«Ta andis märku, et tahab minuga lapsi saada, näidates mulle viit sünnitusvideot.»

«Ta andis märku, et tahab minuga lapsi saada, näidates mulle viit sünnitusvideot.»

Kuula:

Kirjeldus:
Enne jöule purki pandud episoodis on Madise ning meie kolleeg Elise viimane tööpäev ning klaasides loksub tore traditsiooniline lambavein Le Grand Noir GSM Red Blend.
Teemaks pidid olema jõulud, aga nagu meile kohane, kisuvad teemad ka selles saates kiiva. Räägime näiteks sellest, kas on võimalik täiskasvanuna oma vanematega koos elada; kõige suurematest pahandustest, millega oleme lapsena hakkama saanud; kõige kõnekamatest jõulumälestustest; ameerika kirikute jõulupakkidest ja kõige veidramatest kinkidest. Elis lõpetab maailma kõige halvema suhtelooga.

Episood 22: kuidas jõuludel ellu jääda?

Episood 22: kuidas jõuludel ellu jääda?

Kuula:

Kirjeldus:
Kelle jaoks on jõulud oodatuim üha, kellele tõeline katsumus, sest pere ajab hulluks. Mida teha aga siis, kui kaaslane ei tundu enam õige ja peas lahkumineku mõtted. Aga kes jōulude ajal ikka lahku läheb? Kuula ja saa teada!

feminism, narkootikumid ja jõulud

#22 – feminism, narkootikumid ja jõulud

Kuula:

Kirjeldus:
Mooses käis naaberkorteris; Zeusil on oma kanepiblogi; Feministlikud luuleesitlused on sad story kõikidele pealtvaatajatele; Levadonna pillid ja Pohmu pulber – tee üks undo; Mooses on Grinch ning Zeus kulutab Jõuludel liiga palju raha; KUS ON PANGALAENU T-SÄRGID?!?!?!

Jõulueri – Millised on meie traditsioonid, kingisoovid ja jõulutüübid?

Ep.30: Jõulueri – Millised on meie traditsioonid, kingisoovid ja jõulutüübid?

Kuula:

Kirjeldus:
Tänane episood on midagi natuke teistsugust, sest otsustasime detsembrikuu puhul teha jõulueri. Seekord arutame, millised on meie tradistioonid, kingisoovid ja jõulutüübid.
Lingid, mida episoodis mainisime:
– Secret Santa: https://www.drawnames.com/
– Jõulutest: http://fourkindsofchristmas.com/quiz/?target=blank

Kuula meid YouTube’s, Spotify’s või iTunes’is.

Mõnusat jõuluaega!

jõulud ja kingitused ja traditsioonid ja toit ja miks ähvardused harjumuste muutmisel ei toimi

jõulud ja kingitused ja traditsioonid ja toit ja miks ähvardused harjumuste muutmisel ei toimi

Kuula:

Kirjeldus:
Seekordsed osas oleme Grete köögis, joome teed ja räägime jõuludest, jõulutundest, traditsioonidest ja sellest, mida jõulud meie jaoks tähendavad. Kas jõulud on väsitavad või rõõmustavad ja miks.

Ühe neuroteadlase Tara Sharoti TedTalkist inspireerituna arutleme ka harjumuste muutmise teemal – miks ähvardused ja manitsused ei toimi ja mis toimib, et julgustada end igasuguseid kasulikke ja tervislikke harjumusi kinnistama. Kuidas end toetada ja motiveerida ja kuidas teadus kinnitab, et me oleme inimestena ikka preemiausku.

Kirjuta meile ka! Ja aastalõpusaadeteks oled oodatud saatma meile küsimusi, millele saaksime vastata! Kirjuta draamatud.podcast@gmail.com!
Grete ja Mari
 
Saatemärkmed:
TED-talk Tara Shalotiga: https://www.youtube.com/watch?v=xp0O2vi8DX4
Marie Forleo intervjuu vegankokk Chloega: https://www.youtube.com/watch?v=TeeL94j-yHw
Kaidi Laur “Hingest aus”

Stilist Merit Boeijkens annab jõulupidudeks väärtuslikke ja ajatuid moevihjeid

KUULA | Stilist Merit Boeijkens annab jõulupidudeks väärtuslikke ja ajatuid moevihjeid

Kuula:

Kirjeldus:
Anne & Stiili peatoimetaja Mari-Liis Helvik ja stilist Merit Boeijkens räägivad seekordes podcastis moetööstusest, tarbimisharjumustest ja Meriti aastatepikkusest stilistitööst. Lisaks saab häid nippe, mida tasub saabuvateks jõulupidudeks sel hooajal selga panna.

RAHA JA JÕULUD. Mida lastele jõuluks kinkida?

RAHA JA JÕULUD. Mida lastele jõuluks kinkida?

Kuula:

Kirjeldus:
Selle nädala (Eesti Ekspress nr 46, 16.nov 2016) “Õnne valemis” kirjutan lastest ja rahast, jõuluvanast ja hoiupõrsast. Lapsevanemad on nõus megasummasid välja käima, et oma võsukese silmis korraks rõõmuhelki näha. Nõuandeid, kuidas seda rõõmuhelki pikendada, loe ka kolumnist “Kui tahan, siis saan, mida tahan”. Stuudios on Tiina Jõgeda ja Matthias Kalev.