Eesti sommeljeede uus valitsejanna

Vala välja! #43: Eesti sommeljeede uus valitsejanna by Joogisaade “Vala välja!”

Kuula:

Kirjeldus:
Septembri keskel toimus Fotografiska restorani peosaalis rohkem nuusutamist, mekkimist ja mõtlemist, kui see maja eales varem näinud. Nimelt olid võitluses Eesti parimad, et selgitada välja 2020. aasta Maarjamaa esisommeljee. Päeva lõpuks sai auväärse karika koos tiitliga Karoline Reinhold, kes igapäevaselt valab välja restoranis 180 by Matthias Diether.

Esiteks, palju õnne Karolinele ka joogisaate “Vala välja!” toimetuse poolt! Teiseks, kes ei ole nime Karoline Reinhold veel kuulnud, siis selleks on väga oluline põhjus!

Üsna lühikesest karjäärist enamuse aja on Karoline töötanud Inglismaal, naastes alles äsja tagasi kodumaale. Lisaks suurepärasele maitsemeelele, mis teeb kadedaks nii mõnegi kogenenuma sommeljee on Karolinal ka oma tööea kohta väga laiad teadmised veinist ja julgus, oskus, teadmised, kuidas saada hakkama ka kõige keerulisemate klientidega restosaalis.

Eesti sommeljeede hulgas valitseb võistlustel juba aastaid naiste ülemvõim, seda igati teenitult. Eelmised neli korda võitis sama tiitli seekord žüriis istunud, igapäevaselt Tallinna restos Tsunft töötav sommeljee Ketri Leis. Ka 2020. aastal ei antud naiste poolt ohje käest.

Miks valis Karoline veini ja sommeljeeameti? Mis on tema eesmärgid, unistused, soovid? Mida arvab asjast härra sommeljeede assotsiatsiooni president? Mis tõi võidu? Mis on neiu lemmikvein? Mis on tal alati tööajal taskus? Kas ta eelistab punast või valget, mulli või rahulikku? Neid asju hakkamegi mikrofonide ees välja selgitama. Valame välja ka Karoline lemmiku!

Joogisaate “Vala välja!” stuudios on lisaks uuele Eesti parimale sommeljeele Eesti kõikide veinitundjate ülemus ja joogisaate alati oodatud külaline, ESA president Kristjan Markii.

Saatejuhtidena olid tähelepanelikult kõike kuulamas, lisa küsimas Keiu ja Martin. Küsimuste ja ettepanekutega kirjutage meile aadressile vala@delfi.ee. Jälgige meie tegevusi ka sotsiaalmeedias: Facebookis ja Instagramis!

Sügisfotograafia

Episood 18. Sügisfotograafia. by Kujuta Pilti

Kuula:

Kirjeldus:
“Peatu, vaata, pildista.”
Kristoffer, Märt ja Martin timmivad sügise värve, hääldavad talve ja räägivad, mis nad suvel tegid. Kõneainet pakub ka reisimine, minimalism ja sotsiaalmeedia.

LINGID:
Ford Probe’i lühifilm
Kui sa loed seda, siis Märt pole videot veel valmis saanud

100autot.ee

Kultuurikatla underground autode fotoshoot
https://www.instagram.com/p/CFd2xsKpFvO/

Erik Johansoni näitus “Ääretagused paigad”

Ääretagused paigad

Social Dilemma dokumentaal

Kaasaja Medici efekt

What is the Modern Day Medici Effect?

Benjamin hardman
https://www.instagram.com/benjaminhardman/

Kerli Sosi
https://www.instagram.com/kerlisosi/
https://www.instagram.com/kerlisosiphotography/

Visuaalinsener Steve Giralt
https://www.instagram.com/stevegiralt/

Öö muuseumis.

Episood 13. Öö muuseumis.

Kuula:

Kirjeldus:
“Kui palju maksab värvi lõhn?”

Seekordses osas vahetavad Märt Murrik, Kert Kõivik ja Martin Küngas mõtteid selle kohta, mida annab muuseumides ja galeriides käimine ja kuidas see erineb piltide vaatamisest sotsiaalmeediast. Rambivalgust näevad Fotografiskas kureeritud Bryan Adamsi, Sebastião Salgado, Lina Iris Viktori ja Tom of Finlandi näitused.

Fotografiska Tallinn

Fotografiska Tallinn

Bryan Adams

Päevavalgel

Kuninganna pilt

Bryan Adams: HM The Queen (Wellington Boots)

Kate Mossi pilt 1

Bryan Adams Kate Moss

Kate Mossi pilt 2
https://tinyurl.com/y7q5rmoe

Stingi pilt
https://i.pinimg.com/originals/0a/dd/cb/0addcb86137958d70d038854af1328a2.jpg

Sebastião Salgado

Kuld

Lina Iris Viktor

Tume testament

Tom of Finland

The Darkroom

Martini Edinburghi pilt

View this post on Instagram

Ivo Tšetõrkinile meeldib öelda, et reisimine võiks ikka toimuda mitme meelega. Lisaks visuaalile ja maitsmisele sai seekord siis ka kuulmismeel oma lõviosa. . 1. ja 3. pilt – teen nii nagu alati teen kui tänavamuusikuid kuulen, jään nautima. Lasen mõtetel uidata, lasen ümbruskonnal ja muusikal kokku sulada. Seda torupilli kuulates tekkis mõte, et miks mitte teha rännak ümber maailma erinevates kooslustes kohalikke pille mängides. Poleks ju paha projekt – šotis torupilli, brasiilias berimbaud, mongoolias tõrrehäält ja indias sitarri kohalikega koos mängida. Nii kiiresti suutis torupill fantaasia tööle panna. . 2. pilt – sattusime kuulama kohaliku kapelli kontserti, kes esitas üllatavalt sooja muusikat kiriku taustal. Kõik kõlas nagu Tolkieni filmist välja tõstetult ja külmad kiviseinad muutusid korraks mägedeks ja metsadeks. . . #bagpipes #bagpiper #tradmusic #scotlandsites #scotlandshots #edinburgh #edinburghlife #travelphotography #edinburghhighlights #visitscotland #edinphoto #edinburghclicks #loves_edinburgh #edinburghsnapshots #ig_edinburgh #edinburghclicks #unlimitededinburgh #thisisscotland #lovescotland #unlimitedscotland #shot_europe #yourscotland #europe_gallery #streetmusician #streetmusicians #streetmusic #musicianlifestyle #streetphotography

A post shared by M A R T I N⠀⠀K Ü N G A S (@martinkyngas) on

Meie hirmudest, tuleva nädala jubedast väljakutsest, Fotografiska, filmid ja raamatud

Kolmas! Meie hirmudest, tuleva nädala jubedast väljakutsest, Fotografiska, filmid ja raamatud

Kuula:

Kirjeldus:
Sellest, millised on Mari ja Grete hirmud, kuidas me nendele uuel nädalal praktilise (ja hirmsa!) väljakutsega vastu läheme, pärisfeik näitus “Tõde on surnud” Fotografiskas, filmikunstisõpru rõõmustavad Martti Helde filmid “Risttuules” ja “Skandinaavia vaikus” ja muu hea ja parem selle nädala episoodis.
 
Saatemärkmed:
Marie Forleo “Everything is Figureoutable”
MarieTv kanal youtubeis: https://www.youtube.com/user/marieforleo

Fotografiska Tallinn – Alison Jacksoni näitus “Truth is Dead”

Jaak Johanson laulmisest Laste Ööülikoolis: https://vikerraadio.err.ee/87…/laste-ooulikool-jaak-johanson

Martti Helde filmid “Risttuules” ja “Skandinaavia vaikus”
Olivia Fox Cabane “The Charisma Myth”
Epp Petrone “Elust kirju”, “Lastekirju”, “Marta varbad”, “Anna hambad”, “Leena peenar”, “Kurru-Nurru vurrud”, “Lennukiga lõunamaale” jt
Women Who – womenwho.co
Podcast “In Good Company” episood Elisabeth Dayga: https://www.womenwho.co/…/018-elizabeth-day-learning-to-say…