gripp

Gripihooaja lõpetuseks: kas ikka tasub vaktsineerida?

Gripihooaja lõpetuseks: kas ikka tasub vaktsineerida? Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/611097690-tervist-gripihooaja-lopetuseks-kas-ikkagi-tasub-vaktsineerida.mp3 Kirjeldus: Kuidas gripiviirus inimese kehas oma laastamistööd teeb ja milline on tervishoiutöötajate teadlikkus enda vaktsineerimise vajalikkusest? Saatekülaliseks on õpilaste teadustööde konkursil gripiteemalise uurimuse eest Tervise Arengu Instituudi eriauhinna pälvinud Kadrioru Saksa Gümnaasiumi abiturient Anna-Liis Torm-Kriis.

Read More

Misasja – mul on täid peas? Ei ole võimalik!

Misasja – mul on täid peas? Ei ole võimalik! Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/556286655-tervist-misasja-mul-on-taid-peas-ei-ole-voimalik.mp3 Kirjeldus: Peatäisid peetakse vaesuse ja mustusega kaasas käivaks nähtuseks. Või arvatakse, et need parasiidid tekivad inimesele pähe murest. Tegelikult on asi siiski lihtsam – täitõbi on samasugune nakkushaigus nagu gripp, vaid selle erinevusega, et gripiviiruse asemel levivad selle korral inimeselt inimesele täid.

Read More

Ära lase gripil end võita – pese käsi ja vaktsineeri!

Ära lase gripil end võita – pese käsi ja vaktsineeri! Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/513201111-tervist-ara-lase-gripil-end-voita-pese-kasi-ja-vaktsineeri.mp3 Kirjeldus: Gripp on tõsine haigus. Mis seda tekitab ja kuidas elada talv üle nii, et tõbi külge ei hakkaks? Kas vaktsineerimisest on kasu või piisab, kui vältida rahvarohkete paikade külastamist?

Read More