Triin Terasmaa. Rahu selle toitumisega – lase vabaks!

#41 Ausad Naised – “Triin Terasmaa. Rahu selle toitumisega – lase vabaks!” by Ausad Naised

Kuula:

Kirjeldus:
Saagem tuttavaks imelise naisega, kelleks on Triin Terasmaa! 😍

✨ Triin on toitumisterapeut, teeta tervendamise praktik ning Pharma Nord Eesti koolitaja. Ta aitab inimestel mõista, kuidas toitumine võib meie tervislikku seisundit mõjutada.
✨ Ebaterve eluviis on üheks põhjuseks krooniliste haiguste väljakujunemisel ning teeb keha erinevatele viirustele vastuvõtlikumaks. Triin ütleb, et teadlik, õnnelik, terve ja rahulolev inimene oskab enda tunnet kuulata, elab oma elu ja vastutab oma elu eest. Normaalne on see, et tunneme end oma elus kogu aeg fantastiliselt!

🌼Maailmas ning meie ümber liigub meeletult palju info üleküllust seoses toitumise, tervise, toidulisandite ning kõige muu sarnasega – meie suurim küsimus oli, et kuidas selles kõiges virvarris orienteeruda ning leida vajalik/õige info??
✨ Kõik küsimused selgitas Triin meile rahulikult oma mõnusas zen – olekus lahti selgitas, energia oli lausa ülevoolavalt äge!
✨ Saime pajatatud toidulisanditest, ning õppisime, et kõik ei ole ikka nii, kuis esmapilgul tundub…
✨Rääkisime tervisest ning vastutusest, toitumisest ning toitumisteraapiast ja loomulikult üldisest heaolust.

PS! Triin avaldas meile ka saladuse, mis on selle suve parim kaalulangetaja! 😁

Suur-suur aitäh Sulle Triin – väärtus, mida jagasid on kindlasti mõõtmatu ning Ausad Naised Soovivad Sulle tänase päeva puhul palju õnne sünnipäevaks! 🎉

Kasvupinnas: loomade heaollu investeerimine on otsetee toodangu suurendamiseks

30.03.21 Kasvupinnas: loomade heaollu investeerimine on otsetee toodangu suurendamiseks by Äripäeva raadio

Kuula:

Kirjeldus:
Seekordses “Kasvupinnase” saates vaatame lautadesse. On vana tõde, et piimalehm on nagu tippsportlane – toodang peab olema tipptasemel. Selleks tuleb lehmade eest ka hoolitseda nagu tippsportlaste eest – söötmine, puhkus, tervishoid ja elumugavus peavad olema tagatud.

Üheks väga oluliseks elutingimuste loojaks on lauda ventileerimine – kui puhast ja värsket õhku pole, on lehma elu vilets. See aga annab kohe tunda piimatoodangus. Lautade ventileerimisest ja loomade jahutamisest räägime saate esimeses pooles DeLavali laudaseadmete tootejuhi Ervin Peikiga.

Saate teises pooles jätkame juttu loomade heaolust, külaliseks on Eesti Maaülikooli teadlane Marko Kass. Tema üheks uurimisteemaks ongi veiste heaolu. Uurime, milles seisneb loomade heaolu, kuidas seda luua ja kas Eestis sellele piisavalt tähelepanu pööratakse.

Saame teada, et iga loomade heaollu investeeritud euro annab juba vähem kui aasta pärast tagasi 3–4 eurot. Ja tulevikus võib lautades töötada IT-spetsialist, kes analüüsib lehmade elunäitajaid. Saatejuht on Toomas Kelt.

Saadet toetab DeLaval.

Linnakeskkond ja tervis (Helen Sooväli-Sepping ja Mari Jüssi)

Ekspert eetris: linnakeskkond ja tervis (Helen Sooväli-Sepping ja Mari Jüssi)

Kuula:

Kirjeldus:
Tallinna Ülikooli keskkonnakorralduse professor ja jätkusuutliku arengu prorektor Helen Sooväli-Sepping ning Maanteeameti strateegilise planeerimise osakonna liikuvusekspert Mari Jüssi võtsid seminaril fookusesse linnakeskkonna ja tervise teema. Miks suured maailma linnad isoleerisid inimesed kodudesse, kui pandeemia hoo sisse sai? Kui oluline roll on linnakeskkonnal meie tervisele ja heaolule? Kuidas üldse linnad inimeste füüsilist ja vaimset tervist saavad toetada? Seminari modereeris BFMi lektor Mart Soonik.

Tallinna Ülikooli uuel zoomiseminaride sarjal „Ekspert eetris“ jagavad ülikooli parimad õppejõud ja teadlased praktilisi nõuandeid efektiivseks õppimiseks ning õpetamiseks, näpunäiteid vaimse tervise hoidmiseks ja toimetulekuks keerulistes oludes. Eksperdid on eetris iga teisipäeva ja neljapäeva pärastlõunal. Info seminaridest ja lingid salvestustele: www.tlu.ee/eksperteetris

See üks element meie kehas mõjutab naha heaolu, õnnetunnet ja ka meie üldist tervist

KUULA | See üks element meie kehas mõjutab naha heaolu, õnnetunnet ja ka meie üldist tervist

Kuula:

Kirjeldus:
Seekordes podcastis on külas koolitaja Jana Sandberg, kellega räägime tervise teemadel. Mis on see element meie kehas, mis hoiab meie naha ilusana, meele rõõmsana ja keha toimivana? Arutame, mida me saame oma keha ja õnne heaks seespidiselt teha ning kas ainult hästi toitumisest piisab. Vestlust juhib Anne & Stiili veebi juht Meisi Volt.