Vestleme joogaõpetaja Kadri Läänega

#53: Vestleme joogaõpetaja Kadri Läänega

Kuula:

Kirjeldus:
Viiekümne kolmas imeline külaline on Kadri Lääne.
“Esimese joogakogemuse sain juba pea 19 aastat tagasi, millele järgnes pikem paus ja teiste spordialade harrastamine. Teekond joogaõpetajani, kes ma olen täna, on olnud väga arendav, oma mugavustsooni laiendav ja südant rõõmustav. Teekond kus otsid ja leiad või vahest ka teekond kus otsid, leiad ja jätad kõrvale. Nagu iga asja puhul – otsid niikaua, kui leiad endale sobiva. Nii oli ka minuga – alustasin jõulise ashtanga stiiliga ning välja jõudsin malbe, pehme taastava jooga ja jooga nirdani.”
Lähemalt minust siit: https://cityyoga.ee/kadri-laane/

Vestleme joogaõpetaja Janne Ristimetsaga

#50: Vestleme joogaõpetaja Janne Ristimetsaga

Kuula:

Kirjeldus:
Viiekümnes imeline külaline on Janne Ristimets.
“Tants on tõesti see, mis on saatnud mind kogu elu, alates viiendast eluaastast, kui ema viis mind peotantsuringi. See oligi vist ainus tantsustiil, mis oli tol ajal levinud ja populaarne.
Põhikooli lõpuks oli mul kindel soov saada tantsuõpetajaks ja õpingud viisid mind Valgevenesse ̶ just seal oli üks kool, mis tundus minu jaoks tol hetkel kõige õigem ja põnevam, sest seal oli põhirõhk klassikalisel-, karakter-, ja rahvatantsul.
Olin õnnelik, kui sain läbida praktika oma kodulinnas, Pärnu Kunstide Majas, kuhu hiljem asusingi tööle. Siis mõistsin, et tuleb edasi õppida ja tahtsin seda kindlasti teha Eestis. Sedasi jõudsin Viljandisse Eve Noormetsa laste tantsuõpetajate kursuseni. Ma olen väga tänulik ja õnnelik, et seeläbi muutus kogu minu „tantsumaailm“ ning minust sai laste loov- ja vabatantsu õpetaja.
Ma pean oluliseks lastes sisemise sära ja loovuse välja toomist ning lapse tahte loomulikku arendamist. Kui algul on rõõm, siis tuleb ka motivatsioon ja visadus, mis viib arengus edasi. Minu jaoks ei ole tants pelgalt ritta seatud sammud, vaid midagi palju suuremat ja olulisemat. Mulle meeldib luua tantsu koos lastega, ma saan nendelt väga palju ideid ja impulsse. Kui tantsul on sisu ja lugu, siis see jääb lapsele paremini meelde ning ta tantsib seda rõõmuga. Pean oluliseks ka eakohasust. Väike laps peaks tantsima just seda tantsu, mis on talle sobilik, mitte jäljendama populaarseid ja seksikaid videoid. Noorte tantsud aga väljendaksid just nende maailma.
Kunstide Majast sai pikkadeks aastateks minu tantsukodu, kus sain luua, tantsida, rõõmustada, katsetada, komistada ja edasi liikuda.
Kõik need aastad olid minu kõrval ja toeks mu imelised pojad – Jan ja Jakob, kes nägid oma ema vaid hommikuti ja hilisõhtuti. Vanem vend tõi õhtul lasteaiast noorema ära ja koos tuldi emme trenni.  Just nii oli kunagi võimalik, et laps võis lapsele lasteaeda järele minna ja mina usaldasin … Kõik läkski hästi ja poisid kasvasid väga iseseisvaks ja tubliks, neid ei pea sundima ei õppima ega huvialaga tegelema. Jani ei saa õppimise tagant kätte, Jakobit aga isegi koolivaheajal keeruline trennist reisile saada.
Kuna juba jõudsin lasteni, siis jätkan … 13 aastat sai Kunstide Majas täis ja minu elus algas uus ning imeline aeg: ilmavalgust hakkas ootama minu tütar Aura Ingel. Tänu tütrekesele avastasin enda jaoks veel imelisema jooga maailma. Käisin Kundalini laste jooga õpetajate kursustel ja minust sai ka lastejooga õpetaja.
Tänaseks on täitunud minu unistus luua päris oma tantsukool: koht, kus lapsel ja noorel, lapsevanemal ja õpetajal oleks hea, põnev ning turvaline olla; koht, kuhu tahaks tagasi tulla ja olla, tantsida ja luua, puhata ja lõõgastuda.
Ma tänan südamest kõiki, kes on mind sel teekonnal aidanud, toetanud ja minusse uskunud.
Aitäh, et loed siin ja praegu.”
Lisainfo: https://www.jannetantsustuudio.ee/

Vestleme joogaõpetaja Merilin Tammega

#49: Vestleme joogaõpetaja Merilin Tammega

Kuula:

Kirjeldus:
Neljakümne üheksas imeline külaline on Merilin Tamme.
“Mulle meelidib kõik milles peegeldub hingevägi.
Armastan inimesi, nendega töötamist ja ühes arenemist.
Samuti loodust ja tema tervendavat mõju, ilu, ausust.
Naudin vaikust, iseendaga olemist, sügavamalt ühendumist.
Loomulikult erinevaid keha ja meele praktikaid, joogat, meditatsiooni, tantsu, loovliikumist.
Joogalik maailmavaade tutvustas mulle ennast juba aastaid tagasi. Uurisin, lugesin, proovisin kuid esimene sügavam äratundmine toimus kundalini joogaga.
Kundalini tehnika juures paelus mind tema kiirus ja efektiivsus. Transformeeriv kogemus mis andis elule uue tähenduse ja kvaliteedi.
Teisena võitis minu südame endale meditatiivne yin jooga, mille sügavus ning lihtsus kutsus ka selles stiilis põhjalikumalt endasse sukelduma.
Aastate jooksul on oma koha endale leidnud ka vinyasa, hatha jooga ning pilates.
Ent intuitiivne ning mõtestatud kehatöö / joogatamine on see mis inspireerib mind enim.
Kuna inimene ja see mis tema sees toimub on mind alati väga huvitanud, olen pühendanud oma sügava huvi ja armastuse ka psühholoogia ning teraapia maailmale.
Tunnen suurt tänu võimaluse eest areneda ja praktiseerida üheaegselt nii Ida kui Lääne suuna inimeseks olemise õpetustes.
Tänaseks, olles praktiseerinud ning õppinud mitmeid erinevaid keha-meele teraapiaid ning lähenemisi, olen jõudnud oma enda nö eklektilise teraapia/coaching meetodini, kus kasutan vastavalt vajadusele kõiki omandatuid teadmisi üheskoos!”
Lisainfo: https://www.shuniya.ee/

Vestleme joogaõpetaja Anu-Kadi Soaga

#48: Vestleme joogaõpetaja Anu-Kadi Soaga

Kuula:

Kirjeldus:
Neljakümne kaheksas imeline külaline on Anu-Kadi Soa.
“Arvan, et mind on elus üsna paljude asjade juurde viinud uudishimu. Nii jõudsin 13 aasta eest esimest korda ka joogatundi. Tegelesin mõnda aega üsna aktiivselt ashtanga joogaga, lisaks nautisin bodybalance treeninguid, mängisin rahvaliiga tasemel võrkpalli ning laulsin naiskooris. Sellesse perioodi jääb veel ka personalialane töö finantsvaldkonnas. Aktiivne elustiil läks aga ühel hetkel pausile – sain 4 aasta jooksul 3 korda emaks ja mu energia kulus perele. Kui sain taas rohkem tähelepanu iseendale pöörata, avastasin yin jooga. Esialgu oli see harjumatu, aga niisugune rahulik ja lõdvestav praktika oli minu argiste tegemiste juures väga hea tasakaalustav jõud. Järgnes mitu aastat järjepidevat yin joogatamist. Ühel hetkel tekkis huvi kaevuda sügavamale ja otsustasin osaleda yin jooga algajate koolitusel. Minu õpetaja Pille Eikner tegi mulle siis ettepaneku hakata yin jooga tunde juhendama ja kõigest paar päeva pärast kursuse lõpetamist seda esmakordselt tegingi. Sellest saab peagi 2 aastat. Nüüdseks olen läbinud ka yin jooga edasijõudnute koolituse ning stuudios praktikate läbiviimisele on lisandunud online tundide juhendamine.
Minu jaoks ei seisne (yin) jooga väljakutse selles, kui “hästi” suudan üht või teist asendit sooritada. Pigem õpetab see mind loobuma vastupanust ning leidma rahulikkus ja tasakaal ka siis, kui tunnen end ebamugavalt. Jooga on minu varjupaik.”

Vestleme joogaõpetaja Ott Alemaaga

#45: Vestleme joogaõpetaja Ott Alemaaga

Kuula:

Kirjeldus:
Neljakümne viies imeline külaline on Ott Alemaa.
Ott on Ashtanga joogaga tegelenud aastast 2013 nii eesti kui india õpetajate käel all ning olnud õpetaja Ashtanga Monkey Jooga koolis, mis on vanim Ashtanga joogakool Eestis, Tallinnas. Ta on õppinud ärijuhtimist ning tal on psühholoogias magistrikraad.
Lisaks joogahuvidele on täna Ott lektor ja koolitaja.
Lisainfo:
https://www.facebook.com/ottalemaayoga/

Vestleme joogaõpetaja Kadri Eensaluga

#44: Vestleme joogaõpetaja Kadri Eensaluga

Kuula:

Kirjeldus:
Neljakümne neljas imeline külaline on Kadri Eensalu.
“Jooga teekond algas minu jaoks 2012. aastal, kus astusin Joogaruumi. Olin võlutud sellest, mida kõike on võimalik oma kehaga teha ning kuidas järjepidevalt praktiseerides suutsin jõuda enda jaoks uskumatuna tunduvate saavutusteni.
Vaikselt aga hakkas oma keha tundma õppimise kõrvale tekkima ka huvi selle järele, millised on mu sisemaailma iseärasused. Ning sellesse süüvinuna tekkis taipamine, kui seotud on mati peal tehtu tegelikult sellest väljaspool juhtuvaga. Sest nii nagu ma mati peal liigun läbi tõusude, languste, pöörete ja keerdude, frustratsiooni, katsumuste, õnne ja rahulolu, siis sama juhtub ka väljaspool matti. Ja mõlemal puhul tekkivad küsimused on samad: kuidas liikuda kergusega keerulistest kohtadest läbi, kuidas tõusta kui oled korduvalt kukkunud, kuidas leida jõud edasiminemiseks kui oled väsinud ja ei suuda ning kuidas kõige selle sees avastada, et mis on see millele saan toetuda, mis pakub südamerahu, rõõmu ja inspiratsiooni.
Avastusi, vestlusi, taipamisi ja jagamisi sellega seotult on olnud palju ning jääb vaid huviga oodata, et mida põnevat on elus veel ees. ”
Lisainfo: https://joogaruum.ee

Vestleme joogaõpetaja Gerli Järvega

Vestleme joogaõpetaja Gerli Järvega by Herbazen Podcast • A podcast on Anchor

Kuula:

Kirjeldus:
Kolmekümne üheksas imeline külaline on Gerli Järv.
“Sündinud ja kasvanud olen Vana-Vigalas. Siit edasi läksin Noarootsi Gümnaasiumi ja hiljem õppisin Tallinna Ülikoolis Reklaami ja meediat. Töötasin pea 10 aastat Eesti Päevalehe reklaami osakonnas, algul müüjana ja hiljem seda juhtides. See teadmine sõi mind sisemiselt juba pikemalt, et olen vales kohas, teen valet asja, aga mul puudus igasugune äratundmine, et mis see nn minu tee võiks olla. Venitasin kummi pea 2 aastat, kuni lõpuks tõusin lihtsalt püsti, andsin lahkumisavalduse ja müüsin kõik maha, et lubada endal mõnda aega lihtsalt olla. Tekitasin vaakumi, et miski uus saaks mu ellu tulla. Ma olin raamatu järgi selleks ajaks juba natuke joogat teinud. Õde kinkis selle ja nägin, et see aitas mul tööstressiga natuke paremini toime tulla. Juhtus nii, et täpselt järgmisel päeval peale EPList lahkumist, läksime õe ja emaga Ashtanga jooga tutvustavale päevale. Sealt sai alguse igapäevane jooga rutiin. Sellest sain kohe aru, et see praktika mulle sobib, aga ma ei arvanud, et siit saab alguse minu uus elu. Ma lihtsalt lootsin, et jooga abil saan aru, mida mina olen tulnud siia ellu tegema. Kuna ma olen alati olnud pigem eraklik, siis ma soovisin oma praktikat sedavõrd täiustada, et saaksin kodus joogatada. Siit tekkis mõte minna jooga õpetaja koolitusele. Elu sättis nii, et sattusime Ereliga Larry Schultzi (keda teatakse ka kui The bad man of Ashtanga Yoga ) Ashtanga Vinyasa koolitusele Tais. Kohtumine temaga oli elumuutev kogemus ja siiani täidab mind tohutu tänutunne, et me temaga kokku sattusime. Ta lahkus siit ilmast mõned kuud peale seda koolitust, aga tema toetust tunnen siiani. Isegi sealt koolituselt tagasi koju saabudes ei olnud mul tunnet, et hakkan oma jooga kogemust teistega jagama. Kui Ereli ei oleks initsieerinud tasakesi teistele oma teadmiste jagamisega, siis ma oleks kindlasti vähemalt esialgu valinud ainult omaette joogatamise. 2011 suvel tegime Tallinna pargis üle 40 tasuta joogatunni, lihtsalt soovides oma joogarõõmu teistega jagada ja samas sain nii ise aru, et ma tahangi päriselt seda teha. Ja kui pargis enam joogatada ei saanud, siis avasime pargis käinute soovil Joogaruumi siseruumides. Seega täitub meil sel aastal 10 aastat. Kümme aastat täis hingamist, asana praktikat, meditatsiooni, toitumise kohandamist oma kehale sobilikuks, lahti laskmist, kohalolekut kui ka teadlikku tunnete vaatlemist. Ma siiani täiega naudin seda teekonda ja seepärast jätkan ka jagamist. Ja matil jagan vaid seda, mida ise praktiseerin. Jagan oma kogemust. Lisaks Vinyasa joogale juhendan üle 7 aasta ka Yin jooga tunde. Minu jaoks täiendavad need kaks joogastiili nii hästi teineteist, aitavad meil luua sügavamat ja teadlikumat kontakti oma sisemise nais- ja meesaspektiga, olemise ja liikumisega, inspiratsiooni ja loomisega.
Viimased 5 aastat olen kulgenud rohkem Yin energias, võimalik, et see on olnud ettevalmistus vast alanud Veevalaja ajastule. Pole pikalt tundnud kõige vähematki soovi teha asju väljapoole. Esialgu see muutis mu pisut rahutuks ja ärevaks, sest ma tundusin iseendalegi ääretult passiivne, aga keha ütles, et see peab nii olema ja sellest tekkis usaldus, et ju see vaikuse aeg on vajalik. Ja kuigi mu praktika matil on viimastel aastatel olnud tagasihoidlikum kui varem, sest ma sain vahepeal 2 tütart, siis väljapool matti on olnud mul sellevõrra intensiivsem joogatamise aeg. Pragu näib nii, et tasakesi lubatakse pilku taas väljapoole pöörata ja olen elevil, mida see endaga kaasa toob.”

Avaleht

Vestleme joogaõpetaja Aale-Triinu Sonniga

Vestleme joogaõpetaja Aale-Triinu Sonniga by Herbazen Podcast • A podcast on Anchor

Kuula:

Kirjeldus:

Webinari sari “Kontaktis endaga” – Merit Raju

#168 Webinari sari “Kontaktis endaga” – Merit Raju by Ausad Mehed

Kuula:

Kirjeldus:
Tegemist on üheksast tunniajasest podcastist koosnev webinari sari, kus podcasti “Ausad mehed” juht Chris Kala istub maha ning arutleb külalistega sellest, kuidas ennast paremini tundma õppida, kuidas kasvatada eneseteadlikkust ja kuidas jõuda iseendaga paremasse kontakti jne.

Käesolev webinar on webinari sarja “Kontaktis endaga” teine osa, mille külaliseks Merit Raju.

MERIT RAJU ON JOOGAFESTIVALIDE KORRALDAJA, JOOGAÕPETAJA, TERVISLIKUST JA ÕNNELIKUST ELUSTIILIST RÄÄKIVA ÜLIPOPULAARSE RAAMATU “HINGELE PAI” NING KA RAAMATU “VABA JA METSIK” JA “SÕLTUMATU NAINE” AUTOR.

Tegelikult on Merit avaldanud suisa 6 raamatut. Õppinud on ta TTÜ-s ärikorraldust ja Saksamaal rahvusvahelist ärijuhtimist. Alustas ta oma teekonda kunagi koristajatööst oma lemmikus teatrimajas, seejärel asus ta kontoritööd toetavale ametile, millest sai alguse igatsus iseenda tööandjaks olemisele. Kuskil sündis Meritis aga julge otsus oma lemmik töölt ära tulla.

Tänasel webinaril räägime Meritiga endaga kontaktis olemisest ja elamisest. Juttu tuleb emotsioonidest, mõtetest, kehasignaalidest, vajadustest ja intuitsioonist. Merit ütleb, et endaga kontaktis olles pole olemas konkreetset retsepti või standardit, mille järgi elada – kõik tuleb ise tunnetada ja julgeda ka astuda samme, et muutusi teha.

Head mõtted Meritilt:
”Tõeliselt kontaktis endaga olemine nõuabki rohkem julgust ja teatud mahus enda mugavustsoonist välja tulemist aga seda kõike selle nimel, et hing meie sees oleks rohkem rahul.”

”Kui sa tunend elus hirmu millegi ees, siis see on see koht, kus tuleb end ületada, et toimuks eneseareng.”

”Kuni seitsmenda eluaastani meie lapsed võtavad kõike uut informatsiooni kui tõde.”

”Uskumused, suhtumised ja laused, mida lastesse sisestame, nt ”Mis sul viga on?” sellest saab hiljem automaatne sisemine minakõne iseendaga ehk programmeering.”

”Uskumused, mis on omased, ma nimetangi marinaadiks.”

”Me oleme hakanud arvama, et meie mõtted võrdub mina. Aga see pole tõsi.”

”Kui soovid oma sisetunde järgi elada, siis peab sinus mingisugune emotsioon olema. Miski, millega märgata kuivõrd väga sa midagi tahad ja kas tabad ära tegevusi, mis sulle meelejärgi on.”

”Ettevõtjate kohta öeldakse, et nad on lootusetud optimistid, sest ellujäämismäär on väga väike.”

”Emotsioonid on nagu indikaatorid sellest, kas me oleme õigel teel või ei ole ning kas asi puudutas meid või siiski mitte.”

”Inimestel pidavat olema viis põhilist emotsiooni – rõõm, viha, kurbus, üllatus ja vastikustunne.”

”Mõtted tekitavad emotsioone.”

”Traumadega tegelemiseks on vaja ikkagi terapeutide abi, ei piisa päevikusse kirjutamisest, kui tänulik sa mingi asja või konkreetse situatsiooni üle oled.”

”Kui sa hoiad emotsioone enda sees, siis see tekitab ajapikku erinevaid haiguseid.”

”Kui keha annab signaali, et tuleks magama minna, siis tuleb seda ka teha, sest see on esimene märk kehalt.”

”Me tegelikult igapäevaselt ei hinga, me hingitseme.”

”Näiteks, kui me lükkame pissil käimist edasi ja hoiame kinni, siis kuna see oli mõeldud kehast välja saamiseks vedelik, siis hakkab meie keha seda vaikselt endasse imema ja just toksiinide näol.”

”Kui sa tunned, et pead midagi tegema, siis sa pead seda tegema – see ongi sinu tee.”

”Toida ennast millegi muuga ära ja tee seda loomingut siis. Ära survesta, ega tee loomingust kohe elamist.”

”Intuitsioon ei taha, et sa teda väga väikeste asjadega tülitaks, ta pigem tahab, et sul oleks asja ka.”

Ausad Mehed:
www.chriskala.com
www.ausadmehed.ee

Facebook:
www.facebook.com/podcastausadmehed/
www.facebook.com/chriskkala

Uue elustiilibrändi looja: tuleb võtta vastutus kogu oma heaolu eest ja minna tagasi looduse juurde

Uue elustiilibrändi looja: tuleb võtta vastutus kogu oma heaolu eest ja minna tagasi looduse juurde

Kuula:

Kirjeldus:
Millised on Eesti võimsamad ravimtaimed? Kuidas edukalt enneaegset vananemist edasi lükata ning mida inimene saab ise ära teha oma tervise ja immuunsuse hoidmiseks? Nendele ja paljudele teistele küsimustele vastab Herbazen looja, joogaõpetaja ning loodusterapeut Mai-Liis Kivistik.