8 põhjust, miks kaaluda kinnisvarasse investeerimist!

#2 | 8 põhjust, miks kaaluda kinnisvarasse investeerimist! by Kinnisvarajutud | Kinnisvarajutud

Kuula:

Kirjeldus:
Podcast “Kinnisvarajutud” võtab luubi alla Eesti kinnisvaraturu ning üritab erinevad teemad sügavuti lahti rääkida. Eesmärk on rääkida kinnisvarast kui varaklassist (väike)investori vaatenurgast ning olla valdkonnast huvitatutele abimeheks ja meelelahutuseks.

Saatejuhid on mikroinvestor ja kinnisvarahuviline Siim Semiskar ja kinnisvaramaakler ning 1Estate Kinnisvara juhatuse liige Algis Liblik.

Kuulajad saavad kaasa rääkida, küsimusi küsida või saate kohta tagasisidet anda Facebooki grupis Kinnisvarajutud.

OSA #2

Podcasti teise osa esimeses osas tõi Algis välja põhiteemad, mida värskelt toimunud Kinnisvaraseminaril arutati ja mis tuuled kinnisvaras puhuvad. Loomulikult proovisime jõuda arusaamale, kas meil siis on kriis või ei ole.

Saate põhiosas tõime välja 8 põhjust, miks tasuks kaaluda kinnisvarasse investeerimist. Et jutt ei läheks üksnes kiidulauluks, siis viskasime peaaegu iga punkti juures õhku ka ühe terava küsimuse.

Kõnealused kaheksa punkti olid:

1. Kinnisvarasse investeerida saab igaüks.
2. Valdkond on (üsna) lihtne ja arusaadav, ei pea olema tuumafüüsik.
3. Kinnisvara pakub stabiilset tulu.
4. Kinnisvara pakub võimalust suurendada omafinantseeringu tootlust läbi võõrkapitali kaasamise.
5. Kinnisvara ei kao kunagi ära, sest inimestel on alati vaja kuskil elada.
6. Hästi valitud kinnisvara väärtus ajas kasvab.
7. Kinnisvara pakub pikaajalise perioodi peale kindlust inflatsiooni vastu.
8. Kinnisvara on üks võimalus tekitada endale passiivne tulu kogu eluks ehk jõuda finantsvabaduseni.

Millest iga punkti juures täpsemalt rääkisime, tuleb kuulata saatest.

NB! Ühtlasi saime teada, kuhu Tallinna piirkonda Algis investeerimiskorterit ostmas on ja kui kaugel protsessiga ollakse.

Head kuulamist!

Inflatsioon igapäevaelus lihtsalt ja selgelt

Inflatsioon igapäevaelus lihtsalt ja selgelt

Kuula:

Kirjeldus:
Inflatsioon põletab seisvat raha. Paljud teavad, et inflatsioon sööb sinu säästusid, aga tunduvalt vähesemad saavad aru, mida see tegelikult tähendab. Püüame selles saates võimalikult lihtsal kujul rääkida, mis asi see inflatsioon on ja miks see üldse oluline võiks olla? Tean, et teatud moodsam koolkond arvab, et ka lihtsalt rahavarude suurenemine tähendab inflatsiooni. See tundub aga mulle vähemalt üsna pentsik arvamus, sest see ei pea hindasid ei ühes ega teises suunas kuidagi muutma.Seda oleme näinud ka praktikas. Seetõttu lähtun antud saate raames pigem nö klassikalisest inflatsiooni sisust. NB! Saade sai lindistatud 2018. aasta detsembris. Inflatsiooni vastu kaitseb sind see, kui investeerid varadesse, mille väärtus kasvab inflatsioonist kiiremini. Investeerimisega alustamisel on sulle abiks Alustava investori käsiraamat. Helimontaaž Rauno Taluste poolt. Aitäh!Ülejäänud RahaRaadio saated leiad kas siit või iTunesist. Aita meil jõuda rohkemate kuulajateni ja jäta iTunesis oma aus hinnang ja/või tagasiside. Lingid ja ressursid: Muusika: Greg Kuehn