Maailm taskus Kalev Stoicescuga

Maailm taskus Kalev Stoicescuga

Kuula:

Kirjeldus:
Venemaa agressiivse käitumise tõttu on viimastel nädalatel pilgud olnud pööratud Ukraina suunas, mille piiride lähedale on Venemaa praeguseks koondanud juba üle 150 000 sõjaväelase. Venemaa tegevusest rääkis RKK teadur Kalev Stoicescu. Intervjuu on pärit saatest «Välispanoraam», mida on täispikkuses võimalik vaadata Postimees TV-st.

Globaalne pilk: kui midagi katastroofilist ei juhtu, siis Trump ei võida

22.10.20 Globaalne pilk: kui midagi katastroofilist ei juhtu, siis Trump ei võida

Kuula:

Kirjeldus:
USA presidendivalimised on jõudnud viimase kilomeetrini: loetud päevade jooksul üritavad nii Donald Trump kui Joe Biden veel valijaid veenda, et just tema on see õige inimene juhtima maailma kõige tähtsamat majandust. Huvi igatahes jagub: nüüdseks on valimas käinud rohkem kui 44 miljonit ameeriklast ehk umbes kaheksa korda rohkem kui eelmisel korral samal ajal. Trump vajas 2016. aastal võiduks 62,9 miljonit häält.

Kes võidab? Mis saab otsustavaks? Mis on valimiste juures üllatanud? Kas kaubandussõda Hiinaga jätkuks Bideni võidu korral? Kuidas on mõjutanud valimisi koroonaviirus? Kellel võiks olla parem lõpuspurt? Sellest kõigest räägime EBSi rektori Meelis Kitsingu ja kaitseuuringute keskuse teaduri Kalev Stoicescuga. Saadet juhib Priit Pokk.

Täies pikkuses saab saadet kuulata siit: https://www.aripaev.ee/raadio/episood/kui-midagi-katastroofilist-ei-juhtu-siis-trump-ei-voida

Foto: AFP/Scanpix