Katrin Saks

Ekspert eetris: Kai Pata: “Inimese kestlikkus?”

Ekspert eetris: Kai Pata: “Inimese kestlikkus?” Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1052005201-tallinnaylikool-ekspert-eetris-kai-pata-inimese-kestlikkus.mp3 Kirjeldus: Kuidas mõtestada kestlikku üleminekut hariduses – arutame küsimust bioloogi, õpetaja ja digitehnoloogiate instituudi haridustehnoloogia dotsendi Kai Pataga. Saatejuht on Katrin Saks.

Read More

Ekspert eetris: Luule Sakkeus “Kas me kestame?”

Ekspert eetris: Luule Sakkeus “Kas me kestame?” Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1043622523-tallinnaylikool-ekspert-eetris-luule-sakkeus-kas-me-kestame.mp3 Kirjeldus: Madal sündimus ja elanikkonna vananemine on meid kummitanud alates taasiseseisvumisest. Kuidas näeb neid protsesse rahvastikuteadlane? Ekspert eetris külaline on tänavu kõrge riikliku tunnustuse pälvinud teadusprofessor Luule Sakkeus. Saatejuht on BFMi projektijuht Katrin Saks.

Read More

Ekspert eetris: Mati Heidmets: “Kuidas hinnata Eesti arengut?”

Ekspert eetris: Mati Heidmets: “Kuidas hinnata Eesti arengut?” Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1043621731-tallinnaylikool-ekspert-eetris-mati-heidmets-kuidas-hinnata-eesti-arengut.mp3 Kirjeldus: 25 aastat tagasi hakati välja andma Eestit analüüsivat inimarengu aruannet (EIA), mis nüüd annab võimaluse mõõtu võtta nii iseenda kui ka teistega. Kuni aastani 2006 andis seda välja TLÜ ja päris mitmel korral sotsiaalpsühholoogia professor Mati Heidmetsa osalusel ja juhtimisel. Räägime nii temaga nii…

Read More

Ekspert eetris: Toomas Toomsoo “Mitte ainult peavalust”

Ekspert eetris: Toomas Toomsoo “Mitte ainult peavalust” Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1029936712-tallinnaylikool-ekspert-eetris-toomas-toomsoo-mitte-ainult-peavalust.mp3 Kirjeldus: Räägime Ida-Tallinna Keskhaigla neuroloogiakeskuse juhataja ja TLÜ külalisprofessori Toomas Toomsooga, kelle sulest ilmus hiljuti raamat sellest, kuidas migreenist vabaks saada. Saatejuht on BFMi projektijuht Katrin Saks. Aprillis möödub ka aasta “Ekspert eetris” esimesest saatest.

Read More

Ekspert eetris: Anna Verschik: “Kas keelt saab käskida?”

Ekspert eetris: Anna Verschik: “Kas keelt saab käskida?” Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1019807527-tallinnaylikool-ekspert-eetris-anna-verschik-kas-keelt-saab-kaskida.mp3 Kirjeldus: Juttu tuleb nii keele arengust ja muutusest, mitmekeelsusest, aga ka sellest, mis on perekonna keelepoliitika. Vestleme TÜHI üldkeeleteaduse professori Anna Verschikuga. Saatejuht on BFMi projektijuht Katrin Saks.

Read More

Ulrike Plath “Kas laud peab olema lookas?”

Ekspert eetris: Ulrike Plath “Kas laud peab olema lookas?” Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/988052026-tallinnaylikool-ekspert-eetris-ulrike-plath-kas-laud-peab-olema-lookas.mp3 Kirjeldus: Nii toidukullerid, aga ka ise kodus kokkamine on viimase aasta märksõnad. Ja suurema suuga söögist rääkimine, ajal, mil paljud teised rõõmud on keelatud. Aga milline on olnud meie toidukultuur läbi aegade? Mida pandi pidulauale näiteks sada aastat tagasi Vabariigi aastapäeval? Saate külaline on…

Read More

Karin Dean “Miks ja millised on 21. sajandi sõjaväelised riigipöörded?”

Ekspert eetris: Karin Dean “Miks ja millised on 21. sajandi sõjaväelised riigipöörded?” Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/984056749-tallinnaylikool-ekspert-eetris.mp3 Kirjeldus: Juttu tuleb turistidele tuttavate imeliste budistlike templitega kaugetest riikidest Kagu-Aasias nagu Myanmar ja Tai, mis ikka ja jälle jõuavad maailma uudistesse valimiste, võimu või vägivallaga seonduvalt. Räägime selle piirkonna väljakutsetest lähemalt TÜHI Kagu-Aasia uuringute vanemteaduri Karin Deaniga. Saatejuht on BFMi…

Read More

Mart Susi “Kas “sotsiaalmeedia tõe” ajastu algus?”

Ekspert eetris: Mart Susi “Kas “sotsiaalmeedia tõe” ajastu algus?” Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/975126178-tallinnaylikool-ekspert-eetris-mart-susi-kas-sotsiaalmeedia-toe-ajastu-algus.mp3 Kirjeldus: Väärinfo levik on võtnud mõõtmed, mis pandeemiale lisaks sunnib üha enam rääkima infodeemiast. Kas sotsiaalmeedias levivat väärinfot on võimalik peatada või peaks hoopiski lõpetama valitsuste praktika seal ametlikku informatsiooni edastada? Otsime küsimustele vastust TLÜ inimõiguste professori Mart Susiga, kes Globaalsete digitaalsete inimõiguste võrgustiku…

Read More

Rektorikandidaatide “Ülikooli debatt”

Rektorikandidaatide “Ülikooli debatt” Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/969790978-tallinnaylikool-rektorikandidaatide-ulikooli-debatt.mp3 Kirjeldus: Rektorikandidaatide “Ülikooli debatt”. Moderaatorid on BFMi projektijuht Katrin Saks ja BFMi lektor Mart Soonik.

Read More

Tallinna Ülikooli rektorikandidaat Tõnu Viik

Ekspert eetris: Tallinna Ülikooli rektorikandidaat Tõnu Viik Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/960846772-tallinnaylikool-ekspert-eetris-tallinna-ulikooli-rektorikandidaat-tonu-viik.mp3 Kirjeldus: Saatekülaliseks on rektorikandidaat Tõnu Viik. Räägime tema senisest tööst, vaadetest ülikooli tulevikule ja juhtimisele ning kõrghariduse arengutele laiemalt. Samuti teeme juttu ka sellest, mis Tõnu elule lisaks akadeemilisele karjäärile värvi annab. Saatejuht on BFMi projektijuht Katrin Saks.

Read More