TalTechi avaliku sektori innovatsiooni õppekava võimaldab teha suuri tegusid

TalTechi avaliku sektori innovatsiooni õppekava võimaldab teha suuri tegusid

Kuula:

Kirjeldus:
Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) podcast’is käisid külas Kaidi-Kerli Kärner ja Rando Härginen, kes on mõlemad avaliku sektori juhtimise ja innovatsiooni magistriõppe vilistlased. Mõnusalt hübriidne eriala andis neile nii teoreetilisi kui ka praktilisi teadmisi, mida enda igapäevatöösse üle tuua.

Agris Peedu: praktik tandemis

Agris Peedu: praktik tandemis

Kuula:

Kirjeldus:
Regionaalhaigla juhatuse esimees Agris Peeduga on jutuks tippjuhi olulised tandemid ja edu võtmed, julgus muuta ja muutuda. Fookuses on kommunikatsiooni roll juhtimises ja tandem kommunikatsioonijuhiga, innovatsiooni sünd distsipliinide ristteedel ning muidugi ka väljakutsed haiglajuhtimises pandeemia-aastal, inimeste hoidmine, motivatsioon, koostöö ja tulemuslikkus enam kui 5000 inimesega õppivas ja õpetavas organisatsioonis.

Sisuturundussaade. Saku juht: enne arvestasime investeeringu tasuvuse, nüüd ökojäljega

20.05.21 Sisuturundussaade. Saku juht: enne arvestasime investeeringu tasuvuse, nüüd ökojäljega

Kuula:

Kirjeldus:
Saku Õlletehas, mis toodab aastas üle saja miljoni liitri jooke, plaanib aastaks 2030 jõuda süsiniku jalajäljega nullini. Milliseid samme, investeeringuid ja strateegia muutust see nõudnud on, räägivad saates Saku Õlletehase juhatuse liige Jaan Härms ja turundusdirektor Eva Maarend.

Räägime pakendiinnovatsioonist ja ka ühiskonda panustamisest ehk miks on oluline turule anda rohkem kui vaid oma tooteid.

Saadet juhib Mai Kroonmäe.

Sisuturundussaade: SSAB arendab välja keskkonnasõbralikku terasetootmist

14.05.21 Sisuturundussaade: SSAB arendab välja keskkonnasõbralikku terasetootmist

Kuula:

Kirjeldus:
SSAB Baltikumi juht Anti Metsamaa räägib Äripäeva raadiosaates terasetootmise olukorrast ja tulevikust. Kuna pandeemia alguses vähendasid paljud maailma terasetootjad oma mahtusid, on tekkinud suur nõudlus terase järele.

Juttu tuleb ka tarneprobleemidest, terase tootmise innovatsioonidest ja keskkonnamõjudest. Kuna CO2 jalajälg on kogu maailmas väga oluline teema, pöörab ka SSAB sellele palju tähelepanu.

Saadet juhib Hando Sinisalu.

Cleantech: kas varsti pole linnaliikluses enam valgusfooridele kohta?

16.03.21 Cleantech: kas varsti pole linnaliikluses enam valgusfooridele kohta?

Kuula:

Kirjeldus:
Äripäeva raadio rohetehnoloogia- ja innovatsioonisaates Cleantech vaatame sel korral otsa targa linna arengutele.

Milline on tark linn praegu ja tulevikus ning mis eristab Eesti linnasid eelkõige ülejäänud maailmast? Miks meile üldse tarka linna vaja on ja mis see inimesele annab? Seda teemat avab Targa linna tippkeskuse juht Ralf-Martin Soe.

Lisaks uurime ka lähemalt tänapäevaseid nutikaid valgusfoore ning ristmikusüsteeme ning räägime sellest, milline võiks näha välja transport kahekümne aasta pärast. Kas meid siis veel lubatakse üldse rooli taha, arutab Bercman Technologies AS juht Mart Suurkask.

Saatejuht on Mart Valner.

Saadet toetavad Sunly OÜ ja MTÜ Cleantech ForEst.

Cleantech: vallad võiksid julgemalt meelitada idufirmade pilootprojekte enda juurde

16.02.21 Cleantech: vallad võiksid julgemalt meelitada idufirmade pilootprojekte enda juurde

Kuula:

Kirjeldus:
Äripäeva raadio rohetehnoloogia ja innovatsioonisaates “Cleantech” räägime sel korral innovatsioonist kohalikul tasandil ehk mida ja kuidas teha selle jaoks, et kohalikud omavalitsused oleksid valmis innovatsioonidega kaasa tulema.

Mida kõike kohaliku omavalitsuse tasandil tehakse ja kuhu takerdub koostöö idufirmadega – kui takerdub -, seda avavad Lääne- Harju vallavalitsuse arendusnõunik Asso Nettan, Ida-Virumaa innovatsiooni- ja rohekogukonna eestvedaja Jana Budkovskaja ning Saaremaa vallavalitsuse keskkonnaosakonna juht Bert Holm.

Saatejuht on Mart Valner.

Saadet toetavad Sunly OÜ ja MTÜ Cleantech ForEst.

Innovatsioon maiustuste maailmas- elu saab väga vabalt olla samal ajal nii magus kui ka tervislik!

Innovatsioon maiustuste maailmas- elu saab väga vabalt olla samal ajal nii magus kui ka tervislik!

Kuula:

Kirjeldus:
Miks pole vaja uusaastalubadustesse lisada lauset „enam magusat ei söö“? Mida sisaldavad uued ja innovaatilised patuvabad snäkid? Nendele ja paljudele teistele küsimustele leiad vastused uue aasta esimesest Elustiili episoodist, sest stuudiosse on kutsutud Njom.ee inimesed Kristjan Silvet ja Ott Salmar.

Sisuturundussaade: 30aastane Datel sihib kosmost

30.11.20 Sisuturundussaade: 30aastane Datel sihib kosmost

Kuula:

Kirjeldus:
Tänases saates on külas detsembris 30aastaseks saava IKT ettevõtte Datel tegevjuht Urmas Kõlli.
Räägime nii minevikust ja sellest, kuidas Datel on 30 aasta jooksul erinevaid kriise üle elanud kui ka tulevikuplaanidest ehk koostööst Euroopa Kosmoseagentuuriga ja uutest innovaatilistest rakendustest, millega USA turule minna.
Saadet juhib Hando Sinisalu.

Cleantech: riik suunab sajad miljonid rohepöördesse

24.11.20 Cleantech: riik suunab sajad miljonid rohepöördesse

Kuula:

Kirjeldus:
Äripäeva raadio rohetehnoloogia- ja innovatsioonisaates räägime see kord riiklikust innovatsioonirahastusest. Nimelt on plaanis koos riigieelarvega võtta vastu ka investeeringute pakett, millega riik investeerib lähemate aastate jooksul kuni 300 miljonit eurot innovatsiooni ja eelkõige rohepöördega tegelevatesse ettevõtetesse. Mis seis plaan täpsemalt on, kuidas seda tehakse ning millesse ikkagi investeerima hakatakse, räägib lähemalt Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi majandusarengu asekantsler Viljar Lubi. Saadet juhib Mart Valner.

Mart Habakuk ja Timmu Tõke: Kriis kui innovatsioonikiirendi

#2 Mart Habakuk ja Timmu Tõke: Kriis kui innovatsioonikiirendi – Majandusstuudio

Kuula:

Kirjeldus:
6/5/2020#2 Mart Habakuk ja Timmu Tõke: Kriis kui innovatsioonikiirendi Distantsilt töötamine pani e-tiigri kiiremini hüppama, sest eriolukord sundis ettevõtjaid ellujäämiseks välja töötama uusi digilahendusi. Kas kiirendatud tempos tehtud arendused on jätkusuutlikud? Kuidas mõjutavad uued digilahendused majandust siis, kui kriis saab läbi? EBSi kantsleri ja Metro Capitali partneri Mart Habakukega diskuteerib 3D-avatare tootva ettevõtte Wolf3D asutaja ja tegevjuht, EBSi vilistlane Timmu Tõke.