Terviseuudised: Insult on väga demokraatlik haigus

09.04.21 Terviseuudised: Insult on väga demokraatlik haigus

Kuula:

Kirjeldus:
Insult on haigus, mis võib viia aastateks voodisse ja tabada lisaks eakatele ka nooremaid inimesi. Jutuks tuleb ka see, kuidas insuldi korral käitud ja mida haiglas tehakse.
Kes on insuldist ohustatud ja mida ise saab ennetuseks teha, räägib Lääne-Tallinna Keskhaigla neuroloogiakeskuse juhataja Katrin Gross-Paju. Saadet juhib Violetta Riidas.

Dr Katrin Gross-Paju: migreeni esineb sagedamini kui arvata oskame

Dr Katrin Gross-Paju: migreeni esineb sagedamini kui arvata oskame

Kuula:

Kirjeldus:
Kuigi migreen hoiab maailma krooniliste haiguste edetabelis kõrget kolmandat kohta, ei tunne inimesed seda pahatihti ära ega näe ka vajadust arsti poole pöördumiseks. Mis on migreen ning mille poolest see erineb mõnest teisest peavalust? Mis inimese ajus migreenihoo ajal toimub, et pea hullult valutama hakkab? Saatekülaliseks on Astra Kliiniku neuroloog dr Katrin Gross-Paju.

Millest see tuleb, et mõnel inimesel käed ära surevad?

Millest see tuleb, et mõnel inimesel käed ära surevad?

Kuula:

Kirjeldus:
Mil moel käte suremine väljendub? Mille alusel inimene võiks kahtlustama hakata, et tal on käte suremise sündroom? Kuidas seda võimalikult varakult ära tunda? Kas kätes suremist on võimalik ennetada? Kõigile neile ja veel paljudele teistele küsmustele vastavad saates Astra Kliiniku neuroloogid dr Ulvi Thomson ja dr Katrin Gross-Paju.

Terviseuudised: Parkinsoni tõbi on tegelikult sündroom

04.06.20 Terviseuudised: Parkinsoni tõbi on tegelikult sündroom

Kuula:

Kirjeldus:
Kuigi Parkinsoni tõbi viitab nime poolest haigusele, siis tegemist pole konkreetse haiguse, vaid hoopis haigusnähtude kogumiga, mida iseloomustab kolm põhilist sümptomtit: jäsemete värin, lihasrigiidsus ja liigutuste aeglus koos liigutuse alustamise raskusega. Tegemist on peamiselt eakate inimeste haigusega, kuid võib tabada ka 50aastaseid. Seekordses tervisesaates räägimegi Parkinsoni tõvest, selle ravimisest ja ravimitest. Saatekülaliseks on Astra Kliiniku neuroloog, Lääne-Tallinna Keskhaigla neuroloogiakliiniku juhataja Katrin Gross-Paju. Saadet juhib Violetta Riidas.