Vabadus liikuda ehk linnaliikuvus

Vabadus liikuda ehk linnaliikuvus

Kuula:

Kirjeldus:
Kas oled hommikul tööle minnes mõelnud selle üle, kas sul on vabadus liikuda või oled sa oma sõiduvahendi vangistuses?
Viimase 20 aastaga on Eestis autokasutus kahekordistunud. Kuidas oleme sinna jõudnud ja kuidas peaksime edasi liikuma?
Nendel teemadel ajame juttu Harjumaa Omavalitsuste Liidu nõuniku Kaarel Kose ja Balti Keskkonnafoorumi endise liikuvuseksperdi Aksel Pardiga. Harjumaa Omavalitsuste Liit ja Balti Keskkonnafoorum on partnerid projektis SUMBA (Sustainable Urban Mobility and Commuting in Baltic Cities, mis keskendus pendelrändele Tallinna regioonis (vt tulemusi lähemalt siit: https://sumba.eu/en/page/tallinn-city-and-harju-county) ja selle jätkuprojektis, kus vaadeldakse lähemalt ühistranspordi peatustesse ligipääsetavust.

Cleantech. Jätkusuutlik investeerimine: kuidas näha läbi turundustrikkidest ja rohepesust?

08.06.21 Cleantech. Jätkusuutlik investeerimine: kuidas näha läbi turundustrikkidest ja rohepesust?

Kuula:

Kirjeldus:
Ettevõtete jätkusuutlikkus ja võimekus aru saada oma tegevuse mõjudest, muutub olulisemaks iga aastaga. Selle jaoks on olemas ESG ehk keskkonna, inimeste heaolu ja juhtimise mõõdikud, mida aina rohkem ettevõtteid oma tegevuses järgima on hakanud.

Mis on ESG mõõdikud ja mis kasu neist on? Kuidas ennast peaks hindama finantsasutus ja kuidas tootmisettevõte? Kuidas saada aru, mis on üldse mõistlik mõõdik ja mis lihtsalt rohepesu?

Neid teemasid lahkame Äripäeva raadio rohetehnoloogia saates Cleantech. Külas on LHV panga ESG valdkonna juht Ragne Maasel ning Eesti elektritõukerataste ettevõtte Äike juht ja asutaja Kristjan Maruste. Saatejuht on Mart Valner.

Saadet toetavad Sunly OÜ ja MTÜ Cleantech ForEst.

Uue auto lõhn ehk plasti varjatud ohud meie tervisele

Uue auto lõhn ehk plasti varjatud ohud meie tervisele

Kuula:

Kirjeldus:
Balti Keskkonnafoorumi uus taskuhääling “Keskkonnafoorum” keskendub igas episoodis erinevale keskkonna ja tervisega seonduvale teemale.

Esimeses episoodis tuleb juttu plastist ning selle varjatud ohtudest inimese tervisele. Külas on Balti Keskkonnafoorumi keskkonna eksperdid Kai Klein ja Heli Nõmmsalu ning Ökopere blogija ja Ringkarbi üks eestevedajatest Katarina Papp.

Kuidas on seotud uue auto lõhn ja plasti võimalikud ohud tervisele? Tuleb välja, et üsna palju. Täpsemalt öeldes, plastilisandid. Aga sellest pikemalt juba saates!

Liitu plastidieediga, vähenda plasti hulka oma elus ja ole terve: https://thinkbefore.eu/et/plastidieet/

Saates mainitakse ka juhendit, mille abil saad vähendada ohtlikke aineid oma kodus: https://thinkbefore.eu/wp-content/uploads/2020/10/BEF_DIY_Guidebook_EST.pdf

Särtsakas tulevik: üleilmsed kliimaeesmärgid tuuakse kohalikku ellu

25.03.21 Särtsakas tulevik: üleilmsed kliimaeesmärgid tuuakse kohalikku ellu

Kuula:

Kirjeldus:
Saates räägime, kuidas tuua keskkonnapoliitika globaalne tasand kohaliku poliitika otsusteni Eestis. Küsime, kuidas aitavad roheinvesteeringud kohaliku elu ja majanduse arendamisele kaasa ning millist abi piirkondadele pakub sealjuures kliima- ja energiakavade koostamiseks mõeldud toetus.

Osalejateks on majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi strateegilise planeerimise nõunik Irje Möldre, keskkonnaministeeriumi kliimaosakonna peaspetsialist Kati-Liis Kensap, Keskkonnainvesteeringute Keskuse vastutav projektikoordinaator Aivi Allikmets ning Tartu Energiaagentuuri ekspert Marek Muiste.

Saadet juhib Lauri Leet.

INDREK TAMMOJA – Elus ja õnnelik olemise praktikast

#36: INDREK TAMMOJA – Elus ja õnnelik olemise praktikast by dali podcast

Kuula:

Kirjeldus:
Muusik ja mõtiskleja, ansambli RÄNDAJA eestvedaja INDREK TAMMOJA peegeldab täpselt oma muusikat – sügav, rahulik, mõtlik ja tähenduslik. Temaga vestlus kandis ka neid samu omadus.

Indreku jaoks on väga oluline see, et inimene iseenda keskmes olemise juures tuletaks endale meelde ka laiemat keskkondlikku tasandit. Näeks metsatööstuses palgikoorma ning teedeehituses liivakoorma taha. Tema panuseks on olla muusikuna justkui kanal, et läbi muusika ja sõnade anda inimestele “müksu” vaatamaks suuremalt, mõtlemaks laiemalt ja tundmaks end maailmaga üks.

Vestlus Indrekuga on nagu rännak. Rännak vaiksesse ja rahulikku vestlusesse, mõttepausidesse ja -käikudesse. See on justkui kutse aeg maha võtta ja end tunnike sagivast maailmast välja lülitada. Vestlesime temaga tegelikult juba päris ammu ja ma pelgasin kehva heli tõttu seda üles panna. Siiski otsustasin seda teha, sest vestluse väärtus kaalub üles kehvemapoolse helikvaliteedi 🙂

SAATES RÄÄKISIME:
🧡 keskkonnast ja ühiskonnast
💛 paarisuhtest ja armastusest
💚 muusikast ja loomingust
🧡 enesearengustj a kasvamisest
💙 plaanide tegemisest

PODCASTI LEIAD: 👇🏻
🎥 Youtubest – http://tiny.cc/IndrekTammojaYT
🎙 Soundcloudist – http://tiny.cc/IndrekTammojaSoundCloud
📟 Spotifyst – http://tiny.cc/IndrekTammojaSpotify
.
TOETA DALI PODCASTI!
Kui said kas sellest või oled eelmistest saadetest saanud abi, mõtteid ja toetust, siis Sul on võimalus läbi Fienta teha rahaline tasakaalupanus: fienta.com/et/toetadalipodcasti
.
Indrek Tammoja ja Rändaja kohta saad lisainfot kas nii Indreku kui Rändaja Facebooki lehelt või bändi kodulehelt: randaja.ee
.
Ilusat kuulamist ja ühendu maailmaga tervikuks! ❤️
Dalí
.
.
#podcasts #dalipodcast #podcast #taskuhääling #täieliknauding #naudinmidateen #armastus #olenõnnelik #happiness #teenimisekunst #teenimiseilu #dalikarat #dali #teadlikloomine #manifestations #abundance #awareness #indrektammoja #randaja

Keskkond ja seda ümbritsev poliitika

Keskkond ja seda ümbritsev poliitika.

Kuula:

Kirjeldus:
Mida kujutab endast Euroopa Liidu kliimapoliitika? Kas on see õigustamas end ka teiste liikmesriikide silmis? Mis on valikud taastuvate energiaallikate osas? Nendele küsimustele ja veel paljudele muudele otsivad vastust selles saates Laura Vilbiks, Hans Markus Kalmer ja Jaak-Markus Maamets.

Investeerimistrend, mis päästab maailma – Kaarel Ots

Investeerimistrend, mis päästab maailma – Kaarel Ots by Investeerimisklubi | Investeerimisklubi

Kuula:

Kirjeldus:
Investeerimistrend, mis päästab maailma – Kaarel Ots

Taasesitamisel on suursündmusel InvesteerimisFestival 2020 toimunud esinemine pealkirjaga “ Investeerimistrend, mis päästab maailma”. Ettekande tegi Tallinna börsi juht Kaarel Ots.

Ots rääkis oma ettekandes investeerimistrendist, mis muudab maailma, ehk sellest, kuidas üha enam tahavad investorid jälgida seda, kas ettevõtted on ka keskkonna suhtes vastutustundlikud.

Podcastis kuuleb, kuidas nn ESG (environmental, social, governance – keskkond, sotsiaalmõju, valitsemine) näitajate jälgimine on muutnud maailma ning kuidas ajaga kaasas käia.

Sellest ja paljust muust saad kuulda podcastis ja vaadata videost .

Festivali korraldajad
🔸 Investeerimisklubi ja Investor Toomas
🔸 Heli ja pilt: Marathon Studios

Lisaks
🔸 Ühine ka investorite Facebooki grupiga, et osaleda aruteludes ja saada põnevat infot www.facebook.com/groups/1591687221066735/
🔸 Investorile kasulikud exceli põhised tööriistad leiad siit: investeerimisklubi.ee/tooriistad/
🔸 Kiika, milliseid keskkondi Investeerimisklubi eestvedajad soovitavad: investeerimisklubi.ee/investeeri/

Kas tehnoloogia vähendab või suurendab keskkonna jalajälge?

Kas tehnoloogia vähendab või suurendab keskkonna jalajälge? by Arvamusfestival

Kuula:

Kirjeldus:
Tehnoloogia seos keskkonna-teemadega on vastuoluline. Ühest küljest aitavad tehnoloogilised lahendused oluliselt vähendada reisimist-, transpordi- ja energiakulu. Teisalt toodame iga päev andmeid juurde, mille hoidmiseks kasutavad pilveteenusepakkujad ja serveriruumid üha rohkem energiat. Kuidas aru saada, mis on minu jalajälg igapäevaselt telefoniga helistades, e-maile saates, filme striimides, fotosid tehes? Kes peaks võtma vastutuse, kas mina kui kasutaja või teenusepakkuja? Millised on tulevikutrendid, kas tehnoloogia soodustab rohkem tarbimist või saame hakata oma seadmete eluiga pikendama, kasutama ringmajanduse ärimudelit ka elektrooniliste seadmete puhul?

Arutelu juht:
Kristo Elias
Osalejad:
Andre Visse (Telia Eesti tehnoloogiajuht), Kristin Siil (noor keskkonnaaktivist), Züleyxa Izmailova (keskkonnaaktivist ja poliitik), Mario Kadastik (tuumafüüsik ja Keemilise ja bioloogilise füüsika instituudi vanemteadur)
Korraldaja:
Telia Eesti AS

Arutelu toimus 14. augustil Paides. Vabas õhus tehtud salvestusele lisavad värvi tuule puhumine, lehtede kahin ja vihma krabin.

Cleantech: kui sa oled maailma parim, ei olegi vaja turunduse peale raha kulutada

07.07.20 Cleantech: kui sa oled maailma parim, ei olegi vaja turunduse peale raha kulutada

Kuula:

Kirjeldus:
Äripäeva raadio rohetehnoloogia saates Cleantech uurime seekord, mida uut ja huvitavat toimub pakisaatmise valdkonnas.

Eriolukord on tõstnud taevasse e-kaubanduse ning logistikaettevõtetel tulid töökoormuse tõttu justnagu teised jõulud. Kuidas aga kogu logistilist võrku lahendada jätkusuutlikult ja keskkonnasõbralikult?

Saates on külas Omniva vastutustundlikkuse juht Kristina Seema ja sel aastal pea kõik rohelistele iduettevõtetele mõeldud konkursid võitnud lambavillast pakendeid tegeva Woola tegevjuht Anna-Liisa Palatu.

Saatejuht on Mart Valner.

Saadet toetavad Sunly OÜ ja MTÜ Cleantech ForEst.

Kriis – meie käitumise muutmiseks piisavalt valus (M. Kangur ja Avo-Rein Tereping)

Ekspert eetris: kriis – meie käitumise muutmiseks piisavalt valus (M. Kangur ja Avo-Rein Tereping)

Kuula:

Kirjeldus:
Tallinna Ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituudi eksperimentaalpsühholoogia labori projektijuht Avo-Rein Tereping ja jätkusuutliku arengu dotsent Mihkel Kangur arutlevad, kas inimesed hakkavad koroonakriisi tõttu teadvustama, millised on inimese poolt põhjustatud muutused nii keskkonnale kui ka tervele ühiskonnale.

Tallinna Ülikooli uuel zoomiseminaride sarjal „Ekspert eetris“ jagavad ülikooli parimad õppejõud ja teadlased praktilisi nõuandeid efektiivseks õppimiseks ning õpetamiseks, näpunäiteid vaimse tervise hoidmiseks ja toimetulekuks keerulistes oludes. Eksperdid on eetris iga teisipäeva ja neljapäeva pärastlõunal. Info seminaridest ja lingid salvestustele: www.tlu.ee/eksperteetris