Kalevi Kull

Kalevi Kull ja Asko Lõhmus “Puude taga on ökossüsteem”

Ööülikool. Kalevi Kull ja Asko Lõhmus “Puude taga on ökossüsteem” Kuula: https://heli.err.ee/helid/71_ID115_376735.mp3 Kirjeldus: Puude taga on ökosüsteem. Pärismaised puud on parimad.Kas puudel on õigust putukatele ja seentele?Miks on hea, kui majad on madalamad kui puud.Vanade puude kooslus kannab ökosüsteemi mälu.

Read More

Kalevi Kull ja ökoloog Asko Lõhmus “Puude taga on ökosüsteem”

Ööülikool. Kalevi Kull ja ökoloog Asko Lõhmus “Puude taga on ökosüsteem” Kuula: https://heli.err.ee/helid/71_ID115_369912.mp3 Kirjeldus: Eetris on biosemiootik Kalevi Kulli ja ökoloog Asko Lõhmuse loeng “Puude ökosüsteem” (2020). Puude taga on ökosüsteem. Pärismaised puud on parimad.Kas puudel on õigust putukatele ja seentele?Miks on hea, kui majad on madalamad kui puud.Vanade puude kooslus kannab ökosüsteemi mälu.

Read More

Kalevi Kull ja Toivo Maimets, “Bioloogia armuke ja kolmas tee”

Selle saate algtõuke sain ma Toivo Maimetsa möödunud talvel Vabas Akadeemias peetud loengust “Preformism ja epigenees” [1]. Sealtsamast pärineb ka saate pealkirja esimene pool. Nimelt olevat 20. sajandi üks kuulsamaid biolooge J. B. S. Haldane öelnud, et teleoloogia on justkui bioloogia armuke, “ta ei saa ilma selleta elada, aga ta ei taha ka, et neid…

Read More

Aveliina Helm ja Kalevi Kull “Pärismaistest ja pärandkooslustes”

Ööülikool. Aveliina Helm ja Kalevi Kull “Pärismaistest ja pärandkooslustes” Kuula: https://heli.err.ee/helid/71_ID115_352139.mp3 Kirjeldus: Ökoloog Aveliina Helm ja biosemiootik Kalevi Kull kõnelevad pärismaistest ja pärandkooslustest.

Read More