Tööstusuudised eetris: hankejuht, kes ei tunne hanketurgu, riskib pesukausirevolutsiooniga

22.02.21 Tööstusuudised eetris: hankejuht, kes ei tunne hanketurgu, riskib pesukausirevolutsiooniga

Kuula:

Kirjeldus:
“Tööstusuudised eetris” on fookuses hanke- ja ostujuhtimine. Külas on tööstussektori taustaga hankejuhtimise ekspert ja praegune Carlsberg Groupi planeerimisjuht Baltikumis Kerttily Golubeva, kelle sõnul on väga oluline, et ostu- ja hankejuhid tunneksid hanketurgu.
Hanketuru mittetundmisega kaasnevad riskid, mis tekitavad tema hinnangul pesukausirevolutsiooni. Saates anname nõu, kuidas liikuda tõhusama hankesüsteemi poole ning mis vahe on üldse ostu- ja hankejuhtimisel. Küsime, kui palju saab juba praegu ostutööd automatiseerida ja millised saavad tulevikus olema hankejuhtide väljakutsed?
Saadet juhib Harro Puusild.

Saadet toetavad Radius Machining ja Hansavest.

Tööstusuudised eetris: Eesti ettevõttel tasub Soomes võrgustikke ehitada

08.02.21 Tööstusuudised eetris: Eesti ettevõttel tasub Soomes võrgustikke ehitada

Kuula:

Kirjeldus:
“Tööstusuudised eetris” võtab fookusesse Soome turu olukorra. Külas on EASi Soome turu ekspordinõunikud Irene Surva-Lehtonen ja Aide Tõnts, kellega räägime Soome majanduse ja tööstuse olukorrast pärast keerulist koroona-aastat. Küsime, milliseid kasvuprognoose teevad sealsed juhid käesolevaks aastaks. Räägime ka Soome turule laienemise võimalustest. On teada, et Soomes ja teistes Põhjamaades töötab kõige paremini võrgustamine – tehinguid tehakse nendega, keda paremini teatakse. Millised peaksid olema Eesti ettevõtete esimesed sammud võrgustiku arendamiseks? Räägime ka eestlaste müügioskustest ja paljust muust.
Saadet juhib Harro Puusild.
Saadet toetavad Radius Machining ja Hansavest.

Tööstusuudised eetris: Eestil võiks tööstusminister olla küll

25.01.21 Tööstusuudised eetris: Eestil võiks tööstusminister olla küll

Kuula:

Kirjeldus:
“Tööstusuudised eetris” saates räägib PVC-hallide tootja FinEst-Hall Factory omanik ja juht Jaanus Laane sellest, kuidas on ettevõttel õnnestunud Fundwise´i kaudu raha kaasata ja mida rahaga on plaanis teha. Räägime ka sellest, kuidas 5,5 miljoni eurone investeering täpsemalt jaotub. Laane avaldab saates, et ettevõte vajab lähiajal umbes 20 uut töötajat ja näeb kaugemas tulevikus vajadust investeerida keevitusrobotitesse. Ettevõte plaanib laieneda ka Skandinaavia turule ja loodab saavutada 3protsendilise turuosa. Saates küsime, milliseid samme on ettevõte selle nimel nüüdseks astunud.
Saadet juhib Harro Puusild.
Saadet toetavad Radius Machining ja Hansavest.

Tööstusuudised eetris: Ruth Oltjer: kriis on näidanud, et Eesti vajab tööstust

28.12.20 Tööstusuudised eetris: Ruth Oltjer: kriis on näidanud, et Eesti vajab tööstust by Äripäeva raadio

Kuula:

Kirjeldus:
Aasta viimases saates on külas tänavu aasta töösturiks valitud Chemi-Pharmi omanik Ruth Oltjer, kellega räägime uuest koroonavastasest biomaskist, aga ka paljust muust. Ruth ütleb intervjuus, et praegune kriis näitab selgelt, kui oluline on iga riigi jaoks omada strateegiliste kaupade tootmise võimekust ja kriisivarusid. Lisaks märgib tööstusjuht, et edaspidi saab aina olulisemaks märksõnaks tööstus 4.0.
Saates on juttu ka uue tehase ehitamisest, mis peaks algama järgmise aasta lõpus, ning sellest, milliseid samme teeb ettevõte ravimitööstuseks saamise nimel. Küsime, keda ta Eesti tööstusjuhtidest imetleb ning kas ja millal võiks Chemi-Pharm börsile minna. Saadet juhib Harro Puusild.
Saadet toetavad Radius Machining ja Hansavest.

Tööstusuudised eetris: tootja, kui hästi tunned oma toote koostist?

30.11.20 Tööstusuudised eetris: tootja, kui hästi tunned oma toote koostist?

Kuula:

Kirjeldus:
“Tööstusuudised eetris” keskendub seekord toodete koostise teemale. Suvel 2019 võeti vastu Euroopa Parlamendi ja Euroopa Liidu nõukogu määrus EL 2019/1020. See regulatsioon puudutab toodete vastavuse turujärelevalvet ja jõustub täielikult 16. juulil 2021. Sellest, millega täpsemalt tegu, keda see puudutab ja mida tootjatel nüüd järgmiseks teha tuleb, tuleb saatesse kõnelema toodete vastavuse ekspert ja Supply Tanki asutaja Andra Gross.
Saadet juhib Harro Puusild.
Saadet toetavad Radius Machining ja Hansavest.

Tööstusuudised eetris: Harju Elektri pool aastat ametis olnud juht: tegin õige sammu

16.11.20 Tööstusuudised eetris: Harju Elektri pool aastat ametis olnud juht: tegin õige sammu

Kuula:

Kirjeldus:
Saates on külas nüüdseks pool aastat Harju Elektrit juhtinud Tiit Atso, kellega räägime sellest, kuidas on see keeruline aeg suurettevõtte juhina möödunud ja milliseid nõuanded sai ta kaasa endiselt juhilt Andres Allikmäelt.
Küsime, millised on Tiit Atso enda juhtimispõhimõtted ja kas just praegune keeruline aeg oli õige hetk Harju Elektri etteotsa asumiseks. Räägime ka Harju Elektri tulemustest ja edasistest plaanidest.
Saadet juhib Harro Puusild.
Saadet toetavad Radius Machining ja Hansavest.

Tööstusuudised eetris: suurtööstur ei julge erilist kasvu ennustada

02.11.20 Tööstusuudised eetris: suurtööstur ei julge erilist kasvu ennustada

Kuula:

Kirjeldus:
Saates on külas masina- ja metallitööstuse Hanza Mechanics Balti klastri juht Emöke Sogenbits, kes avab ettevõtte investeerimisplaane. Räägime nii seadmete soetamisest kui ka uue tehase ehitamisest.
Lisaks on juttu sellest, kuidas paistab Eesti tööstus ja majandus tervikuna ning kuidas teha plaane olukorras, kus määramatust on palju.
Saadet juhib Harro Puusild.
Saadet toetavad Radius Machining ja Hansavest.

Tööstusuudised eetris: õhus on märgid, et majandus hakkab taastuma

19.10.20 Tööstusuudised eetris: õhus on märgid, et majandus hakkab taastuma

Kuula:

Kirjeldus:
“Tööstusuudised eetris” võtab luubi alla info- ja telekommunikatsiooniettevõtte Ericsson Eesti. Saates on külas ettevõtte juht Andrus Durejko, kes teeb ülevaate Ericssoni plaanidest ja annab ka hinnangu praegusele majandusolukorrale. Juttu on ka sellest, kuidas ettevõte Tallinna tehases masstootmist vähendab ja kohalikust tehasest pigem arenduskeskust loob. Räägime ka digitaliseerimisest ja küsime, miks Eesti tootmissektor DESI-indeksi järgi digitaliseerimises pigem mahajääjate hulgas on. Räägime ka tööjõust ja haridusest.
Saadet juhib Harro Puusild.
Saadet toetavad Radius Machining ja Hansavest.

Tööstusuudised eetris: Tööjõurendi ettevõte: praegu on rekordiliselt tellimusi

05.10.20 Tööstusuudised eetris: Tööjõurendi ettevõte: praegu on rekordiliselt tellimusi

Kuula:

Kirjeldus:
“Tööstusuudised eetris” keskendub sel korral tööjõule. Saates on külas tööjõurendiga tegeleva Hansavesti asutaja ja juhatuse liige Janek Sirg, kellega on juttu sellest, kuidas on koroonakriis ettevõtet mõjutanud ning millises olukorras on praegune tööjõuturg üldiselt.

Lisaks räägime ettevõtte tulevikuplaanidest ja majandustulemustest. Saade on salvestatud Hansavesti kontoris Pärnus. Saadet juhib Harro Puusild.
Saadet toetavad Radius Machining ja Hansavest.

Tööstusuudised eetris: robotitest saab Eesti tööstuse vereringe osa

21.09.20 Tööstusuudised eetris: robotitest saab Eesti tööstuse vereringe osa

Kuula:

Kirjeldus:
“Tööstusuudised eetris” keskendub automatiseerimisele ja robotiseerimisele. Saates on külas mullu märkimisväärselt käivet kasvatanud automaatikalahenduste valmistaja Tech Group AS-i juht Martin Sutrop, kellega võtame möödunud aasta kokku. Räägime ka 2020. aastast ja koroonakriisi mõjudest ning analüüsime, millises seisus on automatiseerimine ja robotiseerimine Eesti tööstuses. Saadet juhib Harro Puusild.
Saadet toetavad Radius Machining ja Hansavest.