Jaan Undusk

Jaan Undusk ja Marek Tamm “Digimaailm ja mõnda”

Ööülikool. Jaan Undusk ja Marek Tamm “Digimaailm ja mõnda” Kuula: https://heli.err.ee/helid/71_ID115_385791.mp3 Kirjeldus: 21. sajandi maailm oma digitaalsete võimalustega on toonud kaasa suure murrangu nii igapäevases elukorralduses kui erinevates kultuurivaldkondades. Millised on digimaailma pahed ja voorused? Kas inimestena saame paremaks ja targemaks?

Read More

Peeter Sauter ja Jaan Undusk, “Ood elaanile”

Üheteistkümnendas saates rääkisime Jaan Unduski ettepanekul Jack Kerouaci biitromaanist “Teel” ja kutsusime kolmandaks stuudiokülaliseks selle raamatu tõlkija, kirjanik Peeter Sauteri. Minu arvates oli teemast tõukuvalt seekord ka meie vestluses omajagu hoogu ja vurtsu.

Read More

Hendrik Lindepuu ja Jaan Undusk, “Dialektika lõpp-peatus”

Seitsmes saade oli sarnaselt teisele (“Kolm õpilast”, 11.3.18) pühendatud ühele konkreetsele raamatule. Ka seekord oli autoriks poolakas ja tõlkijaks muidugi taas Hendrik Lindpuu, kes oli seekord ka ise stuudios. Kõnealuseks raamatuks oli Czesław Miłoszi 1953. aastal ilmunud “Vangistatud mõistus”. Kolmandaks stuudiokülaliseks oli kirjandusteadlane Jaan Undusk. Kaamera ei läinud käima, nii et liikuvat pilti meil sedapuhku…

Read More