Fookuses tark tööstus: üllatav põhjus takistab Eesti ettevõtteid kõrgelt lendamast

16.07.20 Fookuses tark tööstus: üllatav põhjus takistab Eesti ettevõtteid kõrgelt lendamast

Kuula:

Kirjeldus:
Saates tuleb juttu sellest, kuidas pääseda välja keskpärasuse lõksust välja ehk ettevõte väärtusahelas kõrgemale liikuda saaks. Selgub üllatav põhjus, mis siinseid ettevõtteid kõrgemalt lendamast tagasi hoiab.

Räägime sellest, kuidas Logistika Pluss on kujunenud logistikateenuse pakkujast tööstusettevõtete tulemuste võimendajaks, ambitsioonikate eesmärkide seadmisest, kuidas kriisi ettevõtte laiendamiseks ära kasutada ning selleks ka vahendeid leida, kui selleks peaks vajadus tekkima.

Saates on külas Logistika Pluss OÜ juht Toomas Orutar, EASi rakendusuuringute programmi projektijuht Kaupo Reede ja IT-ettevõtete liidu asepresident ning IT-ettevõtte Columbus Baltikumi juht Ivo Suursoo.

Saatejuht on Rivo Sarapik.

Kas järgmised Skype’id ja Boltid võiks tulla Eesti teadusest?

Kas järgmised Skype’id ja Boltid võiks tulla Eesti teadusest?

Kuula:

Kirjeldus:
Eesti iduettevõtjad ja teadlased on paljude edukusnäitajate järgi maailma tipus. Kuidas panna nad rohkem ja tõhusamalt koos tegutsema? 2018. aasta lõpus sõlmisid erakonnad, teadlased ja ettevõtjad ühiskondliku kokkuleppe, kus lubavad kasvatada Eesti avaliku teadustegevuse rahastust järgmise kolme aastaga ligi kahekordseks – ühe protsendini Eesti majanduse koguproduktist. Arutame, kuidas võib kokkulepe mõjutada iduettevõtjate, ingelinvestorite ja teadlaste koostegevust.

Arutelu juht: Andi Hektor
Osalejad: Märt Aro – DreamApply; Kalev Kallemets – Fermi Energia; Kaupo Reede – majandusministeerium
Korraldaja: Eesti Teadusajakirjanike Selts

Arutelu toimus 9. augustil Paides. Vabas õhus tehtud salvestusele lisavad värvi tuule puhumine, lehtede kahin ja vihma krabin.

Teadusest tööstusesse: mida vajab ettevõtja?

Teadusest tööstusesse: mida vajab ettevõtja? by Arvamusfestival

Kuula:

Kirjeldus:
Septembris 20 aastat tagasi loodi Google ja aasta hiljem tutvustasid jaapanlased esimest nutitelefoni. Digiteenustel põhinevat maailma, milles täna elame, oli toona raske ette kujutada. Mida toovad meile aga järgmised 20 aastat? Kas augustihommikul aastal 2038 prindib peale plussenergiamajas ärkamist köögirobot meile geneetiliselt sobiva putukapõhise hommikusöögi enne, kui istume isesõitvasse autosse, et kihutada läbi tunneli sõbra sünnipäevale Helsinkisse? Kas meid teenindab igal sammul tehisintellektist iseõppiv assistent, kellele sada toimetust sekundis pole mingi pingutus? Kuigi sellised stsenaariumid võivad tunduda valgusaastate kaugusel, pole enamuste eelmainituslahenduste prototüübid teaduses enam uudsed. Kuidas aga soodustada seda, et need jõuaks teadusest edasi ka tootmisesse? Ja veel enam – kuidas aidata Eesti ettevõtetel luua TA-mahukate projektide abil enam lisaväärtust nii siin, kui kogu maailmas? Räägime majanduse kuldsest selgroost – kõrge lisandväärtusega tootearendusest.

Moderaator: Jüri Muttika
Osalejad: Erik Puura (Tartu Ülikool), Kaupo Reede (MKM), Jüri Nuust (ettevõtja, OÜ Fasteco) jt
Korraldajad: TTÜ, TÜ, Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium

Arutelu leidis aset 11. augustil 2018 Paides.

Vabas õhus tehtud salvestusele lisavad värvi tuule puhumine, lehtede kahin ja vihma krabin.