Särtsakas tulevik: kuidas kujuneb hoone energiaklass?

25.02.21 Särtsakas tulevik: kuidas kujuneb hoone energiaklass?

Kuula:

Kirjeldus:
Saatesarja “Särtsakas tulevik” uue hooaja esimeses saates heidame pilgu energiamärgistele ja energiaklassidele. Uurime, miks erineb arvutuslik energiamärgis tihti tegeliku energiatarbmise põhjal välja antud märgisest ning kuidas energiamärgiseid omavahel võrrelda.

Saateosaliste abil räägime ka lahti, kuidas majaelanikud energiamärgist oma käitumisega kujundavad, ning küsime, kas selgem ja ühtsem märgiste süsteem oleks võimalik. Külas on Tartu Energiaagentuuri juht Martin Kikas, agentuuri diplomeeritud ehitusinsener Kalle Virkus ning energeetikaekspert Ülo Kask. Saadet juhib Lauri Leet.

Saadet toetab Tartu regiooni energiaagentuur.

Särtsakas tulevik: kuidas nõukaaegseid kortermaju kiiremini korrastada

21.05 Särtsakas tulevik: kuidas nõukaaegseid kortermaju kiiremini korrastada

Kuula:

Kirjeldus:
Kas vanade kortermajade renoveerimiste senine tempo Eestis on olnud piisav? Milliste tehniliste, majanduslike ning korralduslike küsimustega on korteriühistud pidanud silmitsi seisma ning kuidas on korraldatud kortermajade toetuste süsteem?

Nendest teemadest räägivad majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ehitus- ja elamuosakonna juhataja Ivo Jaanisoo ning Tartu Energiaagentuuri ehitusinsener Kalle Virkus. Muu hulgas tutvustame ka juunis avanevat 2020. aasta KredExi vastavat taotlusvooru. Saadet juhib Lauri Leet.

Saadet toetab Tartu regiooni energiaagentuur.