Uus kehapuhastuskuur Eestis, mis võitis hiina meditsiini arsti südame

Uus kehapuhastuskuur Eestis, mis võitis hiina meditsiini arsti südame

Kuula:

Kirjeldus:
Kes võiks oma keha puhastada? Kui tihti seda teha ning milliseid vahendeid kasutades? Miks on otsustanud hiina meditsiini arst dr Rene Bürkland panna õla alla Zencleanz kehapuhastustoodetele? Neile ja paljudele teistele küsimustele leiad vastuse just sellest podcastist, sest külla on kutsutud Zencleanz inimesed – Jana Sandberg ja Marius Vahter.

Kuidas näeb hiina meditsiin talisuplust, hommikust smuutit ja paastumist?

Kuidas näeb hiina meditsiin talisuplust, hommikust smuutit ja paastumist?

Kuula:

Kirjeldus:
Alkeemia podcasti kolmandas saates on külas Eesti tuntuim hiina meditsiini ekspert – dr Rene Bürkland. Saatejuht Dali Karat uuris, kuidas näeb hiina meditsiin eestlaste seas populaarset talisuplust, mida peab arvesse võtma, kui tahta juua värskeid smuutisid ning mismoodi immuunsust tegelikult tõsta.

Vestleme joogaõpetaja Brite Vilgoga

#2 Vestleme joogaõpetaja Brite Vilgoga

Kuula:

Kirjeldus:
Teine armas külaline on Brite Vilgo.

Brite joogapraktika sai alguse üle kümme aasta tagasi, mil ta tutvus esmalt Kundalini joogaga. 2002. aastal sai Brite esimese Reiki pühitsuse ja läbis esimese Reiki astme.

Brite 2011. aasta tõi kaasa põhjalikuma tutvumise Alexanderi tehnikaga, mil ta läbis baaskursuse (26h) ja koolituse liikumistundide läbiviimise metoodikast Alexanderi tehnika printsiibil (8h). Õppinud ja lõpetanud Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonna tantsuõpetaja erialal, täiendades end vahetusüliõpilasena nii tantsu kui ka fotograafia erialal Inglismaal, jätkates hoistilistel avastustel ja kasvamisel. Süvenes huvi sisemise maailma arengutest ja sellest, mis silmale üldjuhul nähtamatu kuid eluliselt oluline.

2015. aastal läbis Brite esimese Yin jooga tutvustava paaripäevase koolituse Pille Eikneri juures. Sama aasta sügisel läbis ta 50-tunnise Yin jooga õpetajate koolituse esimese osa- anatoomia, teooria ja praktika, õpetajateks Sebastian Pucelle ja Murielle Burellier. Aasta hiljem läbis ta samade õpetajatel käe all Yin jooga õpetajate teise osa koolituse, mis keskendus meridiaanide teooriale, viie elemendi õpetusele kehas ja traditsioonilisele Hiina meditsiini tutvustamisele omandades nii teooria kui ka kogedes sügavamalt Yin joogat praktikas.

2017. aastal läbis Brite Lauri Rannamaa kinesioteipimise baaskoolituse. Kahel järjestikusel aastal osales ta Ervin Menyhart’i koolitusel Ashtanga ja Vinyasa Flow kui jooga dünaamika täielik ekspositsioon töötubades. Sama aasta sügisest on Brite Tallinna Ülikooli koreograafia magistant.

Seoses õpingutega oli ta 2018 aasta kevadel vahetusüliõpilne Inglismaal ning tegi viiekuise pausi regulaarsete joogatundide andmisega. Samaaegselt süvenes joogasüsteemi kasutamist läbi tantsu ning filmikunsti. Valmis film “The sea of KIUB”, olles sümbioos Vee elemendist ja neeru meridiaanist kui ka koreograafiast.
2019 aasta pakkus järgnevat 50-tunnist Yin jooga õpetajate koolitust armastatud õpetajate Pucelle ja Burellier juures, mis pakkus meditatiooni uut mõõdet ja teadmisi jooga ajaloost. Tule elemendile (Viiele elemendi süsteemist) ja südame meridiaanile keskendudes valmis tantsufilm “Tule süda”. Seda aastat rikastas ka esimne kogemus joogatunni läbiviimine jooga ja vegan festivalil Yogific Oxfordis Inglismaal. Sügavust olemisse lisas esimene kümnepäevane Vipassana kogemus Roostal.
Käesoleval aastal jätkab Brite enesetäiendamisega ning regulaarsete joogatundide andmist, samuti keskendudes magistrantuuri lõpetamisele.

Brite loomingulise FB lehe leiad siit: https://www.facebook.com/britevilgoart/ ning tema Instagram’i kasutaja @b.vilgo (ja @britevilgo ).

Liisi Tarvo – Kui kogu su maailm variseb kokku

#63 – Liisi Tarvo – Kui kogu su maailm variseb kokku

Kuula:

Kirjeldus:
Liisi Tarvo on 23-aastane ettevõtja, kes peab kolme vrapikohvikut Wrap’n’Roll ja usub, et muudab tervislikku toitu pakkudes maailma veidi paremaks kohaks.
Liisi on tõeline POWER naine ja suurim rõõmurull üldse!

Saates räägime:
– enesekindlusest
– raskuste ületamisest
– tolmurullidest 😀
– teraapiast
– Hiina meditsiinist
– ettevõtlusega alustamisest
– tahtejõust
– süütundest
– mitte viitsimisest
– puhkamisest