Andrus Aug: Liidu juunioride koondis, hirmus maavärin Armeenias, Cipollini ja Petacchi rongid

41. Andrus Aug: Liidu juunioride koondis, hirmus maavärin Armeenias, Cipollini ja Petacchi rongid by Jalgrattapalavik

Kuula:

Kirjeldus:
Podcasti “Jalgrattapalavik” seekordseks külaliseks on endine profijalgrattur, Itaalia tipptiimides Fassa Bortolo, Domina Vacanze ja De Nardi – Colpack sõitnud Andrus Aug.

Jõgevalt pärit spordimees jõudis maailma tippudega konkureerima juba varajases nooruses. Aug murdis end maanteesõidu Liidu juunioride koondisesse ja pääses võistlema Rahutuurile, maailmameistrivõistlustele jne. Tegelikult paistis ta silma ka trekil. Õnneks või õnnetuseks lõi valus kukkumine Tallinna ovaalil trekisõidu plaanid upakile. Aga Liidu koondis andis vägeva karastuse ning kui palju elukogemust… Näiteks 1988. aasta detsembris oldi koondisega laagris Armeenias, kus toimus ränkade tagajärgedega maavärin. Mitu ööd magati õues, lageda taeva all, aga vähemalt jäädi ellu.

Amatöörina võistles Aug Prantsusmaa, Horvaatia, Norra ja Soome klubide eest. Aastad läksid ja hakkas juba tunduma, et profiks saamise unistus kustub. Kuid siis saabus sisuliselt viimasel hetkel päästev õlekõrs Itaaliast, Amore&Vita – Beretta väikeklubist. Sealt hakkas kõik ülespoole liikuma ja nobeda sprindijalaga eestlane jõudis päris tipptiimidesse välja.

Kindlasti on väga huvitav kuulata lugusid Mario Cipollini, Alessandro Petacchi, Vincenzo Nibali, Serhiy Honchari, Fabian Cancellara ja teistega, kes mingitel aastatel olid Augi klubikaaslased. Tõeline kuulsuste paraad. Räägime Giro d’Italiast, mida Aug sõitis kahel korral ja mõlemal juhul valusate mälestustega katkestama pidi. Ja eriline lugu on veel 2005. aasta Tour de France’iga, kus ta pidi olema Fassa Bortolo esisprinter. Pidi… aga ei olnud. Miks?

Alates aprillikuust on meil igas saates vaheplokina Shimano rubriik ja sinna juurde kuuluv auhinnamäng, kus iga kord esitame uue küsimuse. Teie vastuseid ootame postkasti jalgrattapalavik@delfi.ee. Kaasa mängida tasub, sest auhinnaks on kinkekott Shimano nänniga ning sinna juurde veel turvaline ja nägus Lazer jalgrattakiiver.

Eelmise saate küsimusele “Mis aastal olid Shimanol olemas esimesed ketaspidurid?” laekus 33 õiget vastust ning loosiõnn naeratas Hendrik Ilissonile. Palju õnne! Võitjaga võetakse ühendust. Õigeks vastuseks loeti aastad 1971 ja 1972, mil Shimano töötas lastejalgrataste tarbeks välja ketaspidurid ja need võeti lühikeseks perioodiks ka kasutusele.

Rein Kasela teab, mida tähendab kolm nädalat Giro d’Italial. Mida kõike kummalist võib juhtuda?

40. Rein Kasela teab, mida tähendab kolm nädalat Giro d’Italial. Mida kõike kummalist võib juhtuda? by Jalgrattapalavik

Kuula:

Kirjeldus:
Seekordset saadet võib igati sobilikult nimetada – Giro d’Italia eri. Podcastil “Jalgrattapalavik” on külas rahvusvahelise jalgratturite liidu (UCI) kauaaegne A-kategooria kohtunik Rein Kasela, kes aastatel 1990, 1992 ja 2000 tegutses Girol komissari rollis.

Mida kõike on Kasela Itaalias oma silmaga näinud ja vahetult kogenud? Legendaarse hispaanlase Miguel Induraini esiletõus ja itaallaste ebajumala Marco Pantani kummalised trikid. Jalgpalli maailmameistrivõistluste võidutrofee ehk 6,175 kg kulda ning visiit Rooma paavsti juurde jne. Nendest ning paljudest teistest seikadest saab soovi korral pikemalt lugeda värskelt müügile tulnud raamatust “Rattaga Paatnalt Pariisi”. Jah, räägime saates ka Tour de France’ist ja Siim Kallase kadestamisväärsest 1998. aasta VIP reisist. Meenutame eriskummalisi sündmusi 1987. aasta MM-il ning saame teada, mis võtetega nurjati 1985. aastal Moskvas Krõlatskoje velotrekil Francesco Moseri tunnisõidu maailmarekordi üritus. Olid ajad, olid kombed!

Alates aprillist on meil igas saates vaheplokina Shimano rubriik ja sinna juurde kuuluv auhinnamäng, kus iga kord esitame ka uue küsimuse. Teie vastuseid ootame postkasti: jalgrattapalavik@delfi.ee. Kaasa mängida tasub, sest auhinnaks on kinkekott Shimano nänniga ning sinna juurde veel turvaline ja nägus Lazer jalgrattakiiver.

Eelmise saate vähe keerukamale küsimusele (Mis aastal tegi Shimano läbilöögi Euroopas?) tuli viis õiget vastust ning loosiõnn naeratas Taavi Raunistele. Palju õnne! Võitjaga võetakse ühendust. Õigeks vastuseks lugesime aasta 1973, mil Shimano tuli välja Dura-Ace komponentide sarjaga ning asus Belgia profitiimi Flandria-Carpenter-Shimano nimitoetajaks.

Ja muidugi puudutame saates tänavust Giro d’Italiat, mis algas 8. mail ja vältab kuni 30. maini. Eesti mehi on stardis kaks – Tanel Kangert ja Rein Taaramäe. Kõige karmim saab olema velotuuri viimane nädal, mil sõidetakse tervelt neli mägist etappi. Head kuulamist!

Taaramäe valmistub Giro’ks ja Vuelta’ks ning Tokyo olümpiale pigem ei lähe, Shimano auhinnamäng

37. Taaramäe valmistub Giro’ks ja Vuelta’ks ning Tokyo olümpiale pigem ei lähe, Shimano auhinnamäng

Kuula:

Kirjeldus:
Podcast “Jalgrattapalavik” teeb aprillis avalöögi Shimano auhinnamänguga ning vestleb aktuaalsetel teemadel Rein Taaramäega. Eesti viimase kümnendi üks edukamaid profijalgrattureid viibib hetkel mäestikulaagris Hispaanias Sierra Nevadas, kus näpistas tunnikese, et saatejuhi ja kuulajate uudishimu rahuldada.

Mõistagi räägime kõigest, mis seotud Taaramäe endaga:
* Uus klubi ja roll meeskonnas;
* Kommentaarid käesoleva aasta startide kohta;
* Mitu suurtuuri tänavu terendab ning mis hoiab silma säramas;
* Mida ta tegi pärast Kataloonia velotuuri Hollandis;
* Ootamatu avaldus Tokyo olümpiat silmas pidades.

Pärast Shimano rattajuttude ja auhinnamängu vahepala vestleme Taaramäega rattamaailma üldistel teemadel. Kas UCI ehk rahvusvaheline jalgratturite liit on läinud keeldude ja käskudega üle võlli? Juttu tuleb laskumise asenditest, joogipudelitest ja sõidu ajal taskust maha kukkunud geelipakenditest. Võib olla peaks UCI tegelema asjadega, mis on märksa olulisemad ja suurema kaaluga. Kas Chris Froome on jäädavalt kõrgest mängust väljas?; Kas Ineos Grenadiers meeskond suudab tänavu suurtuure valitseda?; Mida arvata 5-aastastest lepingutest? jne. Jututeemasid jagub.
Vestlust veab Ivar Jurtšenko.

Karl Patrick Lauk

#11 Endrik Puntso Podcast – Karl Patrick Lauk

Kuula:

Kirjeldus:
Hea meel oli virtuaalselt võõrustada sõpra Karli. Rääkisime tema tegemistest ja elust Prantsusmaal. Sellest kuidas Karl on olnud mitu korda stazöör profimeeskonnas, aga teenib ikka veel siiski leiba amatöörina. Või kas ikka on amatöör? Käisime üle nii poisi võistluskalendri kui teekonna breiktantsust rattaspordi juurde ja nipet-näpet ka muud.
Olge tublid, hoidke vaim teravana ja vedage enda (laisk) perse ikka trenni armsad sõbrad!

Erki Pütsep avameelselt: õõvastav kogemus dopinguga ja terviserike, mida tuli hoida saladuses

34. Erki Pütsep avameelselt: õõvastav kogemus dopinguga ja terviserike, mida tuli hoida saladuses by Jalgrattapalavik

Kuula:

Kirjeldus:
Jalgrattapalaviku podcasti jutud on jõudnud saateni number 34. Seekordseks külaliseks Erki Pütsep, kes aastatel 2003 – 2008 sõitis elukutselisena Prantsusmaa tippklubides Ag2r Prevoyance ja Bouygues Telecom. Pütsepa näol on tegemist talendiga, kes pääses suurtele lavadele üle kivide ja kändude.

Kuremaalt pärit rattamees avaldab saates saladuse, mida sporditegemise ajal ta rääkida ei tohtinud. Vaikimine oli küll ohtlik, aga teisest küljest võinuks rääkimine kaasa tuua sportimise keelu. Ei, tegemist ei ole dopinguga, ehkki ka dopinguga seonduvad teemad on Pütsepa elu sportlasena ärevaks teinud. Ta pajatab kogemusest amatöörklubis, mis oli kõike muud kui meeldiv.

Miks jõudis Pütsep ikkagi nii hilja profiks, kui juba juunioride klassis oli ta MM-i seitsmes mees? Paugutas igast asendist, isegi 3000 meetri kõrgusel üle merepinna.
Vähesed mäletavad, et Sydney olümpial finišeeris ta samas grupis Jaan Kirsipuuga, kus jagati teise kümne kohti. Toonane amatöör pani ässadega võidu 240 kilomeetrit ja jäi ellu. Kui tervis oli korras, võis Pütsep teha imelisi liigutusi. Vestluse käigus meenutame pikemalt 2006. aasta MM-i ja 2007. aasta Hispaania velotuuri, millest võinuks kujuneda väga meeldejäävad episoodid tema sportlasteel.

Karjääri kolm viimast hooaega sõitis Pütsep Läti kontinentaalses profitiimis Alpha Baltic. Sinna aega jääb ka üks väga omapärane võistlus, mis tekitas isegi piinlikuse tunde. Millest täpsemalt jutt saate teada juba saadet kuulates. Jutuajamist veab Ivar Jurtšenko. Head kuulamist!

Timmo Jeret

#8 Endrik Puntso Podcast – Timmo Jeret

Kuula:

Kirjeldus:
Timmo Jeret, Pärnus elav kolmanda põlvkonna sportlane on endine jalgrattur kellest sai triatleet. Räägime Timmoga rattaseikadest ja igasugustest põnevatest juhtumistest läbi elu – sealhulgas kaebekirjade kirjutamisest erinevatele organisatsioonidele. Naljakas ja huvitav kuulamine kõigile spordisõpradele ja inimestele keda huvitab sportlase hingeelu. Täna on Timmo silmad Hawai Ironmanil, kuidas see teekond sujub?

Ailar Väärtmaa

#7 Endrik Puntso Podcast – Ailar Väärtmaa

Kuula:

Kirjeldus:
Räägime juttu entusiastliku rattamehe ja turundaja Ailar Väärtmaaga. Juttu tulebki Ailari teekondadest ratta ja turunduseni. Sellest mis alal on Ailar kõige edukam ja törts turundusjuttu, käime üle ka Ailari side hustled.
Hoidke vibu pinges!

Martin Laas

#6 Endrik Puntso Podcast – Martin Laas

Kuula:

Kirjeldus:
Saime aega vana sõbraga veits juttu puhuda. Rääkisime nendest aegadest, kui Martin veel jalgrattaga sõita ei jaksanud ja sellest, et mis seisud on praegu. Kui lahe tüüp on Peter Sagan? Ja kas hooaeg toob ka mõne Grand Touri? Maasikana veel lugu sellest, kuidas Martin tema enda klubis oleks kunagi peaaegu dopingupatuseks tembeldatud.

Kui meeldib siis jaga! 🙂

Mihkel Räim

#2 Endrik Puntso Podcast – Mihkel Räim

Kuula:

Kirjeldus:
Arutasime koos Mikuga ühise mineviku üle ning mitmest huvitavast seigast, mis meil juhtunud. Täna on ka Mihkel kahjuks lepinguta(ehk töötu), sestap vestlesime ka natuke rattaspordi välistel teemadel.
Ma tean, et helikvaliteet on veel halb, aga käin iga päev taarat korjamas, et ühel heal päeval korralik mikker osta.
Pidage vastu seniks ja proovige ära kannatada.
Endrik

Stuudios noor talent ja tema treener, keda on kunagi võrreldud isegi Jaan Kirsipuuga

28. Stuudios noor talent ja tema treener, keda on kunagi võrreldud isegi Jaan Kirsipuuga by Jalgrattapalavik

Kuula:

Kirjeldus:
Kuigi ilmad on sellised, et jalgrattaga väga enam välja ei kipu, siis jutte jalgrattasõidust räägime jätkuvalt. Podcasti “Jalgrattapalavik” novembrikuu viimases saates pajatavad lugusid Tartu Ülikooli Akadeemilise spordiklubi treener Caspar Austa ning tema tuntuim õpilane, Euroopa noorte olümpiafestivali kahekordne kullavõitja Madis Mihkels.

Oleme juttudega nii tänases päevas kui ka paarikümne aasta tagustes aegades. Meenutame näiteks, kuidas Caspar Austa paugutas 2000. aastal juunioride Rahutuuril, kus teenis grupifinišites koguni kolm etapivõitu ja rahvusvahelised portaalid hakkasid teda võrdlema toona profileeris eredalt silma paistnud Jaan Kirsipuuga. Aga… elvalasel täiskasvanute hulgas tähelendu ei tulnud. Miks?

Caspar Austa ja Madis Mihkelsi koostöö kestab juba üheksa aastat. Väikese poisina sattus Madis kohe Caspari käe alla ja tänaseks on selge, et sportlikus plaanis on tegemist teemantiga. Sealt võib tulla mida iganes, nagu kunagi öeldi ka Rein Taaramäe ja Tanel Kangerti kohta. Huvitav on kuulata Madise enda mõtteid nii olevikust kui tulevikust. Millised eesmärgid on sihikul ja milliste sammudega on plaan maailma tippu jõuda?

Vestlust veab Ivar Jurtšenko. Head kuulamist!