Kes rikkus Kullamäe rahvusvahelise läbimurde? Varrak jätab jalad “saagimata”. Jordani küsimusmäng

Kes rikkus Kullamäe rahvusvahelise läbimurde? Varrak jätab jalad “saagimata”. Jordani küsimusmäng by PIHTAS PÕHJAS

Kuula:

Kirjeldus:
Korvpalliteemaline podcast “Pihtas Põhjas” on taaskord kuulderaadiuses ning ikka selleks, et huvilistele häid mõtteid, tarkuseteri ja tähelepanekuid jagada. Stuudios on kohad sisse võtnud kolmik – Gert Kullamäe, Alar Varrak ja Ivar Jurtšenko.

Teemasid jagub seinast seina. Alustuseks tehakse juttu eesti mängijate liikumisest välismaalt koju ja kodust välismaale ning mõistagi leiab pikemat lahkamist PAF liiga liidrite Pärnu Sadama ja BC Kalev/Cramo omavaheline duell. Teistest meistriliiga klubidest rääkides jõutakse ühtäkki sinnamaani, kus Tartu Ülikool/Maks&Mooritsa treeneritele Toomas Kandimaale ning Tiit Sokule soovitakse ilusaid unenägusid. Huvitav, mis põhjustel?

Pikemalt arutletakse ka Saksamaa Bundesligas toimuva üle. Maik-Kalev Kotsari kodumeeskond Hamburg on alustanud hooaega viie järjestikuse võiduga. Kuna Saksamaa klubid Müncheni Bayern ja Berliini Alba mängivad edukalt ka Euroliigas, siis kas Saksa kõrgliiga tase on selgelt tõusuteel ning nad on kerkimas näiteks Itaalia ja Prantsusmaa liigast paremaks.

Sel korral on meil saates ka küsimusmäng. Kirjastus “Tänapäev” on värskelt välja andnud raamatu “Michael Jordani elu”. Tõlgitud teos, maht 600 lehekülge. Kahtlemata huvitav lugemine.
Et väärikat auhinda võita, tuleb õigesti vastata järgmisele küsimusele: Michael Jordan ja Scottie Pippen, kes tulid Chicago Bullsis mängides kuuel korral NBA meistriks on hilisemalt olnud NBA väljakutel korra ka vastamisi. Millal see juhtus ning kui palju punkte kumbki selles mängus viskas?
Kõigi õigesti vastanute vahel jagame loosi teel ära kaks raamatut. Vastused saatke hiljemalt 24. detsembriks aadressile pihtaspohjas@delfi.ee. Head nuputamist ja head loosiõnne!

Stuudios noor talent ja tema treener, keda on kunagi võrreldud isegi Jaan Kirsipuuga

28. Stuudios noor talent ja tema treener, keda on kunagi võrreldud isegi Jaan Kirsipuuga by Jalgrattapalavik

Kuula:

Kirjeldus:
Kuigi ilmad on sellised, et jalgrattaga väga enam välja ei kipu, siis jutte jalgrattasõidust räägime jätkuvalt. Podcasti “Jalgrattapalavik” novembrikuu viimases saates pajatavad lugusid Tartu Ülikooli Akadeemilise spordiklubi treener Caspar Austa ning tema tuntuim õpilane, Euroopa noorte olümpiafestivali kahekordne kullavõitja Madis Mihkels.

Oleme juttudega nii tänases päevas kui ka paarikümne aasta tagustes aegades. Meenutame näiteks, kuidas Caspar Austa paugutas 2000. aastal juunioride Rahutuuril, kus teenis grupifinišites koguni kolm etapivõitu ja rahvusvahelised portaalid hakkasid teda võrdlema toona profileeris eredalt silma paistnud Jaan Kirsipuuga. Aga… elvalasel täiskasvanute hulgas tähelendu ei tulnud. Miks?

Caspar Austa ja Madis Mihkelsi koostöö kestab juba üheksa aastat. Väikese poisina sattus Madis kohe Caspari käe alla ja tänaseks on selge, et sportlikus plaanis on tegemist teemantiga. Sealt võib tulla mida iganes, nagu kunagi öeldi ka Rein Taaramäe ja Tanel Kangerti kohta. Huvitav on kuulata Madise enda mõtteid nii olevikust kui tulevikust. Millised eesmärgid on sihikul ja milliste sammudega on plaan maailma tippu jõuda?

Vestlust veab Ivar Jurtšenko. Head kuulamist!

Kas Müürsepp “terveneb”? Eesti korvpallikoondist tabas koduste EM-valikmängude eel mitu tagasilööki

Kas Müürsepp “terveneb”? Eesti korvpallikoondist tabas koduste EM-valikmängude eel mitu tagasilööki by PIHTAS PÕHJAS

Kuula:

Kirjeldus:
Korvpallitarkade klubi “Pihtas Põhjas” on taaskord kokku saanud, et rääkida viimaste nädalate sündmustest. Teemasid on palju, alates kunagise Tartu Rocki mängujuhi George Tsintsadze vägevast tunnustusest kuni Eesti meeste korvpallikoondise komplekteerimise raskustest kodusteks EM-valiksarja mängudeks.

Värske info kohaselt jäävad 28. ja 30. novembri mängudest kõrvale koondise mitmed põhilülid. Konkreetsetel nimedel peatume saates pikemalt. Loomulikult räägime ka naiste korvpallikoondise äsjastest EM-valikmängudest Bosnias, kus tuli alla vanduda Bosnia ja Hertsegoviinale ning Šveitsile. Koondisega Sarajevos viibinud Alar Varrak selgitab lähemalt, mida tähendab “mullis” olek ja miks ta võrdleb saadud kogemust 5-tärni vanglaga.

Suurem tähelepanu langeb ka Euroliigale, kodusele PAF Meistriliigale, Martin Müürsepa imetabasele haigestumisele, NBA drafti eelsetele sündmustele, Eesti korvpalliliidu ainsale presidendikandidaadile ning meenutustele, mida kõike ootamatut võib kohtumise järgselt leida külalismeeskonna riietusruumist.
Saadet veavad Gert Kullamäe, Alar Varrak ja Ivar Jurtšenko. Head kuulamist!

Rattaliit, tule appi! Tahaks selgust, kas Eestil on üks või kaks Itaalia velotuuri etapivõitjat

26. Rattaliit, tule appi! Tahaks selgust, kas Eestil on üks või kaks Itaalia velotuuri etapivõitjat by Jalgrattapalavik

Kuula:

Kirjeldus:
Rattaspordist pajatava podcasti “Jalgrattapalavik” seekordseks külaliseks on Grete ja Edgari Treier. Abielupaar, kes elas ja hingas rattaspordi nimel aastatel 2005 – 2012 kui Grete tegi tippsporti ning Edgari toetas kõiges, milleks vähegi vajadus oli.

Räägime paljudest asjadest, mis nende sportlikule teekonnale ette jäi. Nii muredest kui rõõmudest. Rohkem ikka rõõmudest. Millest kõik algas, kuidas tuli pööre profispordi radadele, tiitlivõistlustel kaotsi läinud medalist, Mario Cipolliniga treeningutel käimisest jne.

Eriliselt pöörame tähelepanu Itaalia velotuurile, mis on naiste maanteesõidus kõige hinnatum suurtuur – hellitava nimega Giro Donne või Giro Rosa. Kestab reeglina kümmekond päeva ning tuuril tuleb ületada sarnaseid tõuse, nagu meestel. Isegi “koletis” Stelvio (2775 m üle merepinna) on jäänud Treieri aastatel võistlejate teekonnale ette.

2007. aasta Giro Rosal oli eestlanna kokkuvõttes kaheksas ning viimasel etapil teine. Etapi võitis venelanna Svetlana Bubnenkova, kes kuu aega varem oli Prantsusmaal Tour Feminin en Limousin`il andnud positiivse dopinguproovi. Arusaamatul kombel sai ta Itaalia velotuuril võistelda, ent hilisemalt rahvusvaheline jalgratturite liit (UCI) Bubnenkova tulemused justkui tühistas. Ent täit veendumust ei ole seniajani, kas Treier on siis Itaalia velotuuri etapivõitja või ei ole. Ka internetist võib leida vastuolulist informatsiooni. Eesti jalgratturite liit peaks selle ametlikult selgeks tegema ning laskma UCI-l must-valgel vastava kinnituse saata.
Rein Taaramäe on Giro d`Italial etapi võitnud, aga võimalik et ta pole ainus, kes Itaalia suurtuuril eestlastest võidutsenud. Vestlust veab Ivar Jurtšenko. Head kuulamist!

Kohtunikud võiks mängudes terasemalt jälgida Tiit Sokku! Kellest saab korvpalliliidu president?

Kohtunikud võiks mängudes terasemalt jälgida Tiit Sokku! Kellest saab korvpalliliidu president? by PIHTAS PÕHJAS

Kuula:

Kirjeldus:
Korvpallitarkade klubi ehk podcast “Pihtas Põhjas” on maha saanud sügishooaja neljanda saatega. Stuudios Gert Kullamäe, Alar Varrak ja Ivar Jurtšenko.

Teemasid taaskord seinast seina – alustades õnnesoovidest, purunenud hammastest, presidendivalimistest, “Korvpalliromaanist” kuni eelmise kümnendi Portugal-Eesti EM-valikmänguni välja.

Seekordse saate peateemad:
* PAF Eesti-Läti korvpalliliigas seni kaotuseta püsinud BC Kalev/Cramo ja Pärnu Sadama vastasseisu järelkajad. Eesti “Valencia” ei vedanud välja? PAF liigast üldisemalt – mis on lahti TalTechi meeskonnaga? Kas on üldse midagi lahti? Üleskutse kohtunikele – jälgige terasemalt, mida teeb mängudes Tartu meeskonna abitreener Tiit Sokk.

* Sel kuul tulekul NBA draft. Kas mõni eestlane läheb kaubaks? Mida tähendab San Antonio Spursi, Detroit Pistonsi ja Orlando Magicu huvi Maik-Kalev Kotsari vastu? Ajakirjanikud on suutelised tavapäraseid õnnestumisi võimendama müstilisteks edulugudeks!

* Detsembris on tulekul Eesti korvpalliliidu üldkogu ja presidendivalimised. Kuluaarides mõnest potentsiaalsest presidendikandidaadist räägitakse, kas me näeme ka avalikku debatti ja vaatenurkade põrkumist?

* Euroliiga tähelepanekud – kuidas Baskonia võidu maha mängis, Jasikevicius hullab ka Barcelonas, Shane Larkin on tagasi, Himki sai esimese võidu, Tony Parker teeb vaatamata kaotustele Villeurbanne´i ASVEL-iga head asja.

* Kristjan Kitsing ning Vilniuse Lietuvos rytas. Kui keegi Eesti koondislastest on praegu hea ja kindel mees, enne koondise mulli, on see Kitsing! Milline on koondise üldine seis EM-valikmängude eel ja miks me ootame Tallinnasse Sergei Bazarevitšit.

* Alar Varrak meenutab lugu seoses Gert Kullamäega. Eelmine kümnend, koondisega Portugalis, kolmeste sadu, bassein, Tarmo Tiisler ja kõik muud jutud sinna juurde. Head kuulamist!

Kes on Eesti korvpallis need kolm meest, kelle sõna maksab? Varrak lõhkab uudispommi

Kes on Eesti korvpallis need kolm meest, kelle sõna maksab? Varrak lõhkab uudispommi by PIHTAS PÕHJAS

Kuula:

Kirjeldus:
Kuulamiseks ja kaasa mõtlemiseks on valmis saanud korvpallipodcasti “Pihtas Põhjas” sügishooaja neljas osa. Stuudios, nagu ikka Gert Kullamäe, Alar Varrak ja Ivar Jurtšenko.

Teemasid maast laeni ja alustuseks mõistagi teema, mis paiskus õhku Kalev Kruusi ja Heino Endeni paari nädala tagusest pikemast jutuajamisest. Endeni sõnul oleks Eesti meeste korvpallikoondise peatreeneritoolile kohalikest treeneritest vaid kaks kandidaati. Kes ei ole väljaütlemistega kursis, võivad saate kontekstis lihtsasti ette aimata, kellest jutt. Mida Kullamäe ja Varrak asjast ise arvavad?

Saates peatume pikemalt FIBA Meistrite liigal, NBA finaalseerial, mõistagi Euroliigal ja VTB liigal. Juttu tuleb 0:20 kaotustest, vilemeeste ajuvabadest lennugraafikutest, 17-aastasest Nordi akadeemia kasvandikust, kes pääses platsile Moskva oblasti Himki vastu. Räägime PAF Superkarikast ja PAF Eesti-Läti liigast, kus suurimaks murelapseks on Kalev/Cramo meeskond, mis vaevleb koroonaviirusega. Kaua selline olukord kesta saab?

Lõpetuseks on arutluse all novembrikuised koondisemängud, mis peetakse “mullis”, nii naistele kui meestele. Arutluskäigu ajal lõhkab muuseas uudispommi Alar Varrak. Head kuulamist!

Tõehetk Eesti klubikorvpallis, Varrak meenutab lugu, mis ajas noore peatreeneri marru

Tõehetk Eesti klubikorvpallis, Varrak meenutab lugu, mis ajas noore peatreeneri marru by PIHTAS PÕHJAS

Kuula:

Kirjeldus:
Populaarseim kodune korvpallipodcast arutleb septembri teises saates mitmetel huvipakkuvatel teemadel. Stuudios on kolmik: Gert Kullamäe, Alar Varrak ja Ivar Jurtšenko.

Kuulajatele pakutakse huumoriga vürtsitatud kastmes arutelusid peamiselt Eesti korvpallist, aga mõistagi ei saada üle ega ümber ka NBA “mullis” toimuvast. Tarkade klubi vaidleb ja pakub lõpuks välja NBA finaali jõudvad meeskonnad.
Teemadena võetakse saates ette:
1) Järgmised kaks nädalat on Eesti klubikorvpallis tõehetk. Mis mõttes?
2) Mis juhtuks kui Kullamäe ja Varraku käsutada oleks klubitreenerina eelarve suurusjärgus 20 miljonit eurot? VTB liiga alustas, Krasnojarski Jenissei endise peatreener Oleg Okulovi eri.
3) Kes uuristas Eesti naiste korvpallikoondise peatreeneri Janne Schasmini jalgealust ja kellest võiks saada järgmine peatreener?
4) Leedu liiga alustas, Kristjan Kitsingu avamäng Lietuvos rytasega äratas Gert Kullamäes valusad mälestused.
5) Eestlased Hispaania kõrgliigas ja teistes välisliigades.
6) Mis saab meeste rahvuskoondise EM-valikmängudest? Kas FIBA korraldab novembri akna mängud sarnaselt NBA eeskujule “mullis”? On see reaalne?
7) Varrak meenutab valusat kogemust, kus ta noore peatreenerina kõrvetada sai. Ajakirjaniku aadressil lendas tuld ja tõrva. Ent nagu öeldakse – pole head ilma halvata ja vastupidi.

Kolmandat hooaega eetris olev korvpallipodcast ilmub käesolevast septembrist iga kahe nädala tagant. Delfi keskkonnas, PAF-i toetusel. Head kuulamist!

Saatejuhtide tandemist sai trio. Kes on tarkade klubi uus liige?

“Pihtas Põhjas” kolmas hooaeg! Saatejuhtide tandemist sai trio. Kes on tarkade klubi uus liige? by PIHTAS PÕHJAS

Kuula:

Kirjeldus:
Korvpalli tarkade klubi ehk podcast “Pihtas Põhjas” alustab kuulajate rõõmuks kolmandat hooaega. Ikka Delfi keskkonnas, nii nagu seni.

Kui varasemalt on saatejuhtide rollis olnud Ivar Jurtšenko ja Gert Kullamäe, siis nüüd lisandus kolmaski alaline liige. Valiksõel oli halastamatu – kõik jutud, trikoovooruni välja. Uue saatejuhi nimi jäägu siinkohal saladuseks, kes saadet kuulab, saab teada.

Peateemasid oli sel korra kaks – kuidas on Eesti meistriliiga klubid üle elanud COVID-19 levikust tingitud kriisi ja mis on toimunud suvisel ajal mängijate turul, just eestlaste seisukohast. Ühtlasi pakume välja variandi, kus võib eeloleval hooajal mängima hakata Kristjan Kangur ja avalikustame kahe noormängija nimed, kes on lähedal lepingule Kalev/Cramoga.

Saate lõpuosas testime saatejuhtide NBA teadmisi ning uurime, kas vastab tõele linnalegend, mille kohaselt olevat Gert Kullamäe lausunud umbes 15 aastat tagasi toonasele noortetreenerile Alar Varrakule karmikoelise lause: “Sa oled küll tore treener, aga…”

Podcast “Pihtas Põhjas” rõõmustab algaval hooajal kuulajaid iga kahe nädala tagant. Esimeses saates esitatud üleskutse materjalid võib saata aadressile pihtaspohjas@delfi.ee. Head kuulamist ja tegutsemist!

Stuudios mees, kes ilma teinud koos Pikkuusiga ja olnud ajaloolisel MM-il koondise peatreener

21. Stuudios mees, kes ilma teinud koos Pikkuusiga ja olnud ajaloolisel MM-il koondise peatreener by Jalgrattapalavik

Kuula:

Kirjeldus:
Jalgrattapalaviku podcasti esimese katsetuse, viiekuulise tõestamiste perioodi lõpetab pikk ja muljete rohke vestlus jalgrattatreeneri Ado Heinaga.

Mida kõike tema silmad näinud on! Juba 1973. aastal hullutas Ado Hein Tallinna velotrekil rahvamasse koos Aavo Pikkuusiga. Hilisemalt oli ta mitu hooaega Nõukogude Liidu trekikoondise kandidaat, sõites esimese eestlasena 4 km individuaalset jälitust alla viie minuti.

Treeneritööd alustas Tartus kui läks õppima ülikooli. Perioodil 1988 – 1992 oli Vello Ainsalu kõrval Eesti maanteekoondise treener, mil õnnestus kogeda tõelist professionaalsust. Toonast koondist võiks nii sõitjate taseme kui taustajõudude rohkuselt vabalt võrrelda praeguste prokontinentaalsete profitiimidega.

1997. aasta MM-il Hispaanias San Sebastianis oli Ado Hein Eesti maanteekoondise peatreener ja nendelt maailmameistrivõistlustelt pärineb taasiseseisvuse perioodi Eesti ainus maanteesõidu MM-i medal. Juunioride grupisõidus sai pronksi Margus Salumets. Meenutame, räägime tausta ja põikame ka proffide grupisõidu juurde, kus Lauri Aus oli seitsmes.

Alates 2002. aastast on Hein töötanud treenerina Kalevi Jalgrattakoolis. Uurisin, kas tänapäeva noored on teistsugused kui nõukogude aja lapsed ja kui palju peab treeneris olema inimlikkust, et õpilased spordis kõvade tulemusteni jõuaks? Vestlust veab Ivar Jurtšenko. Head kuulamist!

Kadunud poeg saates tagasi! Gert Kullamäe avaldab suure unistuse, mis tal seoses korvpalliga on

Kadunud poeg saates tagasi! Gert Kullamäe avaldab suure unistuse, mis tal seoses korvpalliga on by PIHTAS PÕHJAS

Kuula:

Kirjeldus:
Korvpallipodcast “Pihtas Põhjas” tõmbab teisele hooajale joone alla. Rekordiliselt pika saatega. Stuudios on tagasi Gert Kullamäe, kes sai kuude kaupa mõtteid mõlgutada ja lõpuks ometi avanes võimalus kõik valla päästa…

Juttu tuleb oi kui paljudest tahkudest, mis korvpalliga sobituvad – uue näoga koondis, Audentese spordikool, treeneritöö, TalTechist vallandamine, e-liiga, korvpallikodu, 3×3 koss, Eesti-Läti meistriliiga, Jordani dokumentaal, Kalev/Cramo, side Euroopaga, kunagised Ameerika turneed, Oostende Telindus ja kirsina tordil suure unistuse avaldamine. Saadet veab Ivar Jurtšenko. Head kuulamist!