Eesti pere Hispaanias: kuigi lapsed said aru, ei rääkinud nad eelkooli algul sõnagi

253. osa: Eesti pere Hispaanias: kuigi lapsed said aru, ei rääkinud nad eelkooli algul sõnagi by Järgmine peatus

Kuula:

Kirjeldus:
Tänase saate külaline Marju Gellert on elanud ligi kaheksa aastat Hispaanias Malagas, kuhu kolis abikaasa ja väikese pojaga. Tänaseks on perre lisandunud veel üks poeg.

Marju tunnistab, et tema jaoks oli koos perega Hispaaniasse kolimine lihtsam samm kui üksinda minek võinuks olla. Küll aga oli just lähedastel keeruline sellega leppida.

Marju ja tema abikaasa Artjom on pidanud aja jooksul erinevaid ameteid, mõnes on hästi õnnestunud ja teises samas läbikukkunud. Praeguseks naudivad nad tööd fotograafidena. Küll aga toonitab Marju, et see pole kahjuks kullaauk, kust rohkelt raha tuleks.

Loomulikult räägime ka Marju ja Artjomi poegadest, kes mõlemad käivad nüüdseks koolis. Muuseas, välismaalastena laste heasse kooli saamine polnud üldse keeruline – Hispaanias toimib punktisüsteem, mille järgi eelistatakse peamiselt just neid, kes pole nii heas seisus. Marju nendib, et lastel oli alguses eelkoolis mõnevõrra raske (näiteks ei rääkinud poisid esimese aasta tundides üldse hispaania keelt – kuigi õpetaja sõnul nad aru siiski said), kuid nüüdseks on mõlemad hästi kohanenud.

Hiljuti ilmus Marju sulest ka raamat „Minu Hispaania“.

Gretel Kutan – 3-toaline rannakorter päikeselises Hispaanias, jah või ei?

#23 | Gretel Kutan – 3-toaline rannakorter päikeselises Hispaanias, jah või ei? by Kinnisvarajutud | Kinnisvarajutud

Kuula:

Kirjeldus:
Podcast “Kinnisvarajutud” võtab luubi alla Eesti kinnisvaraturu ning üritab erinevad teemad sügavuti lahti võtta. Eesmärk on rääkida kinnisvarast kui varaklassist (väike)investori vaatenurgast ning olla valdkonnast huvitatutele abimeheks ja meelelahutuseks.

Saatejuhid on mikroinvestor ja kinnisvarahuviline Siim Semiskar ja kinnisvaramaakler ning 1Estate Kinnisvara juhatuse liige Algis Liblik.

Kuulajad saavad kaasa rääkida, küsimusi küsida või saate kohta tagasisidet anda Facebooki grupis Kinnisvarajutud.

Toeta meie tegemisi Patreonis: https://www.patreon.com/kinnisvarajutud

NB! Toetajatele pakume kuulamiseks boonusepisoode ja muud lisamaterjali.

OSA #23

“Kinnisvarajutud” podcasti 23. osa oli mitmes mõttes märgiline ja erakordne. Nimelt tegime oma esimese lindistuse läbi tehniliste vahendite hoopis Eestist eemal asuva saatekülalisega ja esmakordselt rääkisime pikemalt välismaa kinnisvarasse investeerimisest. Hispaania lõunaosas asuvast kuulsast Costa del Soli ehk Päikeseranniku tuntud kuurortlinnast Marbellast rääkis meiega turundusvaldkonnas tegutsev väikeinvestor Gretel Kutan.

Aastaid Hispaanias elanud Gretel on enda jaoks teinud selgeks Hispaanias kinnisvara soetamise nüansid ning on lahkesti nõus oma teadmisi jagama ka meie podcasti kuulajatega. Hiljuti omandas Gretel Hispaanias imekaunis asukohas rannaäärse 3-toalise korteri, mis ootab renoveerimist ja seejärel läheb lühiajalisele rendile.

Muuhulgas küsisime Gretelilt sellised küsimused:

Millega igapäevaselt tegeled?
Oled pikalt elanud Hispaanias, kuidas elu Sind sinna viis?
Kas kinnisvara oli investeerimises Sinu esimene varaklass või oled muud ka proovinud?
Kuidas tuli mõte kinnisvarasse investeerida? Räägi palun lahti see aeg ideest kuni esimese tehinguni.
Mis oli Sinu esimene objekt?
Kus hetkel omadega oled ja millised on tulevikueesmärgid?
Millised on Hispaanias kinnisvara ostmise/omamise eripärad?
Kas välismaalasena Hispaanias kinnisvarasse investeerimine on keeruline? Mida peaks tähele panema?
Mille poolest erines endale kodu ostmine ja investeerimisobjekti otsimine?
Kas Hispaanias kehtib kinnisvara puhul samuti kuldreegel asukoht, asukoht, asukoht?
Millised on kinnisvara hinnatasemed Eestiga võrreldes?
Millist tootlust võiks investor Hispaanias otsida? Kas pikaajaline rent on näiteks Costa del Solis ka teemaks või vaid lühiajaline?
Boonusosa objekti ettevalmistust näinuna tahaks teada, kust tuli oskus sellist eeltööd teha ja kas oled kõiges nii põhjalik? 🙂
Kui suur Sinu teada eestlaste kogukond Hispaanias on? Kui palju eestlasi seal kinnisvaraga tegeleb?
Oled kursis, kuidas Costa del Solis kinnisvara omamisega üldse on, kui suur osa on hispaanlaste käes ja kui palju on muu maailma inimesed üles ostnud?
Mida soovitaksid eestlastele, kes on huvitatud Hispaanias kinnisvarasse investeerimisest? Kas on mõtet?

NB! Gretel oli lahkesti nõus lisaks põhisaate juttudele võtma täpsemalt lahti ka oma viimase tehingu Hispaanias. Boonusosa koos väga põhjalike lisafailidega pakume lähiajal kuulamiseks ja vaatamiseks “Kinnisvarajutud” toetajatele. Vaata lähemalt: https://www.patreon.com/kinnisvarajutud.

Aira Lõhmus: Oppusõ Hispaanian – Helüait

Aira Lõhmus: Oppusõ Hispaanian – Helüait

Kuula:

Kirjeldus:

Helüaida 3. märgotus (25.02.2021). Võrokõsõst füsioterapeut Lõhmussõ Aira kõnõlõs, midä tä Hispaanian praktikal kävven tähele pandsõ ja võrdlõs Eesti ja Hispaania ello. Tõsõl maal eläden ja ello vallaliidsi silmiga kaiõn saa uma oppusõ kergehe kätte. Foto: Aive Urberg.

Flora võib olla luksusklubi, aga nende mootor ei jookse õlitatult tervet hooaega

68. saade: Flora võib olla luksusklubi, aga nende mootor ei jookse õlitatult tervet hooaega

Kuula:

Kirjeldus:
Soccernet.ee taskuhäälingu “Pikk ette (ja ise järele)” 68. episood keskendub Premium liiga klubide toimetamistele. Florale pole mõtet veel kulda kaela riputada, sest isegi luksusklubi mootor hakkab ühel hetkel tõrkuma.

Premium liiga juttude kõrval räägime ka UEFA otsustest, mis langetasid saladuseloori eurosarjade lähitulevikult. Kas korvpallilik formaat on õige ja kas uudne olukord tuleb Eesti klubidele kasuks või kahjuks? “Olid ajad, olid mehed” rubriik meenutab Hispaania kuldajastu algust ning saate lõpus on väike repliik Narva Transi treenerivahetuse teemal. Saate tegid Kasper Elissaar, Ott Järvela ja Kristjan Jaak Kangur.

Teistmoodi Tulevik

4 Teistmoodi Tulevik Mp3

Kuula:

Kirjeldus:
VÄLIS: Majanduslangused on USA poliitikat muutnud vasakpoolsemaks, mida arvame Euroopa Liidu 750 miljardi suurusest laenuabist, miks EKRE kiidab Hispaania vennaspartei piirangute vastaseid proteste, kuigi Eestis ollakse suurimad piirangute pooldajad ning Tartu sotside soovist murul lasta pikemaks kasvada.
KÜLAS: Sven Mikser aitab vaadata kuidas koroona maailma ühtsust mõjutada võiks ning mida Euroopa parlamendis suurlaenu võtmisest arvatakse.
AJALUGU: Jaak Juske räägib kuidas tekkis ja miks on sotsiaaldemokraatia ning kommunism nagu öö ja päev erinevad ideoloogiad.

Siiri Liiva: palverännak läbi Hispaania on parim viis puhkuse veetmiseks

Reisikaja 19. saade. Siiri Liiva: palverännak läbi Hispaania on parim viis puhkuse veetmiseks

Kuula:

Kirjeldus:
Reisikaja 19. saade. Siiri Liiva: palverännak läbi Hispaania on parim viis puhkuse veetmiseks by Agaate Antson