Jaan Kaplinski

Kirjanik Jaan Kaplinski “Muusika mõjud”

Ööülikool. Kirjanik Jaan Kaplinski “Muusika mõjud” Kuula: https://heli.err.ee/helid/71_ID115_384884.mp3 Kirjeldus: Mis on elus vapustanud, mõjutanud, inspireerinud? Kirjanik Jaan Kaplinski jõudis selleni, et see on muusika.

Read More

Jaan Kaplinski “Eesti keel ja meel”

Ööülikool. Jaan Kaplinski “Eesti keel ja meel” Kuula: https://heli.err.ee/helid/71_ID115_377618.mp3 Kirjeldus: Igal keelel on oma meel. Milline on eesti keele olemus? Kuidas elada keeles ja meeles: kirkus ja varjundid, piiride hägusus, ilmaelu ilu.

Read More

Põhjatuul ja lõunatuul – Helüait

Põhjatuul ja lõunatuul – Helüait Kuula: https://media.blubrry.com/helyait/xn--helait-5ya.ee/wp-content/uploads/2020/12/pohjatuul_ja_lounotuul_koondfail1-2.mp3 Kirjeldus: Jaan Kaplinski raamadu “Põhjatuul ja lõunatuul” (Tänapäev 2006) jutu omma sündünü karvatsist ja päähäkääntävist mõttist, midä tulõ õks ette, ku kiränik om ka esä ja vanaesä ja õdagidõ latsilõ-latsõlatsilõ unõjuttõ lugõma piät. Kolm noist jutõst omma joba raamatun eesti ja võro keelen. Tõsõ pand õkva lugõmisõ päält…

Read More

Jaan Kaplinski “Muinasjuttudest”

Ööülikool. Jaan Kaplinski “Muinasjuttudest” Kuula: https://heli.err.ee/helid/71_ID115_353204.mp3 Kirjeldus: Miks kõige targemad inimesed läbi aegade on hinnanud muinasjuttude tarkust?

Read More

Jaan Kaplinski ja Valdur Mikita “Paiga vaim ja vaimu paik”

Ööülikool. Jaan Kaplinski ja Valdur Mikita “Paiga vaim ja vaimu paik” Kuula: https://heli.err.ee/helid/71_ID115_347910.mp3 Kirjeldus: Imelised sündmused ja nähtused koduradadel. Mida saaks iga inimene teha, et hoida liigirikkust enda kodu ümber, nii paigas kui vaimus?

Read More