Rohelise 40 varjundit ehk Kas tõesti tuleks keskkonna nimel joosta ringi palja pepuga?

Episood 36: Rohelise 40 varjundit ehk Kas tõesti tuleks keskkonna nimel joosta ringi palja pepuga? by Ussikeeled

Kuula:

Kirjeldus:
Seekord on „Ussikeelte“ stuudios külaliseks kirjanik ja Õhtulehe ajakirjanik Evelin Kivimaa, kellega arutleme, kui roheliselt on tänapäeval võimalik elada ja milliseid ohverdusi see kaasa toob.

Puudutame ka levinumaid trollimisteemasid, nagu näiteks see, kas keskkonnasõbralikkuse huvides tuleks loobuda laste saamisest. Või kuidas üldse sellisesse väitesse suhtuda? Samuti, kas poleks eriti roheline lipata soojal suveajal ringi palja pepuga, et mitte riideid kulutada.

Mõtleme, kas tänapäeva Eestis on üldse võimalik sedasorti roheline eluviis, mis täidaks kõik nõutud lahtrid. Mida aga saab tavaline inimene teha selleks, et elada keskkonda säästvamalt ja samas omadega mitte päris hulluks minna?

Kuula!

Piret Karroga äärmustest ja keskmest

Piret Karroga äärmustest ja keskmest

Kuula:

Kirjeldus:
Aeg-ajalt kuuleme äärmusfeministide või äärmusvasakpoolsete hirmsatest tegudest, aga ka paremäärmuslaste omadest. Lähemalt vaadates on näha, et kõik äärmusluse sildiga märgitav ei ole sugugi äärmuslik. Kuidas aru saada, mis on äärmuslik ja mis mitte? Stuudios on kirjanik ja kriitik Piret Karro.

Mehis Heinsaar “Tartu lood”

Ööülikool. Mehis Heinsaar “Tartu lood”

Kuula:

Kirjeldus:
Kirjanik Mehis Heinsaar kõneleb oma Tartu elu algusest 90-ndatel aastatel: inimesed, paigad, salarajad. Samuti tänapäeva Tartu aja-oaasidest, kus aeg seisab, kus on hea ja kerge olla. Inimesed, kes sellistesse ruumidesse satuvad, muutuvad ajatuteks, mütoloogilisteks olenditeks.

Romet Vaino – karuga kohtumisest, mustast august välja ronimisest ja matkajuhiks olemisest.

#95 Romet Vaino – karuga kohtumisest, mustast august välja ronimisest ja matkajuhiks olemisest.

Kuula:

Kirjeldus:
Täna on meil saates külas kõige metam mees üldse, kes on nii väliselt kui sisemiselt meie teejuht. Ta on matkajuht, fotograaf ja kirjanik – Romet Vaino. Tänases saates rääkisime:
▪ karuga kohtumisest,
▪ sportlikust kalapüügist,
▪ mustast august väljaronimisest,
▪ koroona probleemidest rabas,
▪ vaesemast ökösüsteemist.Saadet juhivad Kairi Killing ja Sandra Raju.
#1st, #be, #be1st, #eesti, #kairi, #killing, #raju, #romet, #sandra, #sportland, #vaino

Lastekirjandus

Lastekirjandus

Kuula:

Kirjeldus:
Tänases saates vestleme kirjaniku ja tõlkja Indrek Koffiga uutest suundadest lastekirjanduses, arutame mis on peamine erinevus täiskasvanutele ja lastele kirjutamisel. Intellektuaalne mõnukõdi on garanteeritud!

Andrus Kivirähk. Kas eestlane kardab kuradit? Kas kirjutamisega elab ära?

#25 Andrus Kivirähk. Kas eestlane kardab kuradit? Kas kirjutamisega elab ära?

Kuula:

Kirjeldus:
Seekordses “Eesti esos” käis külas kirjanik Andrus Kivirähk, kes heitis valgust “Rehepapi” ja teiste hitt-teoste sünnilugudele. Muuhulgas rääkis mees, kas ta ise nõidustesse, krattidesse ja tontidesse-kuraditesse ka usub.

Teatavasti on kratt justkui vanadest tööriistadest valmistatud nurisünnitis, kellele puhub hinge sisse vanapagan ise. Kurat ootab krati eest tasuks kolme tilka verd ja hinge, kuid tihtipeale saab kavala eestlase käest ainult sõstratilku. Rahvapärimuses tuntud kratt on eestlase isiklik varas!

Kuidas Andrus Kivirähk “Rehepapini” jõudis ja miks meeldib kirjanikule inspiratsiooni koguda just kohalikest muinasjuttudest ja rahvalugudest? Kas mees on ka ise ebausklik? Kas ta julgeb toas vilistada? Täpsemalt selgub juba saadet kuulates!

Lisaks teevad mehed juttu ka kirjutamisprotsessist üldisemalt – kuidas Andrus igapäevaselt tööd teeb? Mis on kirjanikuelu plussid ja miinused? Kas kirjutamisega on üleüldse võimalik ära elada – kuidas on seisud rahaga?

Kuula põnevat intervjuud kirjanikuga!

JES Kirjastuse looja ja tegevjuht Jesper Parve “Et edukaks saada, peab vahel sõnnikut sööma!”

#198 JES Kirjastuse looja ja tegevjuht Jesper Parve “Et edukaks saada, peab vahel sõnnikut sööma!” by 🎧🎙️Podcast “Ausad mehed”

Kuula:

Kirjeldus:
Podcasti “Ausad mehed” käesoleva saate külaliseks on paljudele eestlastele tuntud Jesper Parve. Jesper on edine profikorvpallur, olles täna pigem tuntud kui kirjaniku ja teiste andekate kirjanike kirjastajana. Tal on enda sulest ilmunud saritriloogia nimega “Mees” ja tema JES Kirjastuse alt on tänase seisuga (18.veebruar aasta 2021) ilmunud 15 raamatut ning neid muudkui tuleb aga juurde. Jesper on ka kõva brändikujundaja, olles loonud enda tegemistest mõnusa JES TRIBE kaubamärgi, mille alla on koondunud JES Kirjastus, JES Podcast, JES Sandwich Studio, JES Beachouses ning JES Disain. Tal on olnud võimalus ka saateid juhtida ja juba pikemat aega on koos Margus Vaheri ja Eero Spriidiga tehtud ka ülimenukat vestlusõhtut “Mida mehed tegelikult tahavad?”.

Head mõtted saatest:
“Sul Peab olema fänne, kes sind armastavad ja “fänne”, kes sind vihkavad. Kogu see asi, mida ma teen tiirleb tegelikult nende kahe äärmuse vahel.”

“Linna kõige suuremat maja on võimalik ehitada kahte erinevat moodi: lõhud kõik ülejäänud majad maha, ehitad ühekorruselise maja ja sul ongi linna kõige suurem maja; teine variant on ehitada teistest kõrgema maja.”

“Tuleb õppida mäest alla jooksma, ehk kui hoog tuleb sisse, siis tuleb tuld anda, et asjad liikuma saada.”

“Ära Ürita aidata inimesi, kes ei taha, et neid aidatakse.”

“Minu elu moto ja märksõna on “lihtne elu”.”

“Ärge aidake mitte kedagi, kui ta ei palu teid, see on totaalne ajaraiskamine.”

“Ära tee mitte kunagi Teiste inimeste unistusi maha, sest sa ei näe teise inimese sisse ja seda, milliseid võimalusi ta näeb oma unistuse teostamiseks.”

NB! Kui tunned, et soovid “Ausad mehed” podcasti tegemisi toetada, siis saad seda teha järgnevale konto kaudu. Iga summa aitab, aitäh! Konto, millele toetust saata:

IBAN: LT123250047489114256
BIC: REVOLT21
SAAJA: Chris Kala

Ausad Mehed:
www.chriskala.com
www.ausadmehed.ee

Facebook:
www.facebook.com/podcastausadmehed/
www.facebook.com/chriskkala

Jälgi Jesperi tegemisi siit:
www.instagram.com/jesperparve/
www.instagram.com/pihlainspiratsioonitalu/
www.facebook.com/jesper.parve

Tom-Olaf Urb – 15 aastat jäjepidevat tööd

#102 – Tom-Olaf Urb – 15 aastat jäjepidevat tööd by Täitsa Pekkis

Kuula:

Kirjeldus:

Tom-Olaf Urb, esineja nimega Reket, on muusik, kirjanik, produtsent. Tema tee muusikuna pole olnud kerge, kuid 15 aastat järjepidevat tööd on toonud Reketi loomingu meieni. Tema looming on sügav, luuleline ja täis armastust. Tomi kohta käib ütlus: vaga vesi, sügav põhi. Tema jaoks on oluline hoida end tervena nii füüsiliselt kui ka vaimselt. Seetõttu tegeleb väga erinevate hobidega, näiteks on sõitnud rula üle 20. aasta, viimaste aastate jooksul avastanud enda jaoks jiu-jitsu ja golfi.

Kas kirjanik võib olla pervert?

Kas kirjanik võib olla pervert?

Kuula:

Kirjeldus:
Kas kirjanik võib olla pedofiil? Näiteks Dostojevski kohta on käibel teooria, et ta seda oli – ja mitte vaid ettekujutustes, vaid tegudes. Sellest räägib kirjanik Andrei Hvostov, kes hääletas Peeter Helme kirjanike liidust väljaviskamise vastu.

Andra Teedega kirjutamisest, emadusest ja vajadusest pidevalt möliseda

Naistejutud. 173. saade (12.12.20). Andra Teedega kirjutamisest, emadusest ja vajadusest pidevalt möliseda

Kuula:

Kirjeldus:
Täna on stuudios külas «Õnne 13» stsenarist, dramaturg, poetess ja kirjanik Andra Teede, kel tuli just välja Õnne ainetel valminud lasteraamat «Morna lapsed». Me räägime paljudest meile olulistest asjadest ning mingil põhjusel ka Stalinist.