Paneb liikuma – #10 Kaido Leesmann 2. osa

Paneb liikuma – #10 Kaido Leesmann 2. osa

Kuula:

Kirjeldus:
Kaidoga vestluse teises osas rääkis maailmameister millest juhinduda enne toidulisandite võtmist, kuidas saada teada mida Sinu organism täpselt vajab ning kui palju. Lisaks puudutasime ühe jõutreenijate seas populaarseima toidulisandi, kreatiini, tarbimisega seonduvat.Kaido selgitas, et iga inimese keha vajadus lisandi järgi on niivõrd personaalne, et lisandeid ei tohiks kunagi võtta vastavalt pakendil olevate soovituste kohaselt, vaid vastavalt organismi vajadusele. Lisaks sellele, et naise ja mehe organism on väga erinevad, on üldiselt väga erinevad ka nende elustiilid. Näiteks, kui naine treenib jõusaalis, siis tema puhul on teatud lisandid, mida ta võiks tarvitada, kuid mis on mehe puhul lausa vajalikud.

#9 Kaido Leesmann 1. osa

Paneb liikuma – #9 Kaido Leesmann 1. osa

Kuula:

Kirjeldus:
Seekordses osas vestlesime mitmekordse klassikalise jõutõstmise ja rinnalt surumise Eesti- ja maailmameistri Kaido Leesmanniga. Tänaseks on Kaido küll oma sportlasekarjääri lõpetanud, kuid treeningud ja sport on endiselt suureks osaks tema igapäevaelus. Ta on Reval-Sport Powerlifting Team’i rajaja ning peatreener ning Eesti Raskejõustiku Akadeemia asutaja ning treener. Kaido on tõeline tšempion, kellelt on õppida igaühel, kes soovib kindlaid eesmärke saavutada. Antud episoodis rääkis Kaido lähemalt oma igapäevasest menüüst ning toidulisanditest ja nende vajalikkusest. Milliseid toidulisandeid ta ise igapäevaselt kasutab ning kas kõik lisandid on “keemia”? Lisaks rääkisime kuidas koguvad kaalu sportlased ning mis tunne on olla 130-kilone tugev sportlane.

Paneb liikuma – #8 Marie Pullerits

Paneb liikuma – #8 Marie Pullerits

Kuula:

Kirjeldus:
Meie rühmatreener Marie Pullerits jagas oma praktikat joogatreeningute ja nende juhendamisega. Miks peaks iga inimene andma joogale võimaluse ning kuidas tugevdab keha-meele treeningute praktiseerimine inimese füüsist ja vaimu? Episoodis selgitasime välja miks on joogas kasutatav hingamine sedavõrd oluline ning kuidas see mõjutab inimest tema igapäevaelus. Nagu Marie ise rääkis, siis joogal pole eeldusi. Piiravaks võvad olla vaid väga tõsised vigastused, aga nendegi puhul aitab oskuslik juhendaja leida õiged ja sobivad asendid.

Rauno Oolberg 2. osa

Paneb liikuma – #7 Rauno Oolberg 2. osa

Kuula:

Kirjeldus:
Antud episoodis räägime treener Rauno Oolbergiga tervislikust ja tasakaalustatud toitumisest. Kuidas lahendada “suure kondi” probleemi ning kas toitumine üldse on selline raketiteadus nagu seda meile tänapäeval esitletakse? Läbi aastate oleme kuulnud erinevaid “ekspertarvamusi” nagu näiteks, et süsivesikud teevad paksuks, valke peaks sööma hoomamatult ning pelgalt rasva vaatamisest juba ladestub see meie vöökohale. Kuidas selles infomüras orienteeruda ning mida siis tervise aspektist vaadatuna tegelikult sööma peaks?

Rauno Oolberg

Paneb liikuma – #6 Rauno Oolberg

Kuula:

Kirjeldus:
Seekordses saates on meil külas Reval-Sport treener Rauno Oolberg. Rauno jaoks on toit nauding ning sellest põhimõttest lähtub ta ka oma igapäevaelus. Hiljuti alustas Rauno oma YouTube’i kanaliga RO TASTE!, mille keskmeks on maitsenaudingud. Tõsielusarja “Fit to Fat to Fit” eeskujul tegi Rauno läbi eksperimentaalse kaalutõusu ja seejärel kaalulanguse. Läbi eksperimendi tahtis ta mõista, mida tunnevad inimesed kes on end nö “käest lasknud” ning kui raske on uuesti alustada. Mida tunnevad ülekaalulised inimesed esimest korda trenni tulles ning kuidas muuta see treening kaalulangetajale meeldivaks? Eksperimendi käigus võttis ta juurde 18 kilo ning koos sellega sai ta ka iga kilo kohta vähemalt ühe ebameeldiva kommentaari oma keha kohta. Miks ei tohiks kunagi kedagi paksuks kutsuda ning kuidas see inimest psüühiliselt mõjutada võib? Läbi oma kogemuste on Rauno täna jõudnud väga terve hoiaku ning suhtumiseni toitumisse, kehakuvandisse ning treeningutesse. Lisaks rääkisime erinevatest haigustest, mis võivad mõjutada kehakaalu. Rauno jagas väga avameelselt oma 17. aastat kogemust elu diabeetikuna.

#5 Katrin Kreutzberg 2. osa

Paneb liikuma – #5 Katrin Kreutzberg 2. osa

Kuula:

Kirjeldus:
Episood, milles räägime erinevatest toitumishäiretest, sellest kuidas need kujundavad meie maailmavaadet, mõjutavad minapildi kujunemist ning kuidas neist vabaneda. Läbi saatekülalise Katrin Kreutzbergi ja host’i Kaisa isiklike kogemuste puudutame nii ala- kui ka ülesöömisega seotud toitumismustritele. Kuidas saavutada tasakaal terve keha ja mõistuse vahel ning miks on saanud söömisest, elu niivõrd loomulikust osast, paljude inimeste jaoks “vaenlane”?

Katrin Kreutzberg

#4 Katrin Kreutzberg

Kuula:

Kirjeldus:
Seekordses osas vestlesime oma rühma- ja personaaltreener Katriniga või nagu teda enamasti kutsutakse, siis Katsiga. Läbivalt oma eluviisis ja hoiakutes juhindub Kats 80-20 printsiibist. Puudutasime teemasid: milline mõju on sotsiaalmeedial treeneri kuvandile ning kas ja kui palju on treenerile kohane oma elu jagada sotsiaalmeedias? Kas elustiili ja vormi muutmisel on olemas nö “kiireid lahendusi” ning kuidas suhtub Kats erinevatesse “100 päevaga vormi” challenge’itesse? Lisaks rääkisime ka kiir-dieetidest ning harjumuste kujundamisest.

Liina Laur

Paneb liikuma – #3 Liina Laur

Kuula:

Kirjeldus:
Tervise Skulptori kolmandas osas vestlesime oma personaaltreeneri ja toitumisnõustaja Liina Laur’iga. Olles pärit sportliku elustiiliga perekonnast, on treening olnud alati oskaks Liina igapäevaelust. Kuidas aga leidis ta tee just jõutreeningu juurde ning miks on ta seisukohal, et iga inimene peaks kasvõi vähesel määral jõutreeningut harrastama. Lisaks jagas Liina avameelselt oma kogemust võistlusspordiga ning rääkis lähemalt selle ala ilust ja valust. Tänu oma kogemustele ning teadmistele mõistab ta ebatervisliku toitumise ja ülekaalu mõju tervisele ning on võtnud oma südameasjaks suunata inimesi rohkem liikuma ja tervisliku elustiili juurde.

Maiki Ritslaid

Paneb liikuma – #2 Maiki Ritslaid

Kuula:

Kirjeldus:
Seekordses osas saab sõna meie treener Maiki Ritslaid, kes on Revali tiimiliige olnud tänaseks juba üle 20-ne aasta. Läbi aastate on ta juhendanud kümneid erinevaid rühmatreeninguid, näinud traditsioonilise aeroobika hääbumist ja tänapäevase Les Mills trennide võidukäiku ning muutnud tuhandete inimeste elusid läbi personaaltreeningute. Maiki jõudis treeneri ametini läbi julge “jalaga uks maha” tegutsemise. Inspireeru Maiki loost ning löö samuti oma unistuste eest uksed maha!

Ülle Ptšelovodova

#1 Ülle Ptšelovodova

Kuula:

Kirjeldus:
Esimeses osas on meil külas Reval-Sport peatreener Ülle Ptšelovodova. Räägime koroonaaja treeningmotivatsioonist, treeneri vormist ning klientide meeldejäävamatest edulugudest.