Hiina

Maailm taskus Hiina transiidiärist

Maailm taskus Hiina transiidiärist Kuula: https://router.euddn.net/media.postimees.ee/maailmtaskus/maailmtaskus20210408.mp3 Kirjeldus: «Maailm taskus» võtab seekord vaatluse alla Hiina transiidiäri ning selle võimalused ja ohud Eestile. Teema lahkamiseks kutsus saatejuht Karl-Hendrik Pallo külla Aasia uuringute magistri ja Tallinna Ülikoolis Rail Balticu trassikoridori võimalusi uurinud projektianalüütiku Kristo Tamme.

Read More

Maailm taskus Hiinast

Maailm taskus Hiinast Kuula: https://router.euddn.net/media.postimees.ee/maailmtaskus/maailmtaskus20210331.mp3 Kirjeldus: Margus Parts kutsus külla Liisi Karindi, et rääkida, kuidas Hiina on koroonapandeemiaga hakkama saanud ja kuidas läheb Hiina majandusel. Ajal, kui Euroopa riigid istuvad pandeemia tõttu luku taga, võib Hiina minna suure hooga eest ära.

Read More

Demokraatlik Hiina utoopia

Demokraatlik Hiina utoopia Kuula: https://anchor.fm/s/10a4c5d0/podcast/play/28356879/https%3A%2F%2Fd3ctxlq1ktw2nl.cloudfront.net%2Fstaging%2F2021-2-8%2F162717874-44100-2-53918586912c7.m4a Kirjeldus: Selles saates tuleb jutuks müstiline riik nimega Hiina. USA on kaotamas oma liidripositsiooni ning meedias on uus märksõna Hiina ambitsioonid. Kõrvutame Hiina ja lääne poliitilisisüsteeme ning ühiskonda ning põrgatame mõtet teistsugusest Hiinast. Pikemalt peatume ka inimõiguste teemal, kus fookuses on vähemusrahvas, uiguurid. Saates võtavad sõna Saskia, Renee ning Kai…

Read More

Põhjalik USA autouuring kinnitab nii mõnegi müüdi

73. Põhjalik USA autouuring kinnitab nii mõnegi müüdi by Istmesoojendus Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/998007571-istmesoojendus-73-pohjalik-usa-autouuring-kinnitab-nii-monegi-muudi.mp3 Kirjeldus: Seekordses “Istmesoojenduses” räägime USA Consumer Reportsi autode vastupidavuse raportist, mis kinnitab nii mõnegi müüdi, kuid toob ka tõsiseid üllatusi. Lisaks vaatleme Cupra veidraid tegusid ja lubadusi ning räägime ülisoodsast Hiina elektriautost, mis lätlaste abiga varsti ka Euroopasse peaks jõudma. Nädala proovisõiduauto oli…

Read More

Energiatund: riik ei hakka tuumajaama rajajate pilli järgi tantsima

03.03.21 Energiatund: riik ei hakka tuumajaama rajajate pilli järgi tantsima by Äripäeva raadio Kuula: http://feeds.soundcloud.com/stream/997767247-aripaeva-raadio-030321-energiatund-riik-ei-hakka-tuumajaama-rajajate-pilli-jargi-tantsima.mp3 Kirjeldus: Eestisse tuumajaama rajamise lubamise või keelamise otsus sünnib laiapõhjalise arutelu järel, mitte arendajate soovist, räägib Äripäeva raadio värskes saates “Energiatund” keskkonnaministeeriumi kantsler Meelis Münt. Eestis käib tuumajaama rajada sooviva Fermi Energia eestvedamisel juba mitu aastat arutelu tuumaenergia kasutusele võtmisest….

Read More

Äritehnoloogia saade: tehisintellekt – kas kättesaamatu fantaasia?

18.01.21 Äritehnoloogia saade: tehisintellekt – kas kättesaamatu fantaasia? Kuula: http://feeds.soundcloud.com/stream/967826875-aripaeva-raadio-180121-aritehnoloogia-saade-tehisintellekt-kas-kattesaamatu-fantaasia.mp3 Kirjeldus: Selle aasta esimeses „Äritehnoloogia saates“ lahkab Elisa Eesti juht Sami Seppänen tulevikutrende, nagu tehisintellekt. Kas see on harilikule ettevõttele kättesaamatu tulevikufantaasia või reaalsus juba lähitulevikus? Veel tulevad intervjuus Igor Rõtovile jutuks järgmised küsimused. Kas koroonaga tulnud kodus töötamine kaob koos haigusega või ongi liberaalne…

Read More

Viktoria Latkin “Saaremaalt Hiina missivõistlustele”

110 – Viktoria Latkin “Saaremaalt Hiina missivõistlustele” Kuula: https://media.blubrry.com/hakkametegutsema/content.blubrry.com/hakkametegutsema/20200708Viktoria_Latkin.mp3 Kirjeldus: Viktoria Latkin on noor naisterahvas, kes on käinud Hiinas missivõistlusetel ning tal on Saaremaal enda make-up stuudio, olles ise alles 20-aastane. Lisaks kõigele muule teeb Viktoria, vabatahtlikuna, Hakkame tegutsema sotsiaalmeedia turundust.

Read More

Maailm taskus küberjulgeolekust

Maailm taskus küberjulgeolekust Kuula: https://router.euddn.net/media.postimees.ee/maailmtaskus/maailmtaskus20200623.mp3 Kirjeldus: Koroonakriis on tõstnud jälle päevakorda Euroopa Liidu majandusliku, digitaalse, julgeoleku ja energeetika alase sõltumatuse küsimused, seda eriti Venemaa ja Hiina pahatahtliku tegevuse valguses, rääkis Euroopa Parlamendi saadik Marina Kaljurand podcastis “Maailm taskus”.

Read More

USA rahutustest Euroopa monumendisõdadeni

9. USA rahutustest Euroopa monumendisõdadeni Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/837507220-valisanadal-9-usa-rahutustest-euroopa-monumendisodadeni.mp3 Kirjeldus: USA-s toimuv rassidebatt ajab inimesi leeridesse ka Euroopas, kus langetatakse koloniaalaja monumente. Vaidlus, kas rahutustest võidab pigem Trump või Biden, on USA valimiskampaaniast Hiina ja pandeemia teema välja tõrjunud. Iseasi, kui kauaks.

Read More

Sisuturundussaade: Chaga Health vallutab Hiina turgu

13.05.20 Sisuturundussaade: Chaga Health vallutab Hiina turgu Kuula: http://feeds.soundcloud.com/stream/818858494-aripaeva-raadio-130520-sisuturundussaade-chaga-health-vallutab-hiina-turgu.mp3 Kirjeldus: Saates on külas orgaanilisi toidulisandeid tootva ettevõtte Chaga OÜ juht Siim Kabrits, kellega räägime ettevõtte kiirest kasvust ja sisenemisest Hiina turule. Räägime ka sellest, et veel viimaseid päevi kestab Funderbeami platvormil ühisrahastuskampaania, mille käigus on huvilistel võimalus investeerida kiiresti kasvavasse ettevõttesse. Saadet juhib Hando Sinisalu.

Read More