Katrin Tiidenberg “Sotsiaalmeedia – suhtluskeskkond, tähelepanumajandus või manipulatsioonimasin?”

Ekspert eetris: Katrin Tiidenberg

Kuula:

Kirjeldus:
Katrin Tiidenberg “Sotsiaalmeedia – suhtluskeskkond, tähelepanumajandus või manipulatsioonimasin?”

Sotsiaalmeedia tungib üha jõulisemalt meie kõigi eludesse ning laiendab haaret nii uute platvormide kui ka oma mõjukuse näol. See on palju enamat kui keskkond suhtlemiseks ja enese presenteerimiseks. Kuidas on sotsiaalmeedia maailma muutnud ja milline on sotsiaalmeediastunud maailma tulevik? Sellel ja mitmetel teistel põnevatel teemadel räägime saates “Ekspert eetris”. Külas on sotsiaalmeedia uurija, Tallinna Ülikooli BFMi osaluskultuuri kaasprofessor Katrin Tiidenberg, kes sai äsja ka teaduse populariseerimise riikliku tunnustuse. Katrin Tiidenberg on kirjutanud ka sotsiaalmeediast raamatuid, millest viimane on “Sex and Social Media”.

Katrin Tiidenberg: interneti ja sotsiaalmeedia uurija

episood 58 – Katrin Tiidenberg: interneti ja sotsiaalmeedia uurija

Kuula:

Kirjeldus:
Katrin Tiidenberg võib-olla üks nendest inimestest keda sa ei teadnud, et vajad oma ellu.
Interneti ja sotsiaalmeedia peadpööritava kiirusega kulgevat arengut vaadates jääb enda mõtetest teinekord väheks.
Katrin aitab olukorda tuua vormi, selgust ja vean kihla, et pärast selle episoodi kuulamist ei vaata sa selfide tegemist enam kunagi sama pilguga.
Väärt kuulamine nii neile keda kuuline kihutav tehnoloogia areng nati iiveldama ajab kui neile, kes sellel enda arvates kindlalt ratsutavad.
Kannatage mu intro mula ära ja siis läheb lahti! (13. minutil)
Head kuulamist, sõbrad!

Kas igapäevaelus on värskest teadusest kasu?

Kas igapäevaelus on värskest teadusest kasu? by Arvamusfestival

Kuula:

Kirjeldus:
Seoses teaduse rahastamise teemaga kipuvad üles kerkima korduvad küsimused: Mis kasu on teadlaste tööst? Kuidas teaduse rahastamise tõus inimeste elu paremaks muudab? Miks peetakse teaduse rahastamist investeeringuks ja kas see tasub päriselt ära? Ühisarutelus osalevad Eesti noored tippteadlased laiast erialade valikust, alates teoreetilisest füüsikast ja lõpetades muusikateadusega, et näidata, kuidas ja millise viiteajaga uusimad avastused nende erialalt eestlaste igapäevaellu jõuavad.

Arutelu juht: Tuul Sepp (Eesti Noorte Teaduste Akadeemia)
Osalejad: Jaan Aru (Berliini Humboldti Ülikooli järeldoktor), Katrin Tiidenberg (Tallinna Ülikooli dotsent), Ester Oras (Tartu Ülikooli vanemteadur), Marju Raju (Eesti Muusika ja Teatriakadeemia teadur), Mario Kadastik (Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituudi teadusdirektor), Andra Siibak (Tartu Ülikooli professor)
Korraldaja: Eesti Noorte Teaduste Akadeemia

Arutelu toimus 10. augustil Paides. Vabas õhus tehtud salvestusele lisavad värvi tuule puhumine, lehtede kahin ja vihma krabin.