Ole terve: usaldus, hirm, häbi ja HIV

Ole terve: usaldus, hirm, häbi ja HIV

Kuula:

Kirjeldus:
Eesti on HIVi ehk inimese immuunpuudulikkuse viiruse leviku osas Euroopa lõikes üsna tipus ning juba ammu ei saa seda viirust pidada vaid seksuaalvähemuste ja teatud riskirühmade haiguseks. Miks HIV nii laialt meil levib? Milline peaks olema uude suhtesse astudes nii ennast kui partnerit austav ja hoidev seksuaaletikett? Millal, miks ja kus HIV-test teha? Nendele küsimustele vastavad saates Eesti Seksuaaltervise Liidu juht Jonas Grauberg ning internetinõustaja ja psühholoog Diana Leht. Saatejuht on virtuaalkliinik.ee ärijuht Tuuli Seinberg.

Mõttekoht, osa 37: Kas koroonaga seotud hirmud on põhjendatud ja kuidas neid talitseda?

Mõttekoht, osa 37: Kas koroonaga seotud hirmud on põhjendatud ja kuidas neid talitseda?

Kuula:

Kirjeldus:
Koroonapandeemia käigus on inimestel tekkinud palju hirme ja umbusku ning pidev stressiperiood närib vaikselt inimeste vaimset tervist. Kuid – kas kõik need hirmud on põhjendatud? Ja kuidas neid talitseda? Neile küsimustele otsime tänases Naistelehe podcastis Mõttekoht vastust psühholoog Andero Uusbergiga.
„Ilma hirmudeta on elus väga raske hakkama saada. Hirm on kujunenud evolutsiooni käigus, hirmu ülesanne on juhtida meid eemale ohtlikest olukordadest ja aidata elus püsida,“ nendib Andero Uusberg. Aga samas võib tema sõnultõesti juhtuda, et hirme saab liiga palju. Selles olukorras tuleb targalt kasutada mõistust, millele on antud võime hirme maandada.
Kuidas seda teha? Kuidas üldse end sellest teadmata lõpuga stressiperioodist läbi juhtida? Ja kas paljud hirmud on üldse põhjendatud? Andero Uusberg annab neile küsimustele selles taskuhäälingu saates vastused. Ning räägib ka hiljutise uuringu tulemustest, kas meil on põhjust Eesti inimeste käitumise üle koroonaga seonduvalt muret tunda.
Vestlust juhib Naistelehe toimetaja Silja Paavle.

Episood 8 – Hirm muutuste eest

Episood 8 – Hirm muutuste eest

Kuula:

Kirjeldus:
Mis hoiab meid vaos, kas see on hirm? Miks inimesed kardavad muutuseid? Kas muutused saavad olla ka negatiivsed. Mida peaks silmas pidama kiire muutuse osas. Tänases episoodis harutame lahti hirmu ja hirmuga seotud valupunktid. Lae endale alla ka eluküsimuste töövihik siit – https://heidiplumberg.leadpages.co/tvihiku-soovijad/

Ärevusega toimetulekuks mõtle, et kõigeks ei peagi valmis olema

KUULA | Ärevusega toimetulekuks mõtle, et kõigeks ei peagi valmis olema

Kuula:

Kirjeldus:
Süda peksleb nii et tahab rinnust välja hüpata või lihastes on seletamatu pinge? Arusaamatu peavalu või iivelduse tunne? Tühja koha pealt soov nutta? See kõik võib olla märk ärevusest. Kuidas sellega toime tulla

Luupainaja püüdis naist voodi alla tirida; Narvas kollitas meest Anvelti vaim

Luupainaja püüdis naist voodi alla tirida; Narvas kollitas meest Anvelti vaim

Kuula:

Kirjeldus:
Tänases kõhedatele lugudele pühendatud taskuhäälingus «Külmavärinad» jätkavad Heidi ja Dagmar luupainajate-juttudega.

Nii toome teieni loo Johannes Üksist, kes elus paljude erinevate hirmsate lummutistega on pidanud rinda pistma. Heidi jutustab naisest, keda luupainaja kiskus voodi alla, juttu tuleb ka Anvelti vaimust, kes üht Narva meest kollitamas käis. Saate salvestuse ajal juhtus aga üsnagi hirmutav sündmus, mida peate juba ise oma kõrvaga kuulama. Kõhedaid elamusi!

Kuidas hirmu väljakutseks muuta?

Podcast: kuidas hirmu väljakutseks muuta?

Kuula:

Kirjeldus:

“Ära karda, mõtle kui hea võimalus see on!!!” ja “Muuda ohud võimalusteks!” ja muud laused, mida oleme kuulnud ja lugenud. Kõik õige. Ainult et…. kuidas siis? Kuidas siis konkreetselt muuta hirm väljakutseks?

Podcasti episoodis räägin sellest, kuidas ohutunne tekib, mis on väljakutse ja muidugi sellest, kuidas hirm ja ohtunne väljakutseks muuta.

Töökoha kaotus ja karjääri kujundamine: kuidas oma unistuste eluni jõuda?

Mõttekoht, Osa 5: Töökoha kaotus ja karjääri kujundamine: kuidas oma unistuste eluni jõuda?

Kuula:

Kirjeldus:
„Praegu on käes see aeg, kui saate tööandjatele näidata, kui osavad ja head te olete,“ julgustab Eesti Töötukassa Tartumaa osakonna juhataja ja superviisor-coach Jane Väli praegusel keerulisel ajal mitte meelt heitma.

Hirm kaotada töökohta või, veel hullem, töökoha kaotus muudavad inimese õnnetuks. Miks me tunneme end nendes olukordades nii, nagu tunneme? Kas seda olukorda on võimalik kuidagi ka enda kasuks keerata?

Lisaks: seekordne saade ei ole mõeldud mitte vaid töökoha kaotuse hirmus elajaile või töökoha kaotanuile – kasulikke näpunäiteid oma karjääri kujundamiseks ning unistusteni jõudmiseks leiavad siit kõik.

“Hirmul on suured silmad”

#12 Intiimselt Eraelust: “Hirmul on suured silmad”

Kuula:

Kirjeldus:
Külas on Jüri Lebedev Herilasepesa.podcastist ja arutame ühe kirja üle, mis meile saadeti

Tiina Saar-Veelmaa – Õnneliku töötamise maa

#07 Tiina Saar-Veelmaa – Õnneliku töötamise maa by Podcast: Elu Looming

Kuula:

Kirjeldus:
Tiina Saar-Veelmaa on tööõnne uurija. Tal on ulatuslik kogemus karjäärinõustajana, ta on töötanud Proeksperdi tööõnnespetsialistina ning tegutseb pühendunult tööõnne koolitajana.

Tiina missioon on muuta Eesti õnneliku töötamise maaks.

Selles vestluses arutleme, kuidas tunda ära enda südamesoove, kuhu on töömaailm liikumas ja kuidas leida enda koht selles muutlikus maailmas. Juttu tuleb ka tööõnne valemist, disainmõtlelmisest, hirmude ületamisest ning läbipõlemisest.

Pool enda elu ärvkeloleku ajast anname ära enda töö jaoks. Soovime, et see vestlus aitaks Sul tunda ära, milliseid samme on tarvis järgmisena enda teekonnal teha. Kuna kohtusid kaks väga uudishimulikku elu valikute uurijat, siis seekordne episood on tavapärasest pikem.

Saate märkmed leiad inspiratsioon.ee lehelt ja oleme väga tänulikud, kui saad jagada seda salvestust ka nende sõpradega, kes tahavad paremini mõista, kuidas tööga õnnelikuks saada.