Vestleme joogaõpetaja Kadri Läänega

#53: Vestleme joogaõpetaja Kadri Läänega

Kuula:

Kirjeldus:
Viiekümne kolmas imeline külaline on Kadri Lääne.
“Esimese joogakogemuse sain juba pea 19 aastat tagasi, millele järgnes pikem paus ja teiste spordialade harrastamine. Teekond joogaõpetajani, kes ma olen täna, on olnud väga arendav, oma mugavustsooni laiendav ja südant rõõmustav. Teekond kus otsid ja leiad või vahest ka teekond kus otsid, leiad ja jätad kõrvale. Nagu iga asja puhul – otsid niikaua, kui leiad endale sobiva. Nii oli ka minuga – alustasin jõulise ashtanga stiiliga ning välja jõudsin malbe, pehme taastava jooga ja jooga nirdani.”
Lähemalt minust siit: https://cityyoga.ee/kadri-laane/

Marilyn Jurman. Me oleme tulnud siia selleks, et oma eluülesannet täita.

#43 Ausad Naised – “Marilyn Jurman. Me oleme tulnud siia selleks, et oma eluülesannet täita.” by Ausad Naised

Kuula:

Kirjeldus:
🌼 “Proovi, mis tunne on, kui Sa mõnda aega ei otsi vastuseid, vaid oled rahul sellega, et Sul on lihtsalt küsimused ning luba vastustel ise Sinuni jõuda.”
Sellise imelise mõtte lausus meie tänase saate külaline uskumatu naine MARILYN JURMAN! 😍

✨ Marilyn Jurman jooga ja mõtteviisi koolitaja ning särav noor naine, kes on elus läbi käinud kireva ning värvika teekonna.
✨ Marilyn usub, et elu koosneb suhetest, mida inimene on elu jooksul kogenud. Ainult läbi nende suhete, mida on ta ise kogenud, oskab ta täna toetada inimesi, kes on sarnasel teekonnal.
✨ Marilyn õpetab koolitusel erinevaid jooga ja elu juhtimise vahendeid. Üheks on suhetes selguse ja suurema tähenduse leidmine. Ta on ise tänu sellele tehnikale saanud selgust ja julguse vahetada elukutset näitlemisest koolitajaks, lasta lahti nii mõneski halvast sõltuvusest ja kirjutanud oma esimese noorteromaani “Mul hakkasid päevad” #eionei

☀️ Saade kestab kokku pea 2h, kuid ilma kahtluseta oleks teemasid jätkunud veel nii mõnekski ööpäevaks. Marilyn on imeline naine, kellel on tohutult väärtust ning elukogemust jagada! Nii mõnigi aeg peale saadet, käisid veel judinad üle selja.

💛 Saates saime räägitud spirituaalsusest, psühholoogiast, joogast, vaimsest tervisest, suhetest, mõtteviisist, sõltuvustest, traumadest, enesehinnangust, lapsepõlvest ja nii edasi….

Jälgi Marilyni tegemisi:
✨Noorteroomaan “Mul hakkasid päevad #eionei” https://bit.ly/3gd2fNr
✨ Tasuta jooga: https://www.marilynjurman.com/opt-in
✨ Samuti on Marilyn leitav TikTokis, Instagrammis, Facebookis, Twitteris ning Youtubes.

Soovime Teile avatud südamega kuulamist! 🎉🎧

Vestleme joogaõpetaja Kristel Paimlaga

#52: Vestleme joogaõpetaja Kristel Paimlaga

Kuula:

Kirjeldus:
Viiekümne teine imeline külaline on Kristel Paimla.
“Jooga tuli minu igapäevaellu 2010. aastal, kui ootasin oma kolmandat last. Esialgu käisin vaid kord nädalas rasedate jooga tunnis Mehhikost pärit imelise õpetaja Sukhdev Kaur Khalsa juures, et rahustada oma meelt, mis sumises nagu üks supersuur herilasepesa; et toetada oma kõhubeebi arengut; ja et minna väärikalt läbi kõikvõimalikest väljakutsetest, mida elu mulle tol perioodil suurima mõnuga kinkis. Kuna sain nende õppetundidega päris kenasti hakkama, sealjuures kogedes tavapärase ohvrirolli asemel hoopis julgust, õnne, sisemist rahu, turvalisust, tasakaalu kui ka iseenda lõputust, siis tekkis minus tohutu suur austus kundalini jooga vastu. Ühtlasi ka sügavam huvi selle vastu, et kuidas üks kriya ja meditatsioon saavad muuta nii kiiresti mu olemust, mõtteid, tundeid ja tervist tervikuna.”
Lisainfo: https://lastejooga.ee/

Psühhiaater, vaimse tervise edendaja Helena Lass teadliku muutuse kunstist ning triggeritest

#216 Psühhiaater, vaimse tervise edendaja Helena Lass teadliku muutuse kunstist ning triggeritest by 🎧🎙️Podcast “Ausad mehed”

Kuula:

Kirjeldus:
Helena Lass on pühhiaater, Teadliku muutuse kunsti I-II praktik, õpetaja, uurija, lektor ja koolitaja vaimse vormi ning töökeskkonna heaolu alal. Lisaks on ta ka Lilleoru teadlikkuse õppekeskuse liige ja seal tegutseva Ingvar Villido õpilane. Lõpetanud on Helena Tartu Ülikooli arstiteaduskonna aastal 2004, spetsialiseerudes seejärel psühhiaatria erialale. Töötanud on ta lühiajaliselt ka Londoni lähistel Inglismaal. Alates 2013 töötab Helena eriarstina.

Oma vaadetes lähtub ta teadvuse primaarsusest – teadmistest ja tehnikatest, mida tuntakse Teadliku Muutuse Kunstina. Positiivse vaimse tervise, ennetuse, töökeskkonna heaolu ja teadlikkuse teemal on ta artikleid lisaks Eestile avaldanud Inglismaal, Uus-Meremaal, USA-s, Kanadas, Indias, Lõuna Aafrika Vabariigis ja veel teistes riikides. Avalike esinemiste raames on alates 2013 aastast olnud arstide, personalijuhtide ja ettevõtjate ees. Helena suurim publik on siiani olnud Lätis – 500 inimest. Helena hobideks on joogateadus, aroomiteraapia ja disain.

Ausad Mehed:
www.chriskala.com
www.ausadmehed.ee

Facebook:
www.facebook.com/podcastausadmehed/
www.facebook.com/chriskkala

Vaata Helena tegemisi:
http://helenalass.com

Vestleme joogaõpetaja Liina Ravneet Elvikuga

#51: Vestleme joogaõpetaja Liina Ravneet Elvikuga

Kuula:

Kirjeldus:
Viiekümne esimene imeline külaline on Liina Ravneet Elvik.
Liina Ravneet Elvik on kundalini jooga õpetaja ning Õnnelaboratooriumi looja.
Kundalini jooga aitab sul elada õnneliku, elurõõmsa, terve, armastava ja kartmatuna ning tuuritada oma kosmoselaevas täiskäigul võttes igast hetkest maksimumi.​
Lisainfo: https://www.urbanyogini.ee/meie

Vestleme joogaõpetaja Janne Ristimetsaga

#50: Vestleme joogaõpetaja Janne Ristimetsaga

Kuula:

Kirjeldus:
Viiekümnes imeline külaline on Janne Ristimets.
“Tants on tõesti see, mis on saatnud mind kogu elu, alates viiendast eluaastast, kui ema viis mind peotantsuringi. See oligi vist ainus tantsustiil, mis oli tol ajal levinud ja populaarne.
Põhikooli lõpuks oli mul kindel soov saada tantsuõpetajaks ja õpingud viisid mind Valgevenesse ̶ just seal oli üks kool, mis tundus minu jaoks tol hetkel kõige õigem ja põnevam, sest seal oli põhirõhk klassikalisel-, karakter-, ja rahvatantsul.
Olin õnnelik, kui sain läbida praktika oma kodulinnas, Pärnu Kunstide Majas, kuhu hiljem asusingi tööle. Siis mõistsin, et tuleb edasi õppida ja tahtsin seda kindlasti teha Eestis. Sedasi jõudsin Viljandisse Eve Noormetsa laste tantsuõpetajate kursuseni. Ma olen väga tänulik ja õnnelik, et seeläbi muutus kogu minu „tantsumaailm“ ning minust sai laste loov- ja vabatantsu õpetaja.
Ma pean oluliseks lastes sisemise sära ja loovuse välja toomist ning lapse tahte loomulikku arendamist. Kui algul on rõõm, siis tuleb ka motivatsioon ja visadus, mis viib arengus edasi. Minu jaoks ei ole tants pelgalt ritta seatud sammud, vaid midagi palju suuremat ja olulisemat. Mulle meeldib luua tantsu koos lastega, ma saan nendelt väga palju ideid ja impulsse. Kui tantsul on sisu ja lugu, siis see jääb lapsele paremini meelde ning ta tantsib seda rõõmuga. Pean oluliseks ka eakohasust. Väike laps peaks tantsima just seda tantsu, mis on talle sobilik, mitte jäljendama populaarseid ja seksikaid videoid. Noorte tantsud aga väljendaksid just nende maailma.
Kunstide Majast sai pikkadeks aastateks minu tantsukodu, kus sain luua, tantsida, rõõmustada, katsetada, komistada ja edasi liikuda.
Kõik need aastad olid minu kõrval ja toeks mu imelised pojad – Jan ja Jakob, kes nägid oma ema vaid hommikuti ja hilisõhtuti. Vanem vend tõi õhtul lasteaiast noorema ära ja koos tuldi emme trenni.  Just nii oli kunagi võimalik, et laps võis lapsele lasteaeda järele minna ja mina usaldasin … Kõik läkski hästi ja poisid kasvasid väga iseseisvaks ja tubliks, neid ei pea sundima ei õppima ega huvialaga tegelema. Jani ei saa õppimise tagant kätte, Jakobit aga isegi koolivaheajal keeruline trennist reisile saada.
Kuna juba jõudsin lasteni, siis jätkan … 13 aastat sai Kunstide Majas täis ja minu elus algas uus ning imeline aeg: ilmavalgust hakkas ootama minu tütar Aura Ingel. Tänu tütrekesele avastasin enda jaoks veel imelisema jooga maailma. Käisin Kundalini laste jooga õpetajate kursustel ja minust sai ka lastejooga õpetaja.
Tänaseks on täitunud minu unistus luua päris oma tantsukool: koht, kus lapsel ja noorel, lapsevanemal ja õpetajal oleks hea, põnev ning turvaline olla; koht, kuhu tahaks tagasi tulla ja olla, tantsida ja luua, puhata ja lõõgastuda.
Ma tänan südamest kõiki, kes on mind sel teekonnal aidanud, toetanud ja minusse uskunud.
Aitäh, et loed siin ja praegu.”
Lisainfo: https://www.jannetantsustuudio.ee/

Vestleme joogaõpetaja Merilin Tammega

#49: Vestleme joogaõpetaja Merilin Tammega

Kuula:

Kirjeldus:
Neljakümne üheksas imeline külaline on Merilin Tamme.
“Mulle meelidib kõik milles peegeldub hingevägi.
Armastan inimesi, nendega töötamist ja ühes arenemist.
Samuti loodust ja tema tervendavat mõju, ilu, ausust.
Naudin vaikust, iseendaga olemist, sügavamalt ühendumist.
Loomulikult erinevaid keha ja meele praktikaid, joogat, meditatsiooni, tantsu, loovliikumist.
Joogalik maailmavaade tutvustas mulle ennast juba aastaid tagasi. Uurisin, lugesin, proovisin kuid esimene sügavam äratundmine toimus kundalini joogaga.
Kundalini tehnika juures paelus mind tema kiirus ja efektiivsus. Transformeeriv kogemus mis andis elule uue tähenduse ja kvaliteedi.
Teisena võitis minu südame endale meditatiivne yin jooga, mille sügavus ning lihtsus kutsus ka selles stiilis põhjalikumalt endasse sukelduma.
Aastate jooksul on oma koha endale leidnud ka vinyasa, hatha jooga ning pilates.
Ent intuitiivne ning mõtestatud kehatöö / joogatamine on see mis inspireerib mind enim.
Kuna inimene ja see mis tema sees toimub on mind alati väga huvitanud, olen pühendanud oma sügava huvi ja armastuse ka psühholoogia ning teraapia maailmale.
Tunnen suurt tänu võimaluse eest areneda ja praktiseerida üheaegselt nii Ida kui Lääne suuna inimeseks olemise õpetustes.
Tänaseks, olles praktiseerinud ning õppinud mitmeid erinevaid keha-meele teraapiaid ning lähenemisi, olen jõudnud oma enda nö eklektilise teraapia/coaching meetodini, kus kasutan vastavalt vajadusele kõiki omandatuid teadmisi üheskoos!”
Lisainfo: https://www.shuniya.ee/

Vestleme joogaõpetaja Anu-Kadi Soaga

#48: Vestleme joogaõpetaja Anu-Kadi Soaga

Kuula:

Kirjeldus:
Neljakümne kaheksas imeline külaline on Anu-Kadi Soa.
“Arvan, et mind on elus üsna paljude asjade juurde viinud uudishimu. Nii jõudsin 13 aasta eest esimest korda ka joogatundi. Tegelesin mõnda aega üsna aktiivselt ashtanga joogaga, lisaks nautisin bodybalance treeninguid, mängisin rahvaliiga tasemel võrkpalli ning laulsin naiskooris. Sellesse perioodi jääb veel ka personalialane töö finantsvaldkonnas. Aktiivne elustiil läks aga ühel hetkel pausile – sain 4 aasta jooksul 3 korda emaks ja mu energia kulus perele. Kui sain taas rohkem tähelepanu iseendale pöörata, avastasin yin jooga. Esialgu oli see harjumatu, aga niisugune rahulik ja lõdvestav praktika oli minu argiste tegemiste juures väga hea tasakaalustav jõud. Järgnes mitu aastat järjepidevat yin joogatamist. Ühel hetkel tekkis huvi kaevuda sügavamale ja otsustasin osaleda yin jooga algajate koolitusel. Minu õpetaja Pille Eikner tegi mulle siis ettepaneku hakata yin jooga tunde juhendama ja kõigest paar päeva pärast kursuse lõpetamist seda esmakordselt tegingi. Sellest saab peagi 2 aastat. Nüüdseks olen läbinud ka yin jooga edasijõudnute koolituse ning stuudios praktikate läbiviimisele on lisandunud online tundide juhendamine.
Minu jaoks ei seisne (yin) jooga väljakutse selles, kui “hästi” suudan üht või teist asendit sooritada. Pigem õpetab see mind loobuma vastupanust ning leidma rahulikkus ja tasakaal ka siis, kui tunnen end ebamugavalt. Jooga on minu varjupaik.”

Vestleme joogaõpetaja Reet Remmeliga

#47: Vestleme joogaõpetaja Reet Remmeliga

Kuula:

Kirjeldus:
Neljakümne seitsmes imeline külaline on Reet Remmel.
“Olen tegelenud joogaga üle 20 aasta. Minu päevatöö möödus aastakümneid kultuurivallas. Nüüdsest olen täielikult pühendunud joogale. Huvi sai olulise tõuke gestaltteraapia õpingustest, magistrikraadi sain aga muusikateaduses Eesti Muusikaakadeemiast.
Mul on olnud õnn õppida joogat, meditatsiooni ja mindfunessi väga paljude erinevate õpetajate juures. Joogaõpetaja sai minust Indias, jooga sünnimaal.”
Lisainfo:
https://www.facebook.com/joogareedaga

Vestleme joogaõpetaja Ketlin Bergmanniga

#46: Vestleme joogaõpetaja Ketlin Bergmanniga

Kuula:

Kirjeldus:
Neljakümne kuues imeline külaline on Ketlin Bergmann.
“Minu teekond jooga juurde sai alguse aastal 2010, õpetamist alustasin alles 2018, kui mõistsin, pärast kõiki neid aastaid ülikoolides, et see on mu tegelik kutsumus ja kirg. Ma usun, et treeneritöö on samamoodi õpetamine ning selle jaoks, et suudaksid anda enda teadmisi/oskusi ka teistele, peab olema su sees “see miski”. Mina leidsin selle ja olen ääretult tänulik eelkõige iseendale, kuna soov ja tahtmine tuli ju siiski minust endast.
Olen elanud nii Taanis kui ka Rootsis, õppinud sealsetes kesk- ja ülikoolides, ning neile kogemustele tänulik. Tihti on mul küll mõtetest läbi jooksnud küsimus, et mis oleks saanud, kui ma poleks tagasi koju tulnud. Rootsi on mul siiani südames ja igakord sinna minnes, tabab mind taaskord see “what if..”. Common sense ütleb, et ju nii pidi minema ja liiga kauaks ei lase ma endal selle “what if’ga” maadelda.
Tulles tagasi jooga juurde, siis olen proovinud erinevaid stiile ning igal eluetapil on üks või teine olnud ka nö omal kohal ja vajalik. Viimaste aastate jooksul aga on mu süda kiskunud pigem füüsiliselt aktiivsemate jooga variatsioonide poole – Power Yoga, Yoga Sculpt, Ashtanga-Vinyasa (see on olnud nö põhjaks mulle esimesest tunnist alates).
Treenerina töötan hetkel Arigatos ja Kalev Spas ning aktiivselt teen ka online tunde (Ketlini Online Yoga), seda nüüd eriti viimase aasta jooksul.”
Lisainfo:
https://www.facebook.com/KetliniOnlineYoga/