Muusikapsühholoogia ja filmimuusika – Dali Kask & Janek Murd

Muusikapsühholoogia ja filmimuusika – Dali Kask & Janek Murd

Kuula:

Kirjeldus:
Musapäevikus on külas muusikapsühholoog Dali Kask ning helilooja ja filmimuusika helilooja Janek Murd.
Kuidas sünnib filmimuusika? Kas vaikus on tänapäeval privileeg? Miks kuulavad mõned inimesed tegevuste taustaks muusikat? Nendele küsimustele vastavad Dali ja Janek Musapäeviku neljandas episoodis. Saates selgub samuti, mis muusikat võiks maratoni jooksmise ajal kuulata, miks on nii rakendustele kui kaubanduskeskustes tarvis spetsiaalselt loodud muusikat ning kummale žanrile on lihtsam filmimuusikat luua – komöödiale või draamale.
#dalikask, #filmimuusika, #janekmurd, #liisalahtmets, #musapäevik, #musicindustry, #muusikapsühholoogia, #muusikatööstus

Erki Pärnoja: otse klubist piiri taha kõrgkooli

Erki Pärnoja: otse klubist piiri taha kõrgkooli

Kuula:

Kirjeldus:
Muusiku ja helilooja Erki Pärnoja nimi on tuttav suurele enamikule kuulajaist. Kuid kuidas sündis Erki erakordselt äratuntav ning unikaalne helikeel
Delfi uue Podcasti Akord esimese saate külaliseks on Erki Pärnoja, kes räägib kolmest murrangulisest hetkest oma elus. Kolmest hetkest, mis on vorminud tänaseks temast just sellise helikeelega helilooja ning muusiku, nagu me teda teame. Kas Erki näol on tegemist lihtsalt andega ja enesekindla inimesega või on kõige taga õnn ja kokkusattumused? Milline ja kui vanalt oli Pärnoja esimene kokkupuude kitarriga ning mitu korda on muusik alustanud õpinguid kõrgkoolis? Kõik need küsimused saavad uue saatesarja avaosas ka vastuse. Saatejuht on Risto Lehiste, Eesti Muusika Kuulsuste Koja eestvedaja.

Merike Susi

Tamara Podcast – Merike Susi

Kuula:

Kirjeldus:
Merike Susi on muusik, vokaal treener, helilooja ja produtsent. Merike on terve elu tegelenud muusikaga ja on olnud ka pikka aega ansambli “Meie Mees” klahvpillimängija.

Björn Norralt

Tamara Talks with Björn Norralt

Kuula:

Kirjeldus:
Björn Norralt on helilooja, muusik, zen master ja produtsent Tallinnast kes on teinud dokumentaale, loonud stock muusikat ja ka helieffekte.

Räägime spirituaalsusest, mediteerimisest, loomingust, Eesti muusika skenest ja hirmudest.