, mis nad suvel tegid. Kõneainet pakub ka reisimine, minimalism ja sotsiaalmeedia.

LINGID:
Ford Probe’i lühifilm
Kui sa loed seda, siis Märt pole videot veel valmis saanud

100autot.ee

Kultuurikatla underground autode fotoshoot
https://www.instagram.com/p/CFd2xsKpFvO/

Erik Johansoni näitus “Ääretagused paigad”

Ääretagused paigad

Social Dilemma dokumentaal

Kaasaja Medici efekt

What is the Modern Day Medici Effect?

Benjamin hardman
https://www.instagram.com/benjaminhardman/

Kerli Sosi
https://www.instagram.com/kerlisosi/
https://www.instagram.com/kerlisosiphotography/

Visuaalinsener Steve Giralt
https://www.instagram.com/stevegiralt/

Külas Simo Sepp

Episood 15. Külas Simo Sepp

Kuula:

Kirjeldus:
Podcasti külaliseks on fotograaf ja droonipiloot Simo Sepp. Räägitakse fotokoti sisust, parimatest piltidest ja sellest, mida tuleb läbi teha, et fotograafias vigadest õppida ja areneda.

LINGID:

Simo Sepp (@visualsbysimo)
https://www.instagram.com/visualsbysimo/

Pildid mida Simo ära ei kustutaks

Muusika

Episood 14. Muusika

Kuula:

Kirjeldus:
“Trummari käsi käib kiiremini, kui sinu kaamera katik”

Märt Murrik, Kert Kõivik ja Martin Küngas ehk visuaalitiimi liikmed räägivad muusikast. Avatakse enda suhestumist helide ja muusikaga ning kuidas see põimub igaühe jaoks nii igapäeva kui visuaalimaailmaga.

LINGID:

Paul Van Dyk & Paavo Järvi HR Orchestra “For an Angel”

Nõva setid
https://www.mixcloud.com/discover/nova-beach-party/

Foo Fighters “Sonic Highways” muusikadokumentaal
https://www.imdb.com/title/tt3893538/

Dub FX “In My Head”

Bernhoft “C’mon Talk”

Mick Pedaja “Seis”

Joosep Maripuu “Arvo”

Avicii album Tim

Avicii “Never Leave Me”

Jacob Collier “In My Room”

Jacob Collier “Hideaway”

Ooyy (Henrik Olsson)

Peter McKinnon X Ooyy “Deliver A Feeling”

FL Studio (FruityLoops)
https://www.image-line.com/flstudio/

Kerdi tunnine playlist
Spotify: https://open.spotify.com/playlist/2kqMO23eTkU5pOHcWDY9og?si=-mpSNJBrS7S0HuC3OqMHEg
YouTube: https://www.youtube.com/playlist?list=PLKeqlBkkJyeslfcGr-wwfsTvymwAeYPpD

Martini tunnine playlist (Spotify)

Öö muuseumis.

Episood 13. Öö muuseumis.

Kuula:

Kirjeldus:
“Kui palju maksab värvi lõhn?”

Seekordses osas vahetavad Märt Murrik, Kert Kõivik ja Martin Küngas mõtteid selle kohta, mida annab muuseumides ja galeriides käimine ja kuidas see erineb piltide vaatamisest sotsiaalmeediast. Rambivalgust näevad Fotografiskas kureeritud Bryan Adamsi, Sebastião Salgado, Lina Iris Viktori ja Tom of Finlandi näitused.

Fotografiska Tallinn

Fotografiska Tallinn

Bryan Adams

Päevavalgel

Kuninganna pilt

Bryan Adams: HM The Queen (Wellington Boots)

Kate Mossi pilt 1

Bryan Adams Kate Moss

Kate Mossi pilt 2
https://tinyurl.com/y7q5rmoe

Stingi pilt
https://i.pinimg.com/originals/0a/dd/cb/0addcb86137958d70d038854af1328a2.jpg

Sebastião Salgado

Kuld

Lina Iris Viktor

Tume testament

Tom of Finland

The Darkroom

Martini Edinburghi pilt

View this post on Instagram

Ivo Tšetõrkinile meeldib öelda, et reisimine võiks ikka toimuda mitme meelega. Lisaks visuaalile ja maitsmisele sai seekord siis ka kuulmismeel oma lõviosa. . 1. ja 3. pilt – teen nii nagu alati teen kui tänavamuusikuid kuulen, jään nautima. Lasen mõtetel uidata, lasen ümbruskonnal ja muusikal kokku sulada. Seda torupilli kuulates tekkis mõte, et miks mitte teha rännak ümber maailma erinevates kooslustes kohalikke pille mängides. Poleks ju paha projekt – šotis torupilli, brasiilias berimbaud, mongoolias tõrrehäält ja indias sitarri kohalikega koos mängida. Nii kiiresti suutis torupill fantaasia tööle panna. . 2. pilt – sattusime kuulama kohaliku kapelli kontserti, kes esitas üllatavalt sooja muusikat kiriku taustal. Kõik kõlas nagu Tolkieni filmist välja tõstetult ja külmad kiviseinad muutusid korraks mägedeks ja metsadeks. . . #bagpipes #bagpiper #tradmusic #scotlandsites #scotlandshots #edinburgh #edinburghlife #travelphotography #edinburghhighlights #visitscotland #edinphoto #edinburghclicks #loves_edinburgh #edinburghsnapshots #ig_edinburgh #edinburghclicks #unlimitededinburgh #thisisscotland #lovescotland #unlimitedscotland #shot_europe #yourscotland #europe_gallery #streetmusician #streetmusicians #streetmusic #musicianlifestyle #streetphotography

A post shared by M A R T I N⠀⠀K Ü N G A S (@martinkyngas) on

Isolatsioon

Episood 12. Isolatsioon. by Kujuta Pilti

Kuula:

Kirjeldus:
“Me ei saa valida, mis meie eludes juhtub, aga me saame valida, kuidas reageerime”

Kert Kõivik, Martin Küngas ja Märt Murrik jagavad, mida huvitavat teha isolatsioonis, kui eriline aga ka kui raske see on fotograafidele, millest küll Märt väikse filmi tegi ja mis on Kerdi portfoolios. Martin teeb jälle öökulli häält. Podcasti on peidetud ka lihavõttemuna ehk Easter Egg.

LINGID:

Martini muusa, kes ka isolatsiooni ajal on nõus modell olema:

View this post on Instagram

2 kuud tagasi. "Kui sa saaksid omale ükskõik millise supervõime, siis mis see oleks?" "Ma soovin, et saaksin maailma pausile panna." Täna… . . 2 months ago. "If you would get a superpower what would it be?" "I wish I could pause the world." Today… . . #portrait #estoniangirl #youngandbeautiful #beautifulsight #portraitmoods #portraitinspire #portraitsshots #makemoreportraits #ourportraitdays #portraitsquad #portraitsvision #theworldofportraits #portrait_planet #portrait_mf #portraitfolk #portraitvision #nextvisualportraits #worldofportraits #portrait_universe #portraitoftheday #portraitsmag #portraitstyles #wekeepmoments #portraitvision #discoverportraits #theportraitculture #eestifotograafid #portrature

A post shared by M A R T I N⠀⠀K Ü N G A S (@martinkyngas) on

Kerdi isolatsiooniportree:

Märdi kvaliteetaeg vanaemaga:

Priidu Saart ja ning tema video Tallinna tühjadest tänavatest:

Märdi linnuportreed:

View this post on Instagram

– isehakanud ornitoloogiahuviline. Mina kükitan kaameraga lillepeenra kõrval, et härmatisse riietunud lilli kaadrisse püüda. Tema istub rahulikult oksal ja ootab, kuni ma lõpetan, et ta saaks minna putukajahile. Süsteem töötab 😊 Hoidsime ilusti 2+2 reeglist kinni. Oh, õndsad on need hommikud, kui ärgata koos päikesega 😎 . . . Woke up this morning, smiled with the rising sun… 1000 points goes to you, if that got a song playing in your head 😂 Anyhow – I was trying to capture the slightly frozen crocuses, while this dude was waiting for his turn to go and get his food supplies. Perfect harmony. We even followed the 2+2 rule. Aah, I just love these morning moments just for myself 😊 . . .solitude. . . #püsinterve #vähemalt2meetrit #üksimitteüksik #feelingalive #separatebuttogether #minimalism #relax #birdwatching #gardenvibes #naturephotography #hommikud #Eesti #visitEstonia #morningmoods #natureisourplayground #Eestifotograafid #outdoortherapy #earthfocus #birdgram #freezeoftheday #birdportrait #wandermore #awesome_earth #wekeepmoments #visualsoflife #welivetoexplore #sonyalpha #canonFD #VisualTeam_ee

A post shared by Märt (@nrrtr) on

View this post on Instagram

– isehakanud ornitoloogiahuviline vol.02 Paljud loodusega sina peal olevad inimesed (sh fotograafid) on soovitanud ringi rahmeldamise asemel paigal püsida ning lugeda ümbritsevat keskkonda. Praegune isolatsioon kohe soosib sellist käitumist, eriti kui loodus õue kätte tuleb. Näiteks on mul kohe maja kõrval oleva õunapuu valinud endale päevituskohaks üks punt siidisabasid. Tulevad üldiselt 10-11 vahel hommikul ning rahulikult naudivad seda mitmepalgelist kevadilma. Suur oli mu rõõm, kui seda mustrit esimest korda teadvustasin 😊 Ja veel suurem rõõm, et põhimõtteliselt ei pidanud isegi kodust lahkuma, et nende "front(wo)man" pildile püüda. Piisas paljajalu ja särgita ukseavale jooksmisest, 30 a vanusest Canoni teleobjektiivist ning paarist klõpsust. Nüüd ärkan hommikuti pigem kerge elevusega, et millega loodus mind täna küll kostitab 😎 Ja siidisabasid nähes muigan omaette, et minu koduaia ängri böörds 😄 (kuigi tegelikult tunduvad nad väga sõbralikud ja chillid) . . .solitude. . . #püsinterve #vähemalt2meetrit #üksimitteüksik #feelingalive #separatebuttogether #minimalism #relax #birdwatching #gardenvibes #naturephotography #hommikud #Eesti #visitEstonia #morningmoods #natureisourplayground #Eestifotograafid #outdoortherapy #earthfocus #birdgram #freezeoftheday #birdportrait #wandermore #awesome_earth #wekeepmoments #visualsoflife #welivetoexplore #sonyalpha #canonFD #VisualTeam_ee

A post shared by Märt (@nrrtr) on

Kerdi püütud kevadised hetked:

Hayden Pedersen – 10 pildistamisideed käepäraste koduste vahenditega:

Martini drooniga lendamas:

View this post on Instagram

When I was a kid, I dreamt of self driving cars and flying. Mostly because of one Polish children book where 2 kids went flying with a car (can't remember the name tho, when you know it, please let me know, trying to hunt it down). Today, close enough – she's at the wheel from time to time so I can fly the drone 😄 . . #droneview #fromwhereidrone #dronephotography #droneaddicts #droneglobe #beautiful_landscapes #great_landscapes #ig_collection_landscape #ig_shutterbugs_landscape #dronesgallery #iglandscapes #unrealdrones #dronelive #awesomelandscape #artofvisuals #dronehub #dailydrone #dronepals #beautiful_landscapes #smartdrones #photoforinspiration #theuniquephotography #photographystateofmind #thephotographerwithin #eestifotograafid #visitestonia #agameoftones #agameofdrones #dronestagram #dronesdaily

A post shared by M A R T I N⠀⠀K Ü N G A S (@martinkyngas) on

Märdi hommikune (video)ood kohvile:

Kaupo Kikkas ja portfoolio analüüs (viimane kord küll webinari kaudu, kuid lisainfo leitav siit):
https://eestifoto.ee/kool/portfoolio-anal%C3%BC%C3%BCs-kaupo-kikkas-3

Positiivne näide Facetime’i kaudu fotograafiateenuse osutamisest:

This Photographer Uses Facetime To Create Self-Isolation Portraits

Unikaalne võimalus dokumentalistikaks – Mihkel Leis ja distantsilt pildistamine:

Fotod: põnevad jäädvustused Eesti peredest koroonaviiruse ajal

Stseen filmist “The Secret Life of Walter Mitty”:

Simo Sepa üleskutse piltide töötlemiseks:
https://www.instagram.com/stories/highlights/18029934844254776/

Visual Team’i liikmete portfooliod:
https://visualteam.online/portfooliod

Märdi viidatud ja Martini tehtud pilt Portugalist:

View this post on Instagram

Was scrolling through my photos of Lisbon looking for something else. And then I found HER. Lisbon! She's like I described a few posts back. Unknowingly I had taken a photo of the same woman I described Lisbon as. Beautiful, yet suspicious of you. Her door is open, yet you're not invited. But if you still go, you can have the best port and Pasteis de Nata of your life. And a song. . . #lisbon #lisboa #lisboaportugal #lisbonportugal #lisbonstreets #exploringportugal #unlimitedportugal #timeoutlisboa #igerslisbon #lisboa_pt #weshareportugal #olho_portugues #wonderlustportugal #super_portugal #portugal_gems #raw_portugal #roadtriportugal #portugal_photos #portugal_vision #loves_europe #travel_europe #excellent_structure #wu_portugal #amar_portugal #visitlisbon #visitinglisbon #visitportugal #portugalemperspectiva

A post shared by M A R T I N⠀⠀K Ü N G A S (@martinkyngas) on

SHOUTOUT:
Meelis Tamm (@tammmeelis)
https://www.instagram.com/tammmeelis/

Alex Penfold (@alexpenfold)
https://www.instagram.com/alexpenfold/

Josh Yeo (@make.art.now):
https://www.instagram.com/make.art.now/
“Anamorphia” klipp:

Fotograafia reeglid

Episood 11. Fotograafia reeglid.

Kuula:

Kirjeldus:
“Luua ilu ilu nimel. See on ilus mõte”

Seekordses osas kõnetavad Märt Murrik, Kert Kõivik ja Martin Küngas fotograafia reegleid, jagavad tunnetust ja nippe kompositsiooni osas ning julgustavad ühtlasi enne pildi tegemist nii reeglite peale mõtlema kui ka neid murdma. Puudu ei jää ka aadrilaskmisest ja visuaalkunstnike tunnustamisest.

LINGID:

Portugali surfar (kolmandiku joonele asetamine)

View this post on Instagram

Tuli üks vanem pilt meelde. Mõte on sellel ka. Fotograafia on nagu surfamine – oluline ei ole mitte see, mitu korda oled sõitnud või mitu lauda sul on. Oluline on see, et sa naudid hetke ja kohal olemist. Uuesti ja uuesti. Mark Manson kirjeldab oma raamatus "Subtle Art Of Not Giving a Fuck" seda, miks protsess on olulisem ja ilusam kui misiganes tulemus. Üle pika aja parim lugemine. . Räägime taskuhäälingu uues osas samuti sellest, millistesse lõksudesse loomisel mitte kukkuda. Kui huvi, pane kõrv peale. Link üleval. . . —– . . Photography is like surfing. Matters not how many waves you've ridden or how many boards you've got. What matters is being in the moment, being there. Doing the things that matter the most over and over again. Like Mark Manson describes in his book "Subtle Art Of Not Giving a Fuck" that it's not about the numbers or outcome, it's about the process and the moments. Beautiful and simple. . . #thewaves #ashore #portugalvision #bestwaves #rockyshores #forshore #sunwaves #thenewwave #roadtriportugal #portugalplaces #sharingportugal #portugalgems #peacefulplaces #peacefulmoments #magicalmoment #oceanviews #oceanvibes #sopeaceful #bluemind #visitportugal #portugal_photos #loves_europe #wu_portugal #amar_portugal #portugalemperspectiva #olho_portugues #portugal_gems #raw_portugal

A post shared by M A R T I N⠀⠀K Ü N G A S (@martinkyngas) on

Silla pilt (juhtivad jooned)

Toonekurgede pilt (reeglite eiramine)

Jordi Koalitic
https://www.instagram.com/jordi.koalitic/

Tema kitarripilt

Venus Optics makroobjektiiv

Laowa 24mm f/14 2X Macro Probe

Philipp Pilz
https://www.instagram.com/buchstabenhausen/

Henry Carolli raaamat:
https://www.apollo.ee/loe-seda-raamatut-kui-tahad-teha-haid-fotosid.html

Ja selle järg:
https://www.apollo.ee/loe-seda-raamatut-kui-tahad-teha-haid-fotosid-vaated.html

Mart-Melchior Sard
https://www.instagram.com/martmelchior/

Portreefotograafia

Episood 10. Portreefotograafia.

Kuula:

Kirjeldus:
“Amatöörid räägivad tehnikast, professionaalid räägivad rahast, meistrid räägivad valgusest”

Taskuhäälingus Kujuta Pilti räägitakse kõigest. Sedakorda Märt Murrik, Kert Kõivik ja Martin Küngas juurdlevad portreefotograafia nüansside üle – kas pildistada stuudios või looduses, kuidas modell võib kaasa aidata heade fotode saamisele ning miks portreefotograafias on ka kaadrisse jääja lugu oluline. Tulevate projektide ideid paljastatakse ka.

LINGID:

Pie Aerts fotoraamat – Tales fromthe Road Less Traveled
Tales from the Roads Less Traveled – Signed edition

Kerdi kasutatav portreeobjektiiv (Canon EF 50mm f/1.8 STM)
https://www.photopoint.ee/objektiivid/409941-canon-ef-50mm-f-18-stm-objektiiv

“On Taking Pictures” Podcast
https://www.ontakingpictures.com/

Kai Böttcher (@kai.boet)
https://www.instagram.com/kai.boet/

Lee Jeffries (@lee_jeffries)
https://www.instagram.com/lee_jeffries/

Bill Wadman (@billwadman)
https://www.billwadman.com/

Fotograafia suunad

Episood 9. Fotograafia suunad. by Kujuta Pilti

Kuula:

Kirjeldus:
“Selleks, et olla hea pulmafotograaf, pead sa valdama peaaegu kõiki ülejäänud fotograafia suundi. Sellepärast ma austan pulmafotograafe”

Märt Murrik, Kert Kõivik ja Martin Küngas arutavad, kas tootefotograafia kogub hoogu, miks muudab portreefotograafia aupaklikuks ja kas pulmafotograaf saab õiglast palka. Silma jäid ka mõned fotod ja autorid.

LINGID:
Märdi pilt põllult

View this post on Instagram

. Märkasin, et sõidan juba teist korda sellest puust mööda, ise samal ajal mõeldes, millal täiskuu sealt horisondil mööda purjetada võiks… #konksudsees #inspiratsioon . . For the second time I pass this tree while thinking about moon phases and my geographic coordinates. Looks like I'm hooked. 😏 . . #naturephotography #missingmoonlight #Eesti #visitEstonia #visitTartumaa #eveningmoods #natureisourplayground #Eestifotograafid #outdoortherapy #earthfocus #subzero #freezeoftheday #minimalism #moody_moments #moodygram #wandermore #wanderxwonder #awesome_earth #wekeepmoments #visualsoflife #welivetoexplore #treeoftheday #treegram #freezing #blackandwhite #bnwphotography #sonyalpha #VisualTeam_ee

A post shared by Märt (@nrrtr) on

Pulmafotograafide pihtimusi

Palju maksavad väga head pulmapildid?

Martini pildid surfaritest tormis

Toidufotograaf Laura
@healthylauracom
https://www.instagram.com/healthylauracom/

Märdi herilase foto

View this post on Instagram

. Elu keset loodust lisab teravaid elamusi igasse päeva. Sel korral sai kaadrisse püütud kohalike soovapside pealik Haarald Erilaane. Käis teine vapralt luurel, et oma järglased puuk(?)üürnikeks tuua… Njaa, õnne peab ka olema. Olgu leek sulle kerge (viikingite kombe kohaselt ikkagi korralik tuleriitus)! . . The hardest thing for the brain to handle seems to tell the difference between a big old vespa crabro (in front of the lens) and pesky a** flies on my legs (while taking the photo) 😂😎 Scary and fun at the same time! Just look at those legs! 😲 . . #feelingalive #junejallenge #vespa #naturephotography #bugportraits #annakuuma #visitEstonia #flyingcreatures #gardevibes #ef #macrophotography

A post shared by Märt (@nrrtr) on

Henry Caroll – Loe seda raamatut, kui tahad teha häid fotosid
https://www.rahvaraamat.ee/p/loe-seda-raamatut-kui-tahad-teha-h%C3%A4id-fotosid/842644/en?isbn=9789985037362

Fototehnika pildid
@unique.depth
https://www.instagram.com/unique.depth/

Simo Sepp
@visualsbysimo
https://www.instagram.com/visualsbysimo/