Kes on 15 aastat Eesti kergejõustikku juhtinud ettevõtja Erich Teigamägi?

88. Osa: Kes on 15 aastat Eesti kergejõustikku juhtinud ettevõtja Erich Teigamägi? by Tugitoolis sportlane

Kuula:

Kirjeldus:
Vestlussaates „Tugitoolis sportlane“ käis külas eelmisel nädalal taaskord Eesti kergejõustikuliidu presidendiks valitud Erich Teigamägi. Tähtsal ametikohal on ta olnud juba aastast 2006. Intervjueeris Kaarel Täll.

Teemade ring oli lai. Saaremaa mees Teigamägi meenutas põhjalikult, kuidas ta 1993. aastal rahavahetuspunkti pidas ning hiljem edukalt soojaärisse sukeldus. Uurisime, milline kriis on olnud vabas Eestis kõige rängem. Kinnisvaraga sina peal Teigamägi jagab ka investeerimissoovitusi. Mida tasuks praegu teha näiteks 20 000 euroga? Millisesse aktsiasse võiks uskuda?

Sajandi vahetuse paiku kutsus toonane kergejõustikuliidu juht Neinar Seli ta oma punti. Enne seda oli Teigamägi tavaline spordifänn, keda nähti tihti kergejõustikuvõistlustel „Alguses võttis see [kutse] sõnatuks,“ meenutas ta.

Pärast Seli tõusis presidendiks Sven Mikser, kuid 2006 kerkis pukki juba Teigamägi. Meenutame võimuvahetuse perioodi, mida saatsid ka toonases ajakirjanduses põhjalikult lahatud arusaamatused. „See oli aeg, kus tülitseti natukene palju,“ ütles president nüüd. Lisaks selgitas Teigamägi, miks on läinud nii, et juhiks kandideerides pole tal kunagi olnud ühtegi vastaskandidaati. Tuleb märkida, et alaliidu liikmete toetus temale on hääletustulemusi vaadates vankumatu.

Kui suur võiks olla ideaalne kergejõustikuliidu eelarve? Mida saab sponsor spordilt tagasi? Kas Teigamägi mõistis Toomas Annuse otsust spordi toetamisest loobuda? Kuidas saaks alaliit panustada treenerite koolitamisse? Kas sportlastele tehakse piisavalt dopinguproove, et Teigamägi saab seetõttu öösel rahulikult magada?

Kui tahad teada, kust tuleb ja mis mees on Erich Teigamägi, siis kindlasti saab saatest hulga vastuseid! Hüva kuulamist.

80. Osa: Risto Lillemets: „Kümnevõistlejad on maailma parimad inimesed!“

80. Osa: Risto Lillemets: „Kümnevõistlejad on maailma parimad inimesed!“

Kuula:

Kirjeldus:
Vestlusaates „Tugitoolis sportlane“ käis külas mitmevõistleja Risto Lillemets, kes liigub samm-sammult maailma tipu suunas. Saadet juhtis Kaarel Täll. Teemade ring oli lai!

242. Osa: Miks Eesti parim jalgpallur ei pääse välismaale?

242. Osa: Miks Eesti parim jalgpallur ei pääse välismaale?

Kuula:

Kirjeldus:
„Kolmanda poolaja“ saates võtsid Õhtulehe ajakirjanikud Eigo Kaljurand ja Kaarel Täll ette Eesti tippklubide talvise üleminekuakna.

Talvekuudel on mitmed Eesti koondislased naasnud kodumaale, kuid Flora noored võtmemängijad Vlasi Sinjavski, Märten Kuusk ja Rauno Sappinen pole sammu välismaale teinud. Miks? Samuti arutletakse, kas lausa tosin uut jalgpallurit hankinud Levadia suudab Florale vastu hakata, kes võiks tõusta uuel hooajal liiga parimaks väravakütiks ning mida arvata Paide Linnameeskonna ja Nõmme Kalju üsna vaiksest talvest.

Viivuks vaadatakse esineliku seljataha ja leitakse vastus küsimusele, kas mõne tippsatsi põrumisel võiks Tallinna Legion või Tartu Tammeka reaalselt unistada Euroopa kohale jõudmisest.

Head kuulamist!

241. Osa: Kas Eesti vutikoondis on liialt Flora nägu?

241. Osa: Kas Eesti vutikoondis on liialt Flora nägu?

Kuula:

Kirjeldus:
„Kolmanda poolaja“ aasta avasaates võtsid Õhtulehe ajakirjanikud Eigo Kaljurand ja Kaarel Täll ette Eesti koondise uue peatreeneri ja tema valikud.

Eesti rahvusmeeskond sai möödunud nädalal uueks peatreeneriks šveitlase Thomas Häberli, kelle esimene koondise nimekiri tekitas küsimusi, sest lõviosa mängijatest valiti Eesti meistri FC Flora ridadest. Kas Flora mängijaid oli kaasas liiga palju või on see põhjendatud ja mis signaali andis see Eesti vutiringkonnale?

Lisaks räägitakse teemadel, kas Eesti ajakirjandus on jalgpalliliiduga liiga kriitiline ja proovitakse aru saada, et kuidas näeb välja Saksa jalgpallikultuuri poole liikumine? Põgusalt peatutakse ka koondise sõpruskohtumisel Ferencvarosega ja vaadatakse tulevikku.

Head kuulamist!

Aivar Pohlak avameelselt: kuidas töötab jalgpalliliit ja kuhu kadus Flora võlg?

240. Osa: Aivar Pohlak avameelselt: kuidas töötab jalgpalliliit ja kuhu kadus Flora võlg?

Kuula:

Kirjeldus:
„Kolmanda poolaja“ stuudios oli Kaarel Tälli vestluspartneriks jalgpalliliidu juht Aivar Pohlak.

58aastane Eesti jalgpalli legend selgitas, kuidas toimub alaliidu juhtimine. Miks talle ei meeldi, et inimesi lahterdatakse koalitsiooniks ja opositsiooniks. Miks tal pole alaliidu juhiks pürgides kunagi ühtegi vastaskandidaati? Kuidas jõutakse kõigil üldkogudel konsensusele või sellele väga lähedase tulemuseni? Kas meeste koondise käekäigu põhjal saab anda hinnangu ka alaliidu tööle?

Kuhu kadus Flora võlg Tallinna linna ees? Miks kuulub jalgpalliliidu liikmete hulka kolm FC Florat ja viis FC Kuressaaret? Milline näeb välja Eesti jalgpall pärast Aivar Pohlakut? Kas järgmine alaliidu juht saab oma töö eest palka? Millega täpselt tegeleb Sport&Net Grupp OÜ? Milline on seal ettevõttes Aivari roll? Kas ta näeb huvide konflikti Flora, enda ja alaliidu töös? Kas Karel Voolaid tegi oma tööd koondise peatreenerina hästi? Miks on nii, et endiselt räägivad kogenud treenerid, et Eestis teevad noored liiga vähe trenni? Kas alaliit on jäänud mõne otsuse või reformiga hiljaks? Miks ei avalda jalgpalliliit juhatuse koosolekute protokolle? Ja nii edasi.

Lühikokkuvõte: juttu jätkus kauemaks! Hüva kuulamist.

Kes suudaks püüda Florat ja mis on lahti tema suurimate konkurentidega?

234. osa: Kes suudaks püüda Florat ja mis on lahti tema suurimate konkurentidega?

Kuula:

Kirjeldus:
Õhtulehe jalgpallisaates „Kolmas poolaeg“ vaatasid viimasele paarile kuule tagasi Eigo Kaljurand, Mart Treial ja Kaarel Täll.

Trio lahkas eelkõige Eestis kõrgliigas toimuvat. Kas keegi suudab püüda Florat? Miks on Kalju ja Levadia hooajad lappes? Kes on suurim pettumus? Lisaks saab teada, mis ajab Kaljuranda tänavu kohalikus vutis närvi.

Loomulikult tehakse kõrvalpõige välismaa jalgpalliliigadesse ja vastati küsimusele, et mis jäi koroonapausi järgsest vutist näppude vahele.

Head kuulamist!