Karmen Reinpõld

Trennikõne #25 Karmen Reinpõld

Kuula:

Kirjeldus:
Füsioloogiast, lihaskiutüüpidest aga ka kõigest muust, mis puudutab vastupidavust ja selle treenimist.

Vestleme joogaõpetaja Silja Silleriga

#3 Vestleme joogaõpetaja Silja Silleriga

Kuula:

Kirjeldus:
Kolmas imeline külaline on Silja Siller.

Silja joogateekond sai alguse rohkem kui 18 a tagasi, kuid sellest esimesest vaimustusest, mida praktiseerimine annab, pole ta siiani üle saanud.

Ennekõike armastab ta jooga mitmekülgsust, võimalust olla terve praktika jooksul täielikult hetkes, hingata endasse meelterahu ja tunnetada keha läbi imelise liikumise.

Kuid samuti on tema jaoks oluline oskus kasutada joogas biomehaanika ja füsioloogiaalaseid teadmiseid ning ühendada aastatuhandete pikkune praktika tänapäevaste teadmistega.

Oskus mõista inimese keha olemust koos liikumismustritega aitab asendid ja liikumised muuta sobivaks igale praktiseeriajale ning siis pole vahet, mis tasemel praktikaga tegemist on.

Jooga õpingud on Silja viinud erinevatesse riikidesse ja eri õpetajate juurde (nii maailma tuntuimate nimede kui ka vaid vähestele teada olevate meistrite käe alla), tutvustanud talle erinevaid koolkondi ja stiile, andnud teadmisi psühholoogiast ja filosoofiast ning selle kõige tulemusel on ta tänaseks peamiselt jäänud truuks Vinyasa-stiilile ning jooga füsioteraapilisele lähenemisel.

Vinyasa on Silja jaoks nagu tants – iga hetk on uus, täis avastamisrõõme ning võimalusi, puuduvad segavad piirid – on vaid võimalused, hetk ja mäng koos hingamise, elufilosoofia ja füüsilise keha tunnetusega.

Olles pikalt uurinud, õppinud mõistma ja tähele panema oma ja õpilaste kehade mustrit, kasutab Silja oma tundides ja koolitustel mitmeid erinevaid lähenemisviise, rohkelt dünaamilist liikumist ja alati rõõmu ning armastust, sest tema arvates ilma naudinguta pole siin elus suur midagi mõtet teha – ammugi mitte joogat praktiseerida.

Silja peamiseks kiindumuseks ongi jooga kui elukunst – rõõm hetkest ja nauding elust ning ta suurimaks sooviks on jagada oma oskuseid ja seda rõõmu ning energiat igas tunnis.

Silja tunnid on omanäolised – segu erinevatest õpetamisstiilidest, füsioloogiast ja filosoofiatest, täis energiat ja armastust ning põhirõhk on alati koos tehnikaga hetkes, rõõmul ja südamel.

Instagram @connectionsilja.

Valust otse ja ausalt

Episood 2 – Valust otse ja ausalt by Kolme Peaga Biitseps

Kuula:

Kirjeldus:
Miks valu füsioloogiast rääkimine üldse oluline on? Sest valuga seoses esineb palju müüte, vääritimõistmisi ja hirme.

Tänases podcastis puudutame järgmisi valuga seonduvaid aspekte: räägime valu definitsioonist , räägime valu tüüpidest, nii ägedast kui kroonilisest valust, samuti ka närvivalust, valu biopsühhosotsiaalsetest faktoritest ning sellest, mis käitumine kaasneb valuga. Loomulikult pakume tõendipõhiseid nippe ja nõuandeid, kuidas valust vabaneda või seda vähemalt vähendada ja paremini enda kontrolli alla saada.

Timestampid:

1:00 Valu definitsioon

8:25 Äge valu

20:20 Närvivalu

23:40 Krooniline valu

45:40 Biopsühhosotsiaalsed faktorid

1:07:50 Valuga kaasnev käitumine

Üleminekuiga pole küll haigus, kuid naise elu mõjutab see kõvasti

Üleminekuiga pole küll haigus, kuid naise elu mõjutab see kõvasti

Kuula:

Kirjeldus:
Nähku naine õitsvas eas välja kui kena tahes, tema füsioloogia toimib ikka nii, nagu loodus ette näeb. Ja menopaus tuleb siis, kui see tulema peab. Kuigi laias laastus võib öelda, et öisest higistamisest ja kuumahoogudest pole pääsu ühelgi naisel, on iga teekond läbi selle protsessi erinev.