Anti Kalle ja Are Altraja

#100 Anti Kalle ja Are Altraja

Kuula:

Kirjeldus:
Täna on uskumatult eriline episood! 🎉 100 saadet on tehtud ja suutsime endale külla meelitada Sportlandi asutajad Anti Kalle ja Are Altraja. Tegemist on meestega, kelle ellusuhtumine ja ettevõtlusmentaliteet on meeletuks inspiratsiooniks. Tänases saates rääkisime:
▪ Miks on vaja muru niita?
▪ Mis on põhjus tagajärg seos?
▪ Miks on kõigile küsimustele vastuseks sport?
▪ Mis kõik kukkus 2 nädalaga kokku?
▪ Miks tuleb siiralt anda, et siiralt tagasi saada?Saadet juhivad Kairi Killing ja Sandra Raju.

Sportlandi podcast Be 1st! toob kuuljateni superkangelased, kes on oma elus saavutanud uskumatuid tulemusi

Sportlandi podcast Be 1st! toob kuuljateni superkangelased, kes on oma elus saavutanud uskumatuid tulemusi

Sportlandi podcastis “Be 1st!” toovad supernaised Sandra Raju ja Kairi Killing kuulajateni Eesti superkangelaste lood.

Sportland on läbi aegade teinud koostööd äärmiselt inspireerivate inimestega. Be 1st! podcast sündist soovist tutvustada vahetul viisil ilma tähemärgi piiranguteta nende inimeste elu ja mõttemaailma. Be 1st!-i esimene salvestus toimus 2019. aasta maikuu alguses, kui Sandra ja Kairi kutsusid Hanna Martinsoni ühte väikesesse stuudiosse intervjuule. Sealjuures puudus neil tol hetkel igasugune tehniline arusaam, kuidas heli salvestada ja järeltöötlust teha, seega esimesed episoodid möödusid suuresti katsetades ja õppides. Tänaseks on Be 1st!-ist saanud üks Eesti kuulatumaid ja armastatumaid podcaste. Podcasti tegijad Sandra ja Kairi jutustavad, kuidas selleni on jõutud ning mis neid seejuures inspireerib.

Milline on teie podcasti kuulajaskond?

Hetkel on meie peamine kuulaja naisterahvas vanuses 24-34.

Mis on ühe podcasti tegemise juures kõige raskem? Aga lihtsam ja rõõmuvalmistavam?

Kõige raskem on podcasti salvestamise juures see, et me mõlemad teeme seda oma põhitöö kõrvalt, mistõttu tuleb ette olukordi, kus me peame salvestama 3 episoodi järjest, et püsida ilusti iganädalases graafikus. See tähendab aga 6 tunni jagu energiat ja väga fokusseeritud tähelepanu andmist, mis on vahel raske. Lisaks on koroonapandeemia muutnud meie elu väga põnevaks, õpetades distantsilt salvestuste tegemist ja pidevat ümberplaneerimist.

Kõige rohkem rõõmu valmistab aga võimalus sukelduda erinevate andekate, edukate ja inspireerivate inimeste mõttemaailma. See tagab meile pideva enesearengu ja toob ellu uusi tutvusi, mida võib-olla muidu ei oleks kunagi osanud oodata.

Kas meenub mõni meeldejääv lugu mõne podcasti episoodiga – mõni eriti meeldejääv külaline, põnev/kirgi kütnud teema, miski, mis saanud kuulajatelt (ootamatult) palju tagasisidet?

Meenub üks meie esimestest salvestustest, mis toimus Tartus ja külaliseks oli Trad.Attack!. Sandra, fännina, oli keskmisest rohkem elevil ja tekkis ka kerge kätevärin.

Kui asusime salvestama, siis sundis ta end väga professionaalseks, rahulikuks ja sellise “ah, ma olen mega calm and collected” olekuga saatejuhiks. Tema üks esimesi küsimusi Jalmarile oli: “Mitmes bändis sa siis korraga ikkagi oled?”, mille peale teatas Sandra Vabarna: “Palju õnne – sa just küsisid küsimuse mida Jalmar kõige enam vihkab.” Hea algus!

Tegelikult on üllatanud ka maratonsalvestuste (kui lindistame 3 osa järjest) just need viimased saated – sa oled küll väsinud, peaksid olema energiast tühi, aga need viimased episoodid on alati tulnud väga head ja sisukad. Taolised olukorrad on õpetanud, et kui vaja, siis võtad end igas olukorras kokku, ja teed töö ära täpselt nii hästi, kui igas teises situatsioonis.

Kuidas toimub teie podcasti teemade ja saatekülaliste valik – päevakajalisuse, enda sisetunde või mõne muu kriteeriumi järgi? Kust saate inspiratsiooni uute teemade jaoks?

Saatekülaliste valik lähtub eeskätt meie podcasti nimest. Tegemist peab olema Be 1st! mentaliteediga inimesega, kes on oma elus juba saavutanud uskumatuid tulemusi ja kelle kogemustest on meil kõigil midagi õppida.

Kuna Sportland on juba 20 aastat panustanud Eesti spordi- ja kultuurimaastikule, siis esimesed saatekülalised olid otseloomulikult senised koostööpartnerid ja kampaanianäod. Nüüd on meil lisandunud ka fookussaated, kus keskendume olulistele teemadele, mis kannavad Sportlandi missiooni – selles formaadis kaasame vestlusesse alati ühe spetsialisti ja ühe tugeva praktiku. Kuna tarbime ka ise palju sisu nii sotsiaalmeedia, uudiste kui ka podcastide näol, siis jääb meile silma-kõrva teemasid, mis on inimeste jaoks olulised – aeg-ajalt ammutame inspiratsiooni ka sellest.

Milline näeb välja teie podcasti ühe episoodi ettevalmistusprotsess? Kui kaua selleks tavaliselt aega kulub ja kas on mingi kindel rutiin, kuidas alati toimetate?

Ettevalmistusprotsess võtab aega umbes 6 tundi. Sinna hulka kuulub külaliste valik, aja kokkuleppimine, salvestus, järeltöötlus ning turundamine. Oleme tänaseks loonud mõnusa tööprotsessi, kus Sandra tegeleb külalistega, Kairi küsimustega, SPARK Stuudio salvestustiim tehnilise poolega ja Sportland turundusega.

Milliseid podcaste te ise kuulate?

Sandra: Mina olen suur eksperimenteerija ja püüan kuulata erinevaid formaate. Minu vanad lemmikud, kindla peale minekud: Tim Ferriss Show, Making Sense with Sam Harris, The Knowledge Project, Science vs, Esther Pereli How’s Work ja Where should we begin ja New York Timesi justkui raadioteatril põhinev Rabbit Hole.

Uued ja põnevaid leiud on minu jaoks: The Ezra Klein Show, Sudhir Breaks The Internet, Sway, No Stupid Questions.

Mina Eesti podcaste palju ei kuula, mul on selle jaoks Kairi, kes aeg-ajalt kokkuvõtteid teeb, aga kui midagi peale läheb, siis on see kas mõni Levila kuuldemäng või Ööülikooli loeng.

Kairi: Podcasti-maailma tõi mind kindlasti Nike TRAINED episoodide kuulamine trennis. Täna on iganädalaselt minu kõrvus: Invest Like the Best, The Knowledge Project, TRAINED, Täitsa Pekkis podcast. Lisaks püüan enamus Eesti podcastidest vähemalt ühe saate kuulata.

Millised on teie nõuanded oma podcastiga alustada soovijale?

Kõigepealt on mõistlik viia ennast kurssi sellega, mida teised Eestis ja maailmas juba teevad. Kui sa leiad, et hetkel on puudu valdkond või saateformaat, mille suhtes sina oled kirglik ja mis pakuks inimestele reaalselt väärtust, siis on aeg hakata tegutsema.

Pööra kindlasti tähelepanu podcasti struktureerimisele, kvaliteetsele helisalvestamisele ja järjepidevusele.

Lõppu üks filosoofiline küsimus: mis teeb ühe podcasti heaks?

Kairi: Minu jaoks on hea podcasti valemis kindlasti need 3 komponenti: väärtust pakkuv sisu, aus ja avatud teemakäsitlus ning head saatejuhid.

Sandra: Minu kui saate tegija seisukohast aitab podcasti paremaks teha hea tiimi olemasolu – kui peaksin seda kõike tegema üksi, siis olen kindel, et tulemus poleks selline nagu ta meil hetkel välja on tulnud. Üldiselt naudin ma ise nende inimeste vestlusi, kes tunnevad end omavahel mugavalt ja vestlus on aus ning voolav. Oluline roll on intervjueerija uudishimul, sest läbi selle sünnivad kõige põnevamad vestlused.

Triin Kand, Tekstivõlur

Tanel Padar – publiku igatsusest, Metallica õhkulaskmisest ja investeerimisest

#99 Tanel Padar – publiku igatsusest, Metallica õhkulaskmisest ja investeerimisest.

Kuula:

Kirjeldus:
Täna on meil saates külas mees, kes on võitnud pea kõikide eestlaste südamed. Ta on suurepärane artist, isa ja investor – Tanel Padar.Tänases saates rääkisime:
▪ kitarri peksmisest,
▪ Metallica õhkulaskmisest,
▪ puude alla saamise vajalikkusest,
▪ imetamise ebaõnnestumisest,
▪ investeerimise koolirahast.Saadet juhivad Kairi Killing ja Sandra Raju.

#1st, #be, #eesti, #eurovisioon, #ironman, #kairi, #killing, #padar, #podcast, #raju, #sandra, #sportland, #tanel

TREENINGKAVAD ft. Marko Albert ja Liisa Pärnpuu

#98 TREENINGKAVAD ft. Marko Albert ja Liisa Pärnpuu

Kuula:

Kirjeldus:
Käes on meie neljas fookusteemaga episood. 🤩 Külas on legendaarne treener ja sportlane Marko Albert ning harrastussportlane Liisa Pärnpuu. Täna arutame nendega, kuidas treeningkava paika panna ja sellest kinni hoida. Täna saates:
▪️ Mis haiku aitab treeningplaani koostada?
▪️ Kuidas peab jooksma?
▪️ Mis teema on tsüklis naistega?
▪️ Kuidas tavaelu ja sporti ühendada?
▪️ Miks peab põrandale rullima?Saatejuhid: Sandra Raju ja Kairi Killing

#1st, #albert, #be, #be1st, #eesti, #liisa, #marko, #pärnpuu, #sport, #sportland, #treeningkava

Merlin Miido – ilu loomisest, headusega tapmisest ja paariteraapiast.

#96 Merlin Miido – ilu loomisest, headusega tapmisest ja paariteraapiast.

Kuula:

Kirjeldus:
Täna on meil saates külas naine, kellel on maagiline oskus muuta iga ruum ilusaks ja igapäeva toimetused humoorikaks. Ta on kodukujundaja, mõjuisik ja ema – Merlin Miido.Tänases saates rääkisime:
▪ ilu loomisest,
▪ seinavärvist kui abielust,
▪ netikommentaatorite headusega tapmisest,
▪ kahest kangest ja paariteraapiast,
▪ spordiga kõhnaks saamisest.Saadet juhivad Kairi Killing ja Sandra Raju.
#1st, #be, #be1st, #eesti, #kairi, #killing, #merlin, #miido, #podcast, #raju, #sandra, #sportland

Romet Vaino – karuga kohtumisest, mustast august välja ronimisest ja matkajuhiks olemisest.

#95 Romet Vaino – karuga kohtumisest, mustast august välja ronimisest ja matkajuhiks olemisest.

Kuula:

Kirjeldus:
Täna on meil saates külas kõige metam mees üldse, kes on nii väliselt kui sisemiselt meie teejuht. Ta on matkajuht, fotograaf ja kirjanik – Romet Vaino. Tänases saates rääkisime:
▪ karuga kohtumisest,
▪ sportlikust kalapüügist,
▪ mustast august väljaronimisest,
▪ koroona probleemidest rabas,
▪ vaesemast ökösüsteemist.Saadet juhivad Kairi Killing ja Sandra Raju.
#1st, #be, #be1st, #eesti, #kairi, #killing, #raju, #romet, #sandra, #sportland, #vaino

VAIMNE TERVIS ft. Metsakutsu ja Minna Sild

#94 VAIMNE TERVIS ft. Metsakutsu ja Minna Sild

Kuula:

Kirjeldus:
Käes on meie kolmas fookusteemaga episood. 🤩 Külas on psühholoog ja peaasi.ee koolitaja Minna Sild ning kunstihing Metsakutsu/Rainer Olbri. Täna arutame nendega, kuidas oma vaimse tervise eest hoolt kanda. Täna saates:
▪️ Miks on oluline nutta?
▪️ Kuidas sina saad muuta võrrandit?
▪️ Kuidas käituda kui sõber vajab abi?
▪️ Kuidas leida hea psühholoog?
▪️ Kuidas tuju heaks joosta?Saatejuhid: Sandra Raju ja Kairi Killing

Marek Vister – elevandi kõrvadest, 110 erinevast tegemisest ja sponsorite leidmisest.

#93 Marek Vister – elevandi kõrvadest, 110 erinevast tegemisest ja sponsorite leidmisest.

Kuula:

Kirjeldus:
Täna on meil saates külas mees, kes jõuab ja teeb kõike. Ta on uskumatult äge treener, mänedžer ja ettevõtja – Marek Vister.Tänases saates rääkisime:
▪ elevandi kõrvadest,
▪ treeneri ametist,
▪ 110 erinevast tegemisest,
▪ sponsorite leidmisest,
▪ ebaõnnestumistest.Saadet juhivad Kairi Killing ja Sandra Raju.
#1st, #be, #be1st, #eesti, #kairi, #killing, #marek, #podcast, #raju, #sandra, #sport, #sportland, #vister

Liisa Leetma – enda kaotamisest, meigi nippidest ja cancel kultuurist.

#92 Liisa Leetma – enda kaotamisest, meigi nippidest ja cancel kultuurist.

Kuula:

Kirjeldus:
Täna on meil saates külas naine, kes on nii sisemiselt kui välimiselt uskumatult kaunis inimene. Ta on jumestaja, mõjuisik ja super väle igapäevasportlane – Liisa Leetma.Tänases saates rääkisime:
▪ enda kaotamisest,
▪ püksi tegemisest,
▪ meigi nippidest,
▪ tapmisähvardustest,
▪ cancel kultuurist. Saadet juhivad Kairi Killing ja Sandra Raju.

Isabella Heido – laiba nägemisest, endale politsei kutsumisest ja emaduse õppetundidest.

#91 Isabella Heido – laiba nägemisest, endale politsei kutsumisest ja emaduse õppetundidest.

Kuula:

Kirjeldus:
Täna on meil saates külas uskumatult intelligentne rõõmupall. Ta on arst, mõjuisik ja super äge ema – Isabella Heido.Tänases saates rääkisime:
▪ esimest korda laiba nägemisest,
▪ arsti õpingutel hulluks minemisest,
▪ endale politsei kutsumisest,
▪ konksuga seismisest,
▪ emaduse õppetundidest.Saadet juhivad Kairi Killing ja Sandra Raju.