Agris Peedu: praktik tandemis

Agris Peedu: praktik tandemis

Kuula:

Kirjeldus:
Regionaalhaigla juhatuse esimees Agris Peeduga on jutuks tippjuhi olulised tandemid ja edu võtmed, julgus muuta ja muutuda. Fookuses on kommunikatsiooni roll juhtimises ja tandem kommunikatsioonijuhiga, innovatsiooni sünd distsipliinide ristteedel ning muidugi ka väljakutsed haiglajuhtimises pandeemia-aastal, inimeste hoidmine, motivatsioon, koostöö ja tulemuslikkus enam kui 5000 inimesega õppivas ja õpetavas organisatsioonis.

Virtuaalsed meeskonnad. Sirja Sulakatko.

Virtuaalsed meeskonnad. Sirja Sulakatko.

Kuula:

Kirjeldus:
Aine: Multikultuurse ja virtuaalse meeskonna juhtimine

Rain Vääna ja Argo Rannamets: tandem praktikas

Rain Vääna ja Argo Rannamets: tandem praktikas

Kuula:

Kirjeldus:
Meil on täna külas erakordne juhtide tandem, Rain Vääna ja Argo Rannamets, kes on nüüd juba päris palju aastaid juhtinud ettevõtet tandemina. Nad on üks säravamaid juhide tandemeid, kellega me kokku oleme puutunud.

Sten Argos: praktik tandemis

Sten Argos: praktik tandemis

Kuula:

Kirjeldus:
Läheme sarjaga edasi ja juhtimispraktikud on eetris. Tänane külaline on Sten argos, kes on Eesti Energia uue väärtusloome juht. Ääretult põneva pealkirja ja juhtimisstaažiga. Hea võimalus küsida temalt küsimusi.

Juhtimispsühholoog Mare Pork: juhi sisemaailm on kõige suurem ressurss

Podcast #24: Juhtimispsühholoog Mare Pork: juhi sisemaailm on kõige suurem ressurss

Kuula:

Kirjeldus:
Kaasaegse juhtimise üks võtmeoskusi on võime ümber lülituda, räägib värskes podcasti osas juhtimispsühholoog Mare Pork, kes usub, et kõige suurem ressurss juhtide jaoks asub nende sees.
Eesti ühe kogenuima juhtide koolitaja Porki sõnul on juhi peamine ülesanne õhkkonna kujundamine ja see eeldab ka kõrget pingetaluvuse võimet. “Head juhid suudavad ennast kiiresti ümber lülitada,” ütleb Pork. Ta viitab ka trendile, kus juhtimisse on tulnud üha enam arusaamu ja metoodikaid idamaisest inimese mudelist, kus n.ö vaimu ja keha käsitletakse tervikuna. Teadvelolek, enesest hoolimine, oskus rõõmustada ja mitte sõltumine oma meeleoludes ja hinnangutes iseendale teistest, on teemad, millest Pork räägib.

Muuhulgas märgib Pork ka seda, et juhtimises on muutunud suhtumine kasumisse. Muidugi on kasum jätkuvalt oluline, ütleb Pork. Ent seda peab olema põnev ja arendav teha, lisab ta.
Raamatutest soovitab Pork lugeda Richard J Davidsoni “Aju emotsionaalne elu” ja Mark Bracketti “Permission to Feel”. Iga päev on lõplik. Me tahame teha oma parimat. Ja kui me seda teeme, siis peame olema rahul, ütleb Pork. Ligi 30 minutit põnevat juttu juhtimisest ja juhtimise psühholoogiast. Kuula ikka.

kood/Jõhvi: kaasjuhid praktikuna tandemis

kood/Jõhvi: kaasjuhid praktikuna tandemis

Kuula:

Kirjeldus:
Meie selle korra külalisteks on kaasjuhid, nende ingliskeelne nimetus on codirectorid. Nad loovad Jõhvi tehnoloogiakooli, täiesti uut mudelit eestis iseõppest. Nad läksid ja kandideerisid koos kohale, kuhu oodati üksinda. Mis on selle sammu taga, mis oli nende julgus ja kuhu see kool liigub, sellest meie tänases saates kuuletegi.

Rahvusvahelise äri juht Kaidi Ruusalepp: juhid pole kivist

Podcast #23: Rahvusvahelise äri juht Kaidi Ruusalepp: juhid pole kivist

Kuula:

Kirjeldus:
Müüt sellest, et juhid on kivist, on purunemas, ütleb värskes podcasti osas Kaidi Ruusalepp, raha kaasamise ja investeerimise platvormi Funderbeam asutaja ja juht.

Kaidi Ruusalepp juhtis enne Funderbeami asutamist Tallinna börsi, ta on elanud 2 aastat Singapuris ning juhib ettevõtet, millel on esindused lisaks Tallinnale ka Londonis, Singapuris, Zagrebis, Kopehagenis. Ruusalepp ütleb, et tema fookus juhina on inimestel – äri, see ongi inimesed.  Kaasajal tehakse tema sõnul suur osa team-buildingust ehk meeskonna loomisest ära juba värbamisega. Ehk pigem leida kohe õiged inimesed meeskonda, kui hiljem neid ümber koolitada.

Juhtimise pahupoolest rääkides viitab Ruusalepp mikrojuhtimise kehvale mõjule ning sellele, et juht peab inimestesse suhtuma austusega ja tal ei ole õigust inimeste enesekindlust lõhkuda.
Ruusalepal on ka oma definitsioon selle kohta, millal on juht edukas. Planeeritud tulemuse ära tegemine on n.ö default setting ehk püsieeldus, ent edukaks saab juhti nimetada siis, kui ta suudab positiivselt üllatada oma aktsionäre ja töötajaid.
Kuula Kaidi Ruusalepaga kaasaegsest juhtimisest rääkiva podcasti osa, 26 minuti jagu põnevaid ideid ja mõtteid.

Gunnar Toomemets: praktik tandemis

Gunnar Toomemets: praktik tandemis

Kuula:

Kirjeldus:
Meil on külas Gunnar Toomemets, kes on pikaajalise kogemusega tippjuht. Täna juhib Lexus Tallinnat, on Eesti Mentorite koja juhatuse liige ning on vedanud coachiva mentorluse teemat Fonteses.

Ülle Madise: et saavutada paremaid tulemusi, kujunda teekond õnnelikuks

Ülle Madise: et saavutada paremaid tulemusi, kujunda teekond õnnelikuks by 🎙️”Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis”

Kuula:

Kirjeldus:
Minu seekordseks vestluskaaslaseks on Eesti Vabariigi õiguskantsler Ülle Madise. Mulle on Ülle väljaütlemised sümpatiseerinud läbi aegade. Lisaks mõttesügavusele on tema sõnum alati ka selge ja väljendusviis lihtsasti jälgitav. Seekord põrgatasime Üllega mõtteid vastutusest, usaldusest ja vabadusest; rääkisime ka õnnest ja edust; samuti heast juhtimisest ja avaliku sektori juhtimiskvaliteedist laiemalt. Põnev oli.

“Üks olulisemaid printsiipe juhtimises, mida Raul Rebane nimetab õnneliku kana mudeliks, käsitleb tulemuseni jõudmise protsessi, mis on kujundatud nauditavaks. Selle printsiibi lähtealus on lihtne: kui sa tahad saavutada head lõpptulemust, siis tee sinna liikumise protsess õnnelikuks. Õnnelik inimene saavutab rohkem. See edu printsiip oli Raul Rebasel kasutusel, kui nad koos tiimiga Gerd Kanterit olümpiavõitjaks ette valmistasid. Kuigi Gerd Kanteri näitel oli see printsiip rakendatud spordi valdkonnas, siis samamoodi kehtib see printsiip ka igal pool mujal elus, sh ka tööelus. Ehk tähtis pole ainult töö tulemus, vaid ka protsess, kuidas sa selleni jõuad. Kui protsessi käigus puudub hea sisemine tunne, siis on väga raske edu saavutada. Iga päev ja iga tund võiks olla nii õnnelik kui võimalik.” – Ülle Madise

Kuulake ikka …

Mart Mägi: praktik tandemis

Mart Mägi: praktik tandemis

Kuula:

Kirjeldus:
Meil on täna külas väga võimsa kogemusega tippjuht Mart Mägi, Statistikaameti peadirektor.