Ülle Madise: et saavutada paremaid tulemusi, kujunda teekond õnnelikuks

Ülle Madise: et saavutada paremaid tulemusi, kujunda teekond õnnelikuks by 🎙️”Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis”

Kuula:

Kirjeldus:
Minu seekordseks vestluskaaslaseks on Eesti Vabariigi õiguskantsler Ülle Madise. Mulle on Ülle väljaütlemised sümpatiseerinud läbi aegade. Lisaks mõttesügavusele on tema sõnum alati ka selge ja väljendusviis lihtsasti jälgitav. Seekord põrgatasime Üllega mõtteid vastutusest, usaldusest ja vabadusest; rääkisime ka õnnest ja edust; samuti heast juhtimisest ja avaliku sektori juhtimiskvaliteedist laiemalt. Põnev oli.

“Üks olulisemaid printsiipe juhtimises, mida Raul Rebane nimetab õnneliku kana mudeliks, käsitleb tulemuseni jõudmise protsessi, mis on kujundatud nauditavaks. Selle printsiibi lähtealus on lihtne: kui sa tahad saavutada head lõpptulemust, siis tee sinna liikumise protsess õnnelikuks. Õnnelik inimene saavutab rohkem. See edu printsiip oli Raul Rebasel kasutusel, kui nad koos tiimiga Gerd Kanterit olümpiavõitjaks ette valmistasid. Kuigi Gerd Kanteri näitel oli see printsiip rakendatud spordi valdkonnas, siis samamoodi kehtib see printsiip ka igal pool mujal elus, sh ka tööelus. Ehk tähtis pole ainult töö tulemus, vaid ka protsess, kuidas sa selleni jõuad. Kui protsessi käigus puudub hea sisemine tunne, siis on väga raske edu saavutada. Iga päev ja iga tund võiks olla nii õnnelik kui võimalik.” – Ülle Madise

Kuulake ikka …

Mart Mägi: praktik tandemis

Mart Mägi: praktik tandemis

Kuula:

Kirjeldus:
Meil on täna külas väga võimsa kogemusega tippjuht Mart Mägi, Statistikaameti peadirektor.

Valdur Laid: rumal töö on kadumas

Podcast #21: Valdur Laid: rumal töö on kadumas

Kuula:

Kirjeldus:
Milline on juhtimine 21. sajandil? 3 nähtust, ütleb Valdur Laid, Eesti üks kogenumaid ja mitmekesisema juhtimiskogemusega tippjuhte. Muutunud on “kuidas asju teeme” olulisus, rumal töö on digitaliseerumise tulemusel kadumas ja töö ning eraelu on põimunud.

Töö on üks osa elust ja seda pole võimalik kuhugi eraldi ära parkida, räägib Valdur Laid värskes podcasti osas juhtimisest 21. sajandil. Praegune kriis on seda protsessi kiirendanud ja süvendanud.
Laid räägib ka kahest juhtimise põhimõttest, mis on temaga kaasas käinud läbi aastate. Ning räägib ka sellest, milline on halb juhtimine ja kuidas defineerida edu juhi töös.

Valdur Laid (pildil) on juhtinud Elioni ja Telia Soome haru osa, olnud ka üle 3 aasta maksuameti juht ning hetkel töötab investeerimisfirmas UG Investments.

Podcastis osas 26 minutit põnevat juttu kaasaegsest juhtimisest. Kuula ikka!

PS See ja kõik eelmised podcasti osad olemas ka Spotify’s ja iTunes’is: Raimo Ülavere Coaching.

Toomas Kruusimägi: praktik tandemis

Toomas Kruusimägi: praktik tandemis

Kuula:

Kirjeldus:
Meie tandemi episoodid on nüüd aasta jagu eetris olnud. Võttes väärikalt kogu möödunud aastat, on järgmised 10 saadet meil külalised. Nad on praktikud, kogemustega juhid ja inimesed kellega koos vaadata mitte tagasi, vaid edasi. Täna on meil külas Inglise Kolledži direktor Toomas Kruusimägi.

Stereotüübid. Jelena Nõmm ja Olga Burdakova.

Stereotüübid. Jelena Nõmm ja Olga Burdakova.

Kuula:

Kirjeldus:
Multikultuurse ja virtuaalse meeskonna juhtimine

Tagasivaade Tandemi aastale

Tagasivaade Tandemi aastale

Kuula:

Kirjeldus:
Tänane Tandemi episood on erakordselt pidulik. Nimelt on aasta möödas sellest, kui me koos Uku ja Margitiga Tandemi saatega teele läksime. Uku on meil täna stuudios ka. Koos vaatame aastale tagasi, vaatame edasi ja täname sind, et sa oled meiega.

Juhtimine, vabatahtlik töö ning värbamine erameditsiini ettevõttes

Juhtimine, vabatahtlik töö ning värbamine erameditsiini ettevõttes by TalentHub Podcast • A podcast on Anchor

Kuula:

Kirjeldus:
Millega tegeleb Brainbase ja selle kaasasutaja Karl Johan Vallner? Kuidas kiiresti tiimi kasvatada ning millised on sellega kaasnevad väljakutsed? Kas värvata ainult superstaare või ka neid, kel kogemust küll vähe, aga silmad säravad? TalentHubi 18. podcasti külalisteks on Brainbase’i kaasasutaja ja CTO Karl Johan Vallner.

Andres Haavel: kõige olulisem on seada ühine eesmärk, mis kogu meeskonda innustaks

Andres Haavel: kõige olulisem on seada ühine eesmärk, mis kogu meeskonda innustaks by 🎙️”Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis”

Kuula:

Kirjeldus:
Käesolev episood on valminud koostöös ettevõtete kasvu ja arengut toetava konsultatsioonifirmaga Empowerment. Minu seekordseks vestluskaaslaseks on Empowerment’i partner ning organisatsioonide arengu kiirendaja Andres Haavel. Täna keskendub Andres koos oma tiimiga nõustamismetoodikatele, mis aitavad juhtidel oluliselt tõsta oma ettevõtte sooritusvõimet. Varasemalt on Andres tegelenud kaubandus- ja IT-ettevõtete juhtimisega. Ta on aastaid juhtinud juhtimisinfosüsteeme ehitanud meeskondi mh EMT-s, Eesti Energias, Swedbank’is ja teistes suuremates infrastruktuuriettevõtetes. Siinses 1.5-tunnises sisutihedas mõttevahetuses räägime Andresega nii ühe kui teise nurga alt juhtimissüsteemidest, mis põhinevad üldinimlikel väärtustel ja loodusseadustel ning mis on meeskondades lihtsalt rakendatavad parandades kordades meeskonna sooritusvõimet.

“Juht peab meeskonnaga paika panema visiooni ja tagama selle elluviimise võimekuse, mis tähendab kahte asja – ambitsioonika sihi määratlemist ja rollide defineerimist, mida on vaja selle sihi täitmiseks. Ehk teisesõnu, ühelt poolt on vaja meeskonnaga endale seada ambitsioonikas siht, mille suunas soovitakse üheskoos liikuda ning teiselt poolt ka koostöörollid, mille täitmisel usutakse eesmärgini jõuda kõige kiiremal ja nauditavamal moel. Seega esimene asi, ja see on kõige olulisem, on see, et oleks paigas eesmärk, mis kõiki innustab. See toimib nagu valgusviht, mis tõmbab enda poole just neid õigeid inimesi, kellel läheb samuti sellest silm särama. Ja lisaks tuleb kokku leppida mängureeglid, kes ja kuidas selle ühise sihi poole liikumiseks panustab – milliseid rolle meil selleks üldse vaja on ja millised on ootused erinevatele rollidele. Kui sul on ka õiged inimesed, kes tahavad ja on ka loomuomaselt tugevad neid rolle täitma, siis on suur tõenäosus, et see meeskond hakkab õitsema. Siinkohal soovitame juhil kvartaalselt teha nö carte blanche, kus ta vaatab brutaalse aususega otsa oma meeskonna oodatud tulemuslikkusele ning seejärel valideerib uuesti ka kõik meeskonna rollid ning neid täitvad mängijad. Juht peab sellisel hetkel esitama endale ausa küsimuse, kas ma oleksin täna valmis kõik olemasolevad tiimiliikmed uuesti meeskonda võtma? See on hea lakmuspaber, mis annab selge signaali, milliseid valikuid juht tegema peab. Nii lihtne see ongi!” – Andres Haavel

Kuulake ikka …