Kuidas kirjutamise ja lugemise toel elu rasketest hetkedest üle saada

Mõttekoht, osa 12: Kuidas kirjutamise ja lugemise toel elu rasketest hetkedest üle saada

Kuula:

Kirjeldus:
Tänases saates räägib Katriin Fisch-Uibopuu MTÜ-st Loovkirjutamise keskus sellest, kuidas kirjutamise ja lugemise kaudu iseennast avastada. Need on tegevused, mis on kõigile kättesaadavad, kuid mis võivad samuti rasketest aegadest üle ning iseenesele lähemale aidata. Kui esialgu tundub, et rohkem ei julge, võib kirjutada kasvõi päevikut. Kirjutamine aitab jõuda lähemale iseenda mõttemaailma tumedamatesse soppidesse ja avastada enda kohta nii mõndagi uut.
Lugemine paneb aga samuti mõtlema ning aitab ka paremini kirjutada. Teraapiaraamatutena on parimad need, mis tegelevad inimeseks olemise eksistentsiaalsete küsimustega, mis panevad inimesi tundma, et neid sinna kirjapandu kuidagigi puudutab.

Mina kaevasin ja tassisin, mees tegi kõrval joogat

mina kaevasin ja tassisin, mees tegi kõrval joogat

Kuula:

Kirjeldus:
Täna räägib saatejuht Dagmar Lamp juttu oma ammuse sõbratari ja kirjaniku Epp Petronega, kellel tuli äsja välja raamat «Kas süda on ümmargune?» 3. osa.
Räägime Indiast ja hingelisusest, kirjutamisest, inspiratsiooni maagiast ja elust maal, kus ka taimetoitlasest saab jälle lihasööja. Epp räägib pikemalt, mis elufaasi ta praegu jõudnud on ning naljatleb, et peaks Tinderisse panema kuulutuse: «Otsin sulast.»
Sellest, miks ja kuidas aga Epp esoteerilistele meestele pettumuse valmistab, kuulake juba saatest!

Ära Kaaguta! | Ära Kaaguta! 07.02.20

Ära Kaaguta! | Ära Kaaguta! 07.02.20

Kuula:

Kirjeldus:

Külas Kristiina Raud. Saatejuhid Aet Kuusik & Kadi Viik.

Keelest ja kirjutamisest. LGBT kogukonna olukord Eestis.

Kas sinu elus on liiga vähe feminismi (või liiga palju šovinismi)? Leevendust pakub Viisik ehk Kadi Viik ja Aet Kuusik Feministeeriumist. Mõnikord on neil külaline ka.

All audio, artwork, episode descriptions and notes are property of IDA Raadio, for Ära Kaaguta!, and published with permission by Transistor, Inc.

Kirjutaja Getter: “Ego on nagu pärdik meie õlal!”, avatud südamega elamine

#42 Ausad Mehed – Kirjutaja Getter: “Ego on nagu pärdik meie õlal!”, avatud südamega elamine by Ausad Mehed

Kuula:

Kirjeldus:
Tere head Ausad Mehed podcasti kuulajad!

Sellel korral oleme külla kutsunud Chrisi hea sõbranna Kirjutaja Getteri. Getter on kaunis, edukas ja rõõmsameelne maailmakodanik. Ta on tegelenud enda arendamisega juba 10 aastat, tehes seda nii tööalaselt, (kirjutamine & turundus) kui ka vaimselt ja spirituaalselt.

Enda blogis jagab ta oma mõtteid, arutluskäike, häid ja mitte nii häid kogemusi ning elu nägemise muutust. Teda kirjeldavateks märksõnadeks on elurõõm, kogemine, õppimine ja õnnelikkus. Tema suurimateks kirgedeks on kirjutamine, ideede genereerimine, unistamine, planeerimine, nimekirjade koostamine, reisimine, isiklik areng.

Getter on lõpetanud ka Magistrikraadi Tallinna Ülikoolis, kommunikatsiooni instituudis ajakirjandust ja meediakommunikatsiooni õppides. Lisaks on tal oma ettevõtte, millega pakub ta peamiselt sisiturunduse teenust.

Täna räägime sellistel teemadel nagu armastus, seks, suhted, naisest meheni ja tagasi, orientatsioonist, edukusest, karjäärist, oma eesmärgi leidmisest, laste kasvatamisest, vaimsusest, sisemisest ja välisest arengust ja kindlasti veel paljudest teistest teemadest, mis spontaanselt meie vahelt läbi jooksevad.

Tegemist on tasulise saatega, kui soovid kuulata tervet episoodi, siis selle leiad suletud Facebooki grupist:
www.facebook.com/groups/ausadvestlused/

Ligipääsu saamiseks tuleb sooritada väike tasu järgnevale kontole:

IBAN: GB68REVO00997013422585
BIC: REVOGB21
SAAJA: Chris Kala
SUMMA: 12€ / kuus
SELGITUS: Oma facebooki nimi
NB! Swedbank omanikel soovitan sooritada makse läbi arvuti ja valida eraldi välismakse, muidu võib tekkida probleeme kande sooritamisel.

Mõned mõtted Getterilt:
„Me keegi ei ole EGO, vaid meie ego mängib mänge ja on võtnud omaks mingid strateegiad ja ellujäämismehhanismid.“

Elu paneb alati proovile. Kui ma ütlen, et ma olen avatud armastusele, siis kas ma tõesti olen valmis seda vastu võtma, olenemata sellest, mis soost, mis rahvusest, mis vanuses, mis kujul ma seda saan või ma sean sellele tingimusi ja tegelikult ei ole avatud armastusele.“

„Ego on nagu pärdik meie õlal, kes muudkui kriuksub ja kräuksub seal!“

„Sa ei peagi ennast paremaks muutma, kui sa armastad end sellisena nagu sa oled! Näiteks, kui ma pean minema trenni, selleks, et siis ma võib-olla olen üks hetk midagi väärt ja hakkan ka endale meeldima, versus see, et ma armastan ennast ja oma keha ja austan seda nii palju ja sellepärast lähen trenni! Need on kaks täitsa erinevat lähtekohta!“

„Ma ei saa armastada kedagi teist, enne kui ma ei armasta iseennast!“
„Kui keegi teine oleks meiega nii halvasti käituv, nii halvasti rääkiv, nii nõudlik, nii negatiivne ja kriitiline nagu me iseendaga oleme, siis NO HALLELUUJA! Ma ei oleks nõus selle inimesega kümmet minutitki koos olema!“

„Põhjus, miks inimesed ei taha võtta vastutust oma elu eest, on see, et siis ei saa kedagi teist süüdistada enda hädades!“

Sa asud kuulama podcasti Ausad Mehed, mille eesmärgiks on motiveerida ja inspireerida kuulajaid olemaks rohkem ausam enda vastu ning võtmaks suuremat vastutust enda isikliku elu ees.

Lisaks, kui sa tunned, et saade, mida kuulad pakub sulle väärtust ning toob sinuni ennast arendavaid mõtteid, siis ole hea ja aita meid välja ning jäta meile Facebooki lehele arvustus ning hinda meie podcasti. Ning samuti, kui aega ja mahti on, siis too meile üks uus inimene või sõber, kes võiks saates oleva informatsiooniga resoneeruda. See kõik aitab meil sõnumit edasi levitada!!

Soovi korral hoia Ausad Mehed podcastil silma ka sotsiaalmeedias peal.

www.chriskala.com
www.martinpukspuu.ee

Facebook:
www.facebook.com/podcastausadmehed/
www.facebook.com/autorchriskala/
www.facebook.com/ptpukspuu/

Instagram:
www.instagram.com/ausadmehed/
www.instagram.com/chriskkala/
www.instagram.com/martinpukspuu/

Kirjutaja Getter kontaktid:
https://www.instagram.com/kirjutaja.getter/
https://www.kirjutajagetter.ee

ESILEHT

Head kuulamist!

Riina Kangur

Riina Kangur on kirjanik ja kooliõpetaja. Räägin temaga tema raamatust “Mis sina arvad, Freud?” mis räägib pedofiilist kooliõpetajast. Räägime, kuidas selline raamat üldse sünnib, reisimisest ja kirjutamisest, kirjaniku blokist, obsessiivsest-kompulsiivsest häirest, kirjanikuna Eestis ära elamisest, inimeste loomalikest instinktidest ja suhete pinnapealsusest, eestlaste kassist ja kuidas sünnivad kurjad õpetajad.

Einari Jututuba #11 – Riina Kangur