PISA parimad e-õppes. Eesti ja Soome koolide eriolukorraga kohanemise võrdlus

PISA parimad e-õppes. Eesti ja Soome koolide eriolukorraga kohanemise võrdlus

Kuula:

Kirjeldus:
Kuidas hariduse maailmameistrid Soome ja Eesti tulid toime eriolukorraga ja mida on meil sellest õppida tulevikuks.

Arutelu juht: Kalmar Kurs (Eesti Rahva Muuseumi avalike ja välissuhete juht, Haridus- ja Teadusministeeriumi välissuhete juhataja 2007-2018)
Osalejad: Olli-Pekka Heinonen (Soome Haridusameti peadirektor, endine haridusminister ja riigisekretär), Heli Aru-Chabilan (Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse (HITSA) juhatuse liige 2017-2020, Haridus- ja Noorteameti rahvusvahelistumise osakonna juhataja), Heddy Ring, Telia Company jätkusuutlikkuse valdkonna juht.
Korraldaja: Martin Aadamsoo

Arutelu toimus 14. augustil Paides. Vabas õhus tehtud salvestusele lisavad värvi tuule puhumine, lehtede kahin ja vihma krabin.

Lähme muuseumisse! Digitaalselt või ilmsi?

Lähme muuseumisse! Digitaalselt või ilmsi? by Arvamusfestival

Kuula:

Kirjeldus:
Eestlased on muuseumirahvas, meile meeldib neid külastada ning meie muuseumid on maailma tasemel. Mis on aga muuseumide roll praegusel ajal ning mis suunas nad arenevad pärast maailma tabanud pandeemiat? Kas eriolukord andis vastuse küsimusele, millele on pikalt vastust otsitud – millised digiteenused inimestele ikkagi meeldivad? Või eelistavad nad hoopis tavakülastust digitaalsele?

Arutelu juht: Kalmar Kurs (Kultuuriministeeriumi välissuhete osakonna juhataja)
Osalejad: Viljar Vissel (SA Virumaa Muuseumide juhatuse liige), Mirjam Rääbis (Muinsuskaitseameti muuseumivaldkonna juht), Kristi Paatsi (Kalamaja muuseumi juhataja), Siim Sikkut (Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi side ja riigi infosüsteemide asekantsler), Mariann Raisma (TÜ muuseumi juht)
Korraldaja: Martin Aadamsoo

Arutelu toimus 15. augustil Paides. Vabas õhus tehtud salvestusele lisavad värvi tuule puhumine, lehtede kahin ja vihma krabin.