Sisuturundussaade: investoritel on võim suurendada äri vastutustundlikkust

24.05.21 Sisuturundussaade: investoritel on võim suurendada äri vastutustundlikkust

Kuula:

Kirjeldus:
Vastutustundlike fondide põhimõtetest, nende tootlikkusest ja ühiskonna trendidest seoses investeerimisobjektide valimisega räägib saates finantsteenuseid ja elukindlustust pakkuva ettevõtte Mandatum Life suurkliendihaldur Aime Klooren.

Vastutustundliku investeerimise puhul peetakse tihtipeale silmas keskkonnasäästlikkust. Tegelikult kuulub sinna veel ka sotsiaalne ja juhtimise vastutus ehk see, millised on ettevõtte töötingimused, kas esineb korruptsiooni, kas kõik on seadusandlusega kooskõlas jne.

Kui varem suhtuti seesugustesse ettevõtetesse investeerimist heategevuseks, siis nüüd on teisiti. On võimalik vastutustundlikke ettevõtteid toetada ja samaaegselt ise investorina kasumit teenida. Ka investoritel lasub vastutus anda oma investeerimisotsustega märku, et vastutustundlike printsiipide järgimine äris on oluline.

Saadet juhib Mai Kroonmäe.

Urmo Kübar ja Karin Maasel heategevusest

Urmo Kübar ja Karin Maasel heategevusest – LHV Podcast 02 2021

Kuula:

Kirjeldus:
LHV lisas pangakaartidele võimaluse iga kaardimaksega väikeste summade kaupa heategevuseks annetada. Heategevusest ja annetamisest räägivad stuudios heategevuse ekspert Karin Maasel, presidendi vabakonna nõunik Urmo Kübar ja LHV kommunikatsioonijuht Priit Rum. Arutletakse, milline on Eesti heategevuskultuur ja kui meelsasti inimesed annetusi teevad. Miks aga on oluline ühiskondlike probleemide lahendamisele õlg alla panna ja kuidas käib selles vallas töö vabaühenduste vaatest?

Vaata lähemalt: lhv.ee/heategu
Finantsteenuseid pakub AS LHV Pank. Vaata lähemalt lhv.ee ja pea nõu asjatundjaga.

Annetamine ja heategevus – kuidas teha head nii, et sellest kasu oleks?

#22 Annetamine ja heategevus – kuidas teha head nii, et sellest kasu oleks? by Kogumispäevik • A podcast on Anchor

Kuula:

Kirjeldus:
Tänases episoodis saame teada, kuidas annetada ja teha head nii, et sellest ka kasu oleks. Räägime nii aja- kui rahaannetamisest ning annetustalgutest. Saate külalisteks on Urmo Kübar, presidendi vabakonnanõunik, annetamistalgute korraldaja ja Merje Klopets, Swedbanki toetustegevuste juht, „Ma armastan aidata“ annetuskeskkonna eestvedaja.
Ka väike, kuid regulaarne annetus aitab abivajajaid!

Heategevus kui investeering – Pirkko Valge, Urmo Kübar, Rivo Sarapik

Heategevus kui investeering – Pirkko Valge, Urmo Kübar, Rivo Sarapik

Kuula:

Kirjeldus:
Diskussioon – Heategevus kui investeering

Taasesitamisel on suursündmusel InvesteerimisFestival 2020 toimunud diskussioon pealkirjaga “Heategevus kui investeering?”. LHV InvesteerimisLaval toimunud arutlusringis osalesid Pirkko Valge ja Urmo Kübar, kellel mõlemal on palju kogemust heategevuses. Paneeldiskussiooni juhtis Rivo Sarapik.

Juttu tuleb sellest, kuidas garanteerida, et annetatud raha saaks kõige parema kasutuse.

Sellest ja paljust muust saad kuulda ja vaadata lähemalt podcastis või videos.

Festivali korraldajad
🔸 Investeerimisklubi ja Investor Toomas
🔸 Heli ja pilt: Marathon Studios

Lisaks
🔸 Ühine ka investorite Facebooki grupiga, et osaleda aruteludes ja saada põnevat infot https://www.facebook.com/groups/1591687221066735/
🔸 Investorile kasulikud exceli põhised tööriistad leiad siit: https://investeerimisklubi.ee/tooriistad/
🔸 Kiika, milliseid keskkondi Investeerimisklubi eestvedajad soovitavad: https://investeerimisklubi.ee/investeeri/

Pirkko Valge: juhina on minu roll kohati meie isemotiveeruvaid inimesi tagasi hoida

Pirkko Valge: juhina on minu roll kohati meie isemotiveeruvaid inimesi tagasi hoida by 🎙️”Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis”

Kuula:

Kirjeldus:
Minu seekordseks vestluskaaslaseks on Heateo SA tegevjuht Pirkko Valge. Pirkkol on põhjalik kogemustepagas nii vabaühenduste kui erasektori maastikult. Varasemalt on Pirkko töötanud KPMGs juhtimiskonsultandina ja Swedbank’is juhtide arendamise valdkonnajuhina. Mind on vabaühendused alati paelunud, ja Pirkkoga tahtsin arutleda selle üle, kuidas tema kui pikaajaline Heateo SA tegevjuht eestvedamist lahti mõtestab ja mida sellest kõigest võiks muuhulgas erasektor õppida?

“Mis on selle sektori võlu, on see, et sul on tohutult motiveeritud töötajad. See võib isegi tähendada, et sa pead tihtipeale töötajaid isegi tagasi hoidma. Kuna meie poolt adresseeritavad ühiskondlikud teemad ei saa lihtsalt ühel päeval otsa, need on ikkagi pikaajalised teemad, siis A la, et ma lahendasin tänaseks selle probleemi ära – haridus on korras – ja ma võin nüüd koju minna ning homme mingi muu teema võtta. Tegelikult neid algatusi igas valdkonnas on ülipalju ja need probleemid on väga pika vinnaga, mistõttu on sul väga lihtne ennast läbi põletada. Ja siit johtubki, et minu roll juhina on kohati isegi inimesi tagasi hoida. Heateos ja selle ümber koonduvad isemotiveeruvad inimesed. See on mõtteviis, mida ma juba Heateo algatajate käest esimesena kuulsin. Me ei pea tegelema meeskonna motiveerimisega, pigem me tõmbame ligi just neid õigeid inimesi, kelle jaoks meie algatused ja käsitletavad teemad lähevad korda ning nad tahavad neisse panustada. Mul on küll võimalik seda indu ja motivatsiooni nö tappa, kuid ma ei pea liiga palju tegelema inimeste inspireerimise ja motiveerimisega.” – Pirkko Valge

Kuulake ikka …

Vähem kui pool liitrit doonoriverd aitab nelja inimest

Vähem kui pool liitrit doonoriverd aitab nelja inimest

Kuula:

Kirjeldus:
Jõulude ajal räägitakse palju heategevusest ja annetamisest. Seekordse saate teemaks on üks meditsiinilisest heategevuse vorm – veredoonorlus. Kuna mõne veregrupi puhul piisab vaid kahest-kolmest patsiendist, et verevarud verekeskustes ammenduksid, on iga doonor väga oodatud.

Tark heategevus – räägime Efektiivsest Altruismist | Külas: Sille-Liis

Ep.29: Tark heategevus – räägime Efektiivsest Altruismist | Külas: Sille-Liis

Kuula:

Kirjeldus:
Tänases episoodis räägime efektiivsest altruismist ehk targast heategevusest. Arestades, et hetkel on jõuluaeg, siis usume, et teema on väga aktuaalne. Seega kuula episoodi, et teada saada, kuidas teha head paremini. Samuti julgustame teid arutama selle teema üle ka oma lähedastega, et sõnum leviks rohkem! :-))

Lingid, millest rääkisime podcastis:

Efektiivne Altruism Eesti: https://efektiivnealtruism.org/
GiveWell (Nimekiri maailma kõige efektiivsematest heategevusorganisatsioonidest): https://www.givewell.org/charities/top-charities3)

Effective Altruism Fund – ekspertide poolt hallatud fond, mis suunab raha edasi kõige tõhusamatele heategevusühingutele vastavalt annetaja valdkonna-eelistustele: https://app.effectivealtruism.org/funds4)
80,000 tundi: https://80000hours.org/
Kuula meid YouTube’is, Spotify’s või iTunes’is.

Jaan Apsiga ühiskondliku mõju planeerimisest ja mõõtmisest

Jaan Apsiga ühiskondliku mõju planeerimisest ja mõõtmisest

Kuula:

Kirjeldus:
Risto Uuk rääkis selles taskuhäälingu osas Jaan Apsiga, kes oli Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustiku kaasasutaja ja selle juhatuse esimees aastatel 2012-2019. Nad vestlesid mõju mõõtmise mõtteviisist, mõju planeerimise ja hindamise tööriistadest, praktilistest väljakutsetest seoses mõju mõõtmisega, mõjusamatest heategevusvõimalustest Eestis ja paljust muust.

Allikad, mis vestlust toetasid või jutuks tulid:

– Tööriist Maailmamuutjad.ee: https://www.maailmamuutjad.ee/
– Kodanikuühenduste ühiskondliku mõju hindamine: https://www.kysk.ee/failid/Upload/files/sisulehtede-failid/2012-Kodanikuühenduste-uhiskondliku-moju-hindamine.pdf
– Heategevusel peab olema mõju: https://arvamus.postimees.ee/1324086/jaan-aps-heategevusel-peab-olema-moju
– Raamat “How to measure anything”: https://www.kriso.ee/how-measure-anything-finding-value-intangibles-db-9781118539279.html
– Õnnelikkuse mõõtmine: https://novaator.err.ee/320465/onnelikkust-saab-teaduslikult-uurida-aga-see-on-arvatust-keerulisem
– CharityNavigatori kriteeriumid: https://www.charitynavigator.org/index.cfm?bay=content.view&cpid=5593#rating
– GiveWelli kriteeriumid: https://www.givewell.org/how-we-work/criteria
– Scared Straight programmist: https://www.kriso.ee/doing-good-better-effective-altruism-radical-db-9781783350513.html
– Nurjatud probleemid: https://novaator.err.ee/259929/uhe-minuti-loeng-kuidas-lahendada-nurjatuid-probleeme
– Bakalaureusekraadi soovitused: https://80000hours.org/articles/advice-for-undergraduates/

Urmo Kübaraga targast annetamisest

Urmo Kübaraga targast annetamisest by Efektiivne Altruism Eesti

Kuula:

Kirjeldus:
Risto Uuk rääkis selles taskuhäälingu osas Urmo Kübaraga, kes on president Kersti Kaljulaidi vabakonnanõunik. Nad vestlesid targast annetamisest, miks tegeleda heategevusega, rahvusvahelisest vs eestipõhisest annetamisest, emotsionaalsest ja ratsionaalsest heategevusest, teenin-et-annetada karjäärist ja paljust muust.

Allikad, mis vestlust toetasid või jutuks tulid:
– Kuidas targalt annetada ja annetamisnõuanded: https://edasi.org/34714/tark-annetaja-kuidas-targalt-annetada/
– Heategevuse valimine ratsionaalselt: https://novaator.err.ee/838543/urmo-kubar-pensionifondi-me-ju-ei-vali-tunde-jargi-miks-aga-heategevust
– Stefan Schubert annetamise psühholoogiast: https://www.effectivealtruism.org/articles/ea-global-2018-psychology-of-ea/
– Eesti ja rahvusvahelise heategevuse võrdlus kvaliteetse eluaasta arvutamise järgi: https://novaator.err.ee/843095/eksistentsiohud-voivad-olla-pakilisemad-kui-tervishoid-ja-vaesus
– Teenin-et-annetada karjäär: https://80000hours.org/articles/earning-to-give/
– Peter Singeri raamat “Most Good You Can Do”: https://www.kriso.ee/most-good-you-can-do-how-db-9780300219869.html
– Vikerraadio Heategevuskool: https://heakodanik.ee/uudised/urmo-kubar-teeb-vikerraadios-heategevuskooli/
– Edasi.org rubriik “Tark annetaja”: https://edasi.org/author/urmo-kubar/
– Viimaste aastate Eesti annetamisstatistika: https://heakodanik.ee/uudised/keskmine-annetaja-kulutab-kuus-heategevuseks-tassi-kohvi-maksumuse/

Alen Veziko – Elu muutus, kui ma eksisin nii ära, et ma ei saanud mäe otsast enam alla

#14 – Alen Veziko – Elu muutus, kui ma eksisin nii ära, et ma ei saanud mäe otsast enam alla by Täitsa Pekkis

Kuula:


Meie #14 saate külaliseks on imeline muusik – Alen Veziko.

Alen on laval olnud ja inimesi oma muusikaga puudutanud juba üle 20 aasta. Selle aja sisse mahub palju õnnelikke hetki, kriise, allaandmist, tänutunnet, seiklusi ja elumuutvaid hetki.

Räägime Aleniga tema muusikukarjääri teekonna algusest, selle tõusudest ja mõõnadest.
“Sa peab ronima läbi seinte ja muda selleks, et kusagile jõuda!”

Räägime heategevusest, harjumustest, kuulajate petmisest, õnnest, unistustest.
“Mingli hetkel sa oledki õnnelik selle üle, et sa ei pea mitte midagi tegema, aga sa oled elus ja sa hingad.”

Alen räägib meile ka ühe väga mõtlemapaneva ja õpetliku loo sellest, kuidas ta Kreekas mäe otsas matkates nii ära eksis, et ta sealt enam alla ei saanud.
“Mul oli vesi juba mitu tundi otsas ja lõpuks oli nii, et kas kõik või mitte midagi.”

Aitäh Alen selle väga ausa ja avatud vestluse eest 🙂

#täitsapekkis