Kalev/Cramo kolme tiitliga hooaja kokkuvõte ning eelvaade järgmisele aastale

“Mängumehed” #38. Kalev/Cramo kolme tiitliga hooaja kokkuvõte ning eelvaade järgmisele aastale

Kuula:

Kirjeldus:
*Eesti meistriliiga.
Valitsevate Eesti korvpallimeistrite poolt vaatab tänavusele aastale tagasi ja valgustab uue hooaja plaane meeskonna manager Ramo Kask! Raskeimad hetked ja eredaimad emotsioonid? Kas Stelmahers jätkab peatreenerina? Millistele välismängijatele plaanitakse uut lepingut pakkuda? Kas proovitakse mängima minna ka FIBA meistrite liigat?

*Terminal Oil euroliiga.
Nädal lõpus tõotab minna korralikuks lahinguks! Itoudis sai kõigile üllatuseks CSKAst uue lepingu kätte ja see välistab Jamesi naasmise. Selgus põhiturniiri tähtede viisik ja silma hakkab üks kindel tendents. Millised on Mängumeeste final fouri ennustused?

*VTB ühisliiga.
Zenit ja CSKA on mängimas tulist poolfinaalseeriat. Kas vaatamata kõigele murrab armeespordiklubi end ikkagi finaali välja? Kubanil on mängujuht puudu ja tundub, et sellest Unicsile piisab.

*Eestlased välismaal.
Viimased Eesti korvpallurid on veel välismaal võistlustulle jäänud. Treier pidi kahjuks Itaalias napimast napimalt asjad kokku pakkima. Kotsar ja Hamburg pole senises seerias Albale vastu saanud. Tundub, et Rytasel veerandfinaalis “koroonaräsitud” Šiauliaiga raskuseid ei teki.

*NORDAIDi küsimusmäng.
Võitjale taas toidulisandite ja vitamiinide komplekt Nordaidilt ning selguvad lõpparvestuse parimad!

*Ballzy kuulajate küsimused.
Teamspirit jagab järjekordse “Mängumeeste” särgi.

Kuulajate küsimusi ootame aadressile m2ngumehed@gmail.com.
Saatejuhid Siim Raudla, Kristo Saage ja Priit Vene.


 

Nurger: Hispaania palga eest saab kaks aiatraktorit ikka

238. osa: Nurger: Hispaania palga eest saab kaks aiatraktorit ikka

Kuula:

Kirjeldus:
Andres Sõbra jutusaates „Viies veerandaeg“ käis külas 208 cm pikkune korvpallikoondislane Rauno Nurger.

26aastane mees meenutas, kuidas ta üldse korvpalli juurde jõudis ja miks kolis ta keskkooli järel USA ülikooli. Milliste raskustega seisis Eesti poiss silmitsi ookeani taga?

Selgub, miks purunes NBA unistus ja miks naasis Nurger peagi Euroopasse. Järgmisel hooajal kannab ta Kalev/Cramo särki ja usub, et võib murda põhimeheks. „Kui tuleb välismaalane ja mängib palju s***mini kui mina, siis arvan, alustan mina,“ tõdeb ta.

Kas Kalev/Cramo peab VTB-liigast loobuma? Miks Levadia ei lase Lepmetsa vabaks?

“Mehed ei nuta”: Kas Kalev/Cramo peab VTB-liigast loobuma? Miks Levadia ei lase Lepmetsa vabaks?

Kuula:

Kirjeldus:
“Mehed ei nuta” peateemad 21. juulil:

– Levadia ja Kalju tüli Sergei Lepmetsa pärast: kelle poolel on õigus? Kas Lepmets peaks amatöörina jätkama ka Eesti koondise puurisuul?
– Audru ringrada peab lahingut kohalikega, kes ei taha müra. Kuidas seda lahendada?
– Kas ja kuidas BC Kalev/Cramo üldse saab eeloleval hooajal VTB-liigas mängida?
– Mida näitasid Eesti kergejõustiku karikavõistlused koduste tippude hetkeseisu kohta?

Janari Jõesaar: lõin USAs mingil moel läbi korvpallis, kuid mitte õpingutes

233. osa: Janari Jõesaar: lõin USAs mingil moel läbi korvpallis, kuid mitte õpingutes by Viies veerandaeg

Kuula:

Kirjeldus:
Korvpallisaates „Viies veerandaeg“ käis saatejuhil Andres Sõbral külas 26aastane Eesti koondislane Janari Jõesaar, kes liitub tänavu Hispaania kõrgliigaklubi Manresaga.

Jõesaar meenutas, et jalgpalli ja võrkpalli juurest jõudis korvpallisaali Kobe Bryanti tõttu. „Tema oli niiöelda iidol,“ meenutab ta varalahkunud legendi. Noorena jõudiski Jõesaar oma eeskuju kodumaale ehk Ameerika Ühendriikidesse.

Miks ei tulnud USA ülikoolides ikkagi kõvemat läbilööki, uurib Sõber. „Arvan, et lõin mingil moel läbi korvpallis, kuid mitte õpingutes. Keskendusin liiga palju korvpallile. Tagantjärele tarkus on see, et pidanuks ikka kooli ära lõpetama. Korvpalli koha pealt sain tegelikult hästi hakkama, kuid õpingute osas kahetsen, et ma ei keskendunud piisavalt palju. See on mu elu suurim kahetsus,“ pajatab Jõesaar.

Miks põlesid maha sillad Rapla korvpalliklubiga? Kuidas sattus Jõesaar Sõbra käe alla Rakvere Tarvasse? Sõber võrdleb Jõesaare võimeid legendaarse Jaak Salumetsaga, kuid uurib, kas nooremal mehel jääb puudu tahtmisest?

Läbi lahatakse ka aastad Tartus, Kalev/Cramos, Tenerifel ja koondises. Hüva kuulamist!

Rally Estonia vägev comeback saab tõeks? Mis teeb Palusalust Eesti spordi suurima?

“Mehed ei nuta”: Rally Estonia vägev comeback saab tõeks? Mis teeb Palusalust Eesti spordi suurima?

Kuula:

Kirjeldus:
“Mehed ei nuta” peateemad 23. juunil:

– Kas Urmo Aava ja Co saavad ihaldatud MM-ralli?
– Kas BC Kalev/Cramo peaks mängima ka eurosarjas?
– Mis teeb Kristjan Palusalust suurima figuuri Eesti spordiajaloos?
– Tennisetreener Harri Neppi: kurb on vaadata, kui väljak on tühi, kuid lapsed aetakse minema. Mida siis teha?

Kadunud poeg saates tagasi! Gert Kullamäe avaldab suure unistuse, mis tal seoses korvpalliga on

Kadunud poeg saates tagasi! Gert Kullamäe avaldab suure unistuse, mis tal seoses korvpalliga on by PIHTAS PÕHJAS

Kuula:

Kirjeldus:
Korvpallipodcast “Pihtas Põhjas” tõmbab teisele hooajale joone alla. Rekordiliselt pika saatega. Stuudios on tagasi Gert Kullamäe, kes sai kuude kaupa mõtteid mõlgutada ja lõpuks ometi avanes võimalus kõik valla päästa…

Juttu tuleb oi kui paljudest tahkudest, mis korvpalliga sobituvad – uue näoga koondis, Audentese spordikool, treeneritöö, TalTechist vallandamine, e-liiga, korvpallikodu, 3×3 koss, Eesti-Läti meistriliiga, Jordani dokumentaal, Kalev/Cramo, side Euroopaga, kunagised Ameerika turneed, Oostende Telindus ja kirsina tordil suure unistuse avaldamine. Saadet veab Ivar Jurtšenko. Head kuulamist!

«Mängumehed» 27. aprillil

«Mängumehed» 27. aprillil

Kuula:

Kirjeldus:
Kuna käes on aprilli lõpp ja praegu jõudnuks kodused meistrivõistlused haripunkti, mängisime paberil läbi Eesti korvpalliliiga play-off´id. Valitsevale tšempionile Kalev/Cramole mõistagi vastast ei leidunud, kuid kuidas jagunevad ülejäänud kohad? Lisaks valisime sümboolse viisiku, kõige väärustuslikuma mängija, parima kaitsja ning edukaima treeneri. Välja koorub nii mõndagi huvitavat.

Kalev/Cramo osas lubavad arengud. Kui suure raha eest palkas korvpalliliit soomlasest peatreeneri?

Kalev/Cramo osas lubavad arengud. Kui suure raha eest palkas korvpalliliit soomlasest peatreeneri? by PIHTAS PÕHJAS

Kuula:

Kirjeldus:
Podcasti “Pihtas Põhjas” seekordseks külaliseks on (üle Skype`i) Cramo Estonia juhatuse esimees Remo Holsmer. Mõne jaoks võib-olla üllatav valik, aga põhjalikumalt süüvides kahtlusteta persoon, keda saatesse kutsuda.

Holsmer on alates 2012. aastast korvpalliliidu juhatuse liige, olnud varasemalt peaministri nõunik, Kalev/Cramo korvpalliklubi mänedžer, riigikogu liige ja rahanduskomisjoni esimees. Oskab korvpallielus kaasa rääkida eri nurkade alt ja laiema vaatega. Ise noorena kossu mänginud.
Räägime paljudest asjadest, mis seotud korvpalliliidu ja Kalev/Cramoga.
Näiteks – kui suurt kahju on praegune eriolukord korvpallile juba teinud? Palju on ära kukkunud toetajaid? Mida korvpalliliit olukorra leevendamiseks teha saab ja teeb? Millised on arengud Kalev/Cramos? Kui palju on kuu ajaga saadud targemaks võistkonna edasistes plaanides? Kui keeruline on seis võrrelduna eelmise kriisiga 2009-2010, kui Holsmer oli Kalevi mänedžer. Osad välismängijad teenisid toona kümneid tuhandeid eurosid kuus, mis lõi kriisi saabudes hinge kinni.

Ja veel! Mida võiks kaasa tuua Cramo Estonia üsna värske ühinemine Hollandi perefirmaga Boels Rental, mis on mitmeid aastaid suurte summadega spondeerinud naiste maanteejalgratta tipptiimi Boels-Dolmans. Juba varasemalt oli teada, et tänavune aasta jääb selles liinis viimaseks. Kas hollandlaste miljonid oleks nüüd võimalik suunata Eesti korvpalli? Vestlust veab Ivar Jurtšenko.

«Mängumehed» 13. aprillil

«Mängumehed» 13. aprillil

Kuula:

Kirjeldus:
Piilume korvpalliturule läbi Eesti ainsa korvpalliagendi Marten Lombiotsa silmade. Kui paljudele Eesti mängijatele ta on juba abiks olnud? Kui karm on võitlus koha eest päikese all? Kuidas hoiab Kalev/Cramo nii mõnegi eestlase kodumaal?  Selgub ka, kes on Saage lemmik õigusemõistja, kui ambitsioonikalt vaatab Raudla tulevikku ning milliste väljakutsetega peab Jagomägi oma töös rinda pistma.

«Mängumehed» 9. märtsil

«Mängumehed» 9. märtsil

Kuula:

Kirjeldus:
Kristo Saagel, Siim Raudlal ja Jarmo Jagomäel on luubi all viimase nädala kõige kuumemad teemad ning tulevad matšid. Juttu tuleb nii koroonaviirusest, Euroliigast, Eesti-Läti liigast kui ka VTB Ühisliigast. Täpsemalt on fookuses Kaunase Žalgirise polariseeriv nädal, Rakvere Tarva mõõna põhjused ja BC Kalev/Cramo edu võtmed.