Tartu pokkeriäss: mida rohkem madala mängutasemega mängijaid, seda parem palgapäev

87. Osa: Tartu pokkeriäss: mida rohkem madala mängutasemega mängijaid, seda parem palgapäev by Tugitoolis sportlane

Kuula:

Kirjeldus:
Õhtulehe sporditoimetuse taskuhääling „Tugitoolis sportlane“ võttis seekord Skype’i vahendusel ühendust Tartu pokkerimängija Mart Rinkeniga, et rääkida pisut sellest alast, mida paljud mängivad, kuid kus vähesed võidavad.

Kolm aastat tagasi online-pokkeri Eesti meistriks kroonitud ja aasta hiljem hõbeda võitnud Rinken on Eesti pokkeritippude seas suhteliselt erakordne tegija, sest erinevalt paljudest teistest kõvadest mängijatest ei tegele ta alaga elukutselisena, vaid hobikorras põhitöö kõrvalt. „Proffidega saan hästi läbi, sulandumine on kerge olnud,“ kinnitas Rinken samas. Ta lisas, et võrreldes välismaaga ongi Eesti pokkerikogukond väga ühtne, omade võitude üle tuntakse uhkust ja kadedust pole.

Rinken tõdes, et mulluse ülemaailmase lockdown’iga alanud uus online-pokkeri buum pole näitamas raugemise märke: igal kuul toimuvad virtuaalsetes pokkeritubades suured festivalid, millest magusamate garanteeritud võidufondid küünivad suisa 150 miljoni dollarini. Samas nentis ta, et kuna festivale on niivõrd palju, siis lihtsalt puhtfüüsiliselt pole võimalik kõiki mängida.

Rinkeni sõnul viib pokkeris tippu üksnes ränk töö ja kannatlikkus ning suur edu ei tule kergelt. Samas nõustus ta väitega, et ülemaailmsetes mängutubades toimetavate proffide sissetulek sõltub ikkagi sellest, kui palju on tal laudades mitteproffidest pühapäevamängijaid, kes loodavad üksnes heale õnnele. „Mida rohkem on madala mängutasemega mängijaid, seda suurem on lootus heale palgapäevale,“ nentis Rinken.

Kui eestlaste senine suurim võit online-pokkeris on 1 miljon dollarit ehk praeguses vääringus üle 870 000 euro, siis mündi teiseks küljeks on ka paratamatult alaga kaasas käivad kaotused. Rinken ei soovinud spekuleerida, kui suuri summasid eestlased maha on mänginud, ent ta rõhutas: pokkerit mängides tuleb võimaliku kaotusega alati arvestada – ning mängida tulekski põhimõttel, et kui palju sa oled nõus kaotama.

Näiteks oled paika pannud, et see summa on kuus kuni 100 eurot – siis on oma tegemisi pokkeritoas märksa lihtsam hallata ning ka kaotused ei tundu nii hulluna kui näiteks siis, kui maha mängida 800–1000 eurot. „Siis oleks väga masendav,“ möönis Rinken.

Webinari sari “Rahast lage – mindset’i muutes rikkaks” – pokkerimängija Ranno Sootla

#205 Webinari sari “Rahast lage – mindset’i muutes rikkaks” – pokkerimängija Ranno Sootla by 🎧🎙️Podcast “Ausad mehed”

Kuula:

Kirjeldus:
Tegemist on kümnest tunni ajasest podcastist koosnev webinari sari “Rahast lage”, kus podcasti “Ausad mehed” juht Chris Kala istub maha ning arutleb külalistega sellest, kuidas ennast paremini tundma õppida, kuidas leida enda tugevused, kuidas panna raha ennast teenima, kuidas saavutada rahaline sõltumatus ja millist mõtteviisi tuleb omada, et muutuseid käivitada ja neid ka hoida ning säilitada.

Käesolev episood on webinari sarja “Rahast lage” neljas osa, mille külaliseks on Ranno Sootla.

Neljanda webinari külaliseks on Ranno Sootla, kes on pokkeri maailmas tegutsenud nüüdseks juba üle 10 aasta, olles seejuures läbi visaduse, järjepidevuse ja enesearengu jõudnud maailma tippu, kus alles 2020 aasta lõpul pälvis ta World Series of Poker turniiriga esimese eestlasena maailmameistritiitlini. Eelnevalt nooremana mänginud lühikest aega ka käsipalli ja tegelenud aastaid rulasõidu maailmas nii sõitja ku ka kaameramehena. Pokkeriga võidetud turniiridelt on Ranno oma profikarjääri jooksul kokku teeninud ligikaudu miljon eurot.

Käesoleval webinaril räägime Rannoga mõtteviisist, enesearengust, pokkerimängust, sapisest sisemaailma korrastamisest, rahalisest sõltumatusest, mõtteviisist, kontaktis endaga olemisest ja tänulikkusest.

Head mõtted Rannolt:

“Kui sa teed otsuse, et hakkad oma sisekliimat korrastama, siis hakkab see kogu kompleks ka sinu sooritust toetama.”

“Minu jaoks oli enda uskumustest teada saada ja nendega tegelema hakata.”

“Ümbritse end inimestega, kes on sinust targemad ja esitavad sulle väljakutseid.”

“Ole valmis tegelema kriitikaga ja ego kõrvale tõstma.”

“Iseenda vastu kaastunne ja kaastunde avaldamine on minu jaoks olnud hästi oluline. Mõista, et ma ei pea kartma vigu, on olnud võimas arusaamine.”

“Raha on lihtsalt energia.”

“Ma pidin muutma enda suhtumist rahasse, et ma ei näeks seda halva või negatiivsena. Ma pidin rahaga sõbraks saama.”

“Raha on mu hea sõber, keda ma väärtustan. Kui raha läheb ära minu elust, siis ma ei endas tekkid negatiivsetel emotsioonidel, vaid ma saan aru, et täpselt nagu hea sõbraga, ta läheb ja tuleb tagasi. Täpselt sama on rahaga.”

“Universumi poolt on küllus kõigile saadaval.”

“Mis on lotoga võitjate peamine probleem? Nad näevad asju, nad ei näe raha. Nad näevad emotsioone nende materiaalsete asjade taga.”

Ausad Mehed:
www.chriskala.com
www.ausadmehed.ee

Facebook:
www.facebook.com/podcastausadmehed/
www.facebook.com/chriskkala

Minu karjaar: praegu oleme paindlikumad kui enne koroonat

26.10.20 Minu karjaar: praegu oleme paindlikumad kui enne koroonat

Kuula:

Kirjeldus:
Kuidas erineb kasiinotöötajate värbamine tavapärasest protsessist? Kuidas näeb välja töötajate väljaõpe ja millised karjäärivõimalused on rahvusvahelises meelelahutusettevõttes?

Neist ja paljudest muudest teemadest tuleb juttu seekordses „Minu karjääriˮ saates, kus on külas Olympic Entertainment Groupi personalidirektor Helena Evert.

Saadet juhib Äripäeva Personaliuudiste juht Kai Miller.