NINAST SABANI 01 X 11 : BIRGIT NILISK – DOBERMANNIDE PÄÄSTESELTS

NINAST SABANI 01 X 11 : BIRGIT NILISK – DOBERMANNIDE PÄÄSTESELTS

Kuula:

Kirjeldus:
Ninast Sabani järjekordses episoodis on külas Birgit Nilisk – koeratreener, kelle süda tuksub eriti kiirelt just hädasolevatele dobermannidele. Lisaks dobermannidele on Birgiti treeneristaaži vältel treenitavateks olnud lugematult „teise ringi koeri“ või lihtsalt lemmikuid, keda vaevab mõni käitumisprobleem ja kellega omanik traditsiooniliste koeratreenerite käest abi pole senini saanud. Birgit panustab enda vaba aja dobermannide aitamisse. Ta kuulub Eesti Dobermannide Päästeseltsi juhatusse. Lisaks päästmisele, on ta käpa valgeks saanud ka meelistõu aretamisega. Kodus on tal erinevat tõugu koerad ning kassid.

NINAST SABANI 01 X 10 : KRISTIINA TAMMIK – ELU KOLME KOERAGA

NINAST SABANI 01 X 10 : KRISTIINA TAMMIK – ELU KOLME KOERAGA

Kuula:

Kirjeldus:

Täna oleme Ninast Sabani podcasti külla kutsunud koeraomanikust fotograafi Kristiina Tammiku.

Kristiina on tegelenud koertega aktiivsemalt viimased 16-aastat – ajast, mil ta sai enda esimese isikliku tõukoera. Läbi aastate on ta harrastanud koertega erinevaid alasid – väisanud näituseid, käinud raja- ja maastikujooksudel ning hobikorras tegelenud ka veospordiga. Lisaks eelmainitule on ta ka auhinnatud fotograaf, keskendudes enda töös peamiseks lemmikloomadele. Lisaks eelmainitule on ta päevatööks veel lemmikloomadele suunatud jaettevõttes digiturundajana, seega puutub Kristiina tõesti igapäevaselt ja vist iga kell kokku enda lemmikliigiga – koertega.

NINAST SABANI 01 X 09 : MARIA DAUBARAITE / VETERINAAR – SUVISED OHUD JA MÜRGITUSED

NINAST SABANI 01 X 09 : MARIA DAUBARAITE / VETERINAAR – SUVISED OHUD JA MÜRGITUSED

Kuula:

Kirjeldus:


The post NINAST SABANI 01 X 09 : MARIA DAUBARAITE / VETERINAAR – SUVISED OHUD JA MÜRGITUSED first appeared on tailsplanet.ee.

Episood 16: Kust jookseb piir ehk Kas oleme oma lemmikud koeratõud ise haigemaks aretanud?

Episood 16: Kust jookseb piir ehk Kas oleme oma lemmikud koeratõud ise haigemaks aretanud?

Kuula:

Kirjeldus:
Täpselt nii, nagu kasvab tõukoerte arvukus ja huvi nende vastu, kasvab ka koerte seas ringlevate pärilike haiguste osakaal. Kas oleme endale armsaks saanud koeratõud tegelikult haigemaks aretanud? Tiina Toometiga on teemat arutamas Pärnu Väikeloomakliiniku arst ja Kennelliidu Teadus ja Aretus Nõukogu liige dr. Marti Lasn.

Head Kuulamist!

NINAST SABANI 01 X 08 : LOOM24 – LOOM24 OTSIB ENDALE MANTLIPÄRIJAT

NINAST SABANI 01 X 08 : LOOM24 – LOOM24 OTSIB ENDALE MANTLIPÄRIJAT

Kuula:

Kirjeldus:
Tänases Ninast Sabani podcasti osas on külas Loom24 portaali haldajad ja eestvedajad. Eesti esimene terviklik loomaportaal Loom24 ühendab Eesti lemmikloomaomanikke. Sait pakub erinevaid huvitavaid ja kasulikke teenuseid, vahendab lemmik- ja farmiloomade ostu- ja müügisoove. Lisaks eelmainitule saab läbi veebilehe müüda lemmikloomatarbeid, sisestada lemmiku kadumiskuulutusi, tutvustada tõuge ja palju muud. Nüüd on Sinul võimalik selle portaali omanikuks saada. Kuula podcastist, miks ja kuidas selline võimalus olemas on.
 


 
 

TRIINE PIIRSALU – KÕIK AGILITYST

NINAST SABANI 01 X 07 : TRIINE PIIRSALU – KÕIK AGILITYST

Kuula:

Kirjeldus:
Selle nädala Ninast Sabani podcastis on meil külas Triine Piirsalu, kelle südame paneb eriliselt tuksuma agility. Ta on esindanud agility MMil Eestit, annab agilitytrenne ning on võtnud endale kõik kolm koera meelisala järgi.
Kliki end kindlasti kuulama, sest vaid nii saad teada milline spordiala agility üldse on, kus trennis käia saab ja milline koer seda harrastama sobib.
If kindlustuse eripakkumine! Perioodil 07.06-13.06 saad If lemmikloomakindustuse sõlmida TPTriine15 koodi kasutades 15% soodsamalt. Sõlmi kohe: https://ekindlustus.if.ee/et/kindlustused/lemmikloomakindlustus/

Miks on koeratõugude aretamine kallis ja miks ei tasu kutsikat petiskasvatajalt võtta?

Episood 15: Miks on koeratõugude aretamine kallis ja miks ei tasu kutsikat petiskasvatajalt võtta?

Kuula:

Kirjeldus:
Selles „Loomaarst taskus“ episoodis on Tiina Toometil külas Eesti Kennelliidu volikogu liige Maris Siilmann, kellega tuleb juttu koeratõugudest ja sellest, mis puhtatõuliste kutsikate aretuse tegelikult kalliks teeb.

ALEXANDRA DANIELA NAARITS – NOORED KOERTEGA TEGELEMA!

NINAST SABANI 01 X 06 : ALEXANDRA DANIELA NAARITS – NOORED KOERTEGA TEGELEMA!

Kuula:

Kirjeldus:
Alexandra sündis ilmselt saba suus, sest tema pere on tegelenud tõukoerte aretamisega ligikaudu 40 aastat. Lisaks tõukoerte aretamisele on ta läbi aastate kaasa löönud erinevates koeraspordiüritustes, märkimisväärseimateks nende seas on ilmselt koeranäitused ja hurtade maastikujooksud. Ta on osalenud ka juuniorhändlerite võitlustel ning tulnud meistrivõistlustel esimeseks. Lisaks sellele on Alexandra Eesti Kennelliidu noortekogus, mille põhieesmärgiks on koeraalade tutvustamine noortele, vastutustundliku koerapidamise õpetamine. Kuidas aga saada koeraaladesse rohkem noori? Kuula podcasti ja saa teada!
 
If kindlustuse eripakkumine! Perioodil 31.05-06.06 saad If lemmikloomakindustuse sõlmida TPAlexandra15 koodi kasutades 15% soodsamalt. Sõlmi kohe: https://ekindlustus.if.ee/et/kindlustused/lemmikloomakindlustus/

LIINA VAHER – KÕIK HURTADEST

NINAST SABANI 01 X 05 : LIINA VAHER – KÕIK HURTADEST

Kuula:

Kirjeldus:

Sel nädalal on Ninast Sabani uhiuues podcastis külas Liina Vaher. Räägime hurdatõugudest ning hurtade maastikujooksudest Liinal on olnud koerad kodus pea terve ta elu ning erilise koha ta südames on vallutanud just vene hurdad. Ta kuulub Eesti Hurtade Liidu juhatusse ning on ka maastikujooksude kohtunik. Kodus on tal kolm vene hurta.

Kelgukoerte giid Henek: äpardusi juhtus iga päev, vahepeal pidime isegi turiste päästma

262. osa: Kelgukoerte giid Henek: äpardusi juhtus iga päev, vahepeal pidime isegi turiste päästma

Kuula:

Kirjeldus:
Kuna iga koer on erinev, tuli õppida nende iseloomu ja käitumismustrit – selle kõige taustal on oluline saada koera jaoks autoriteediks, et ta ei hakkaks pähe istuma. Igavust selles töös pole, sest iga päev juhtub midagigi – alustades kaklevate koerte lahutamisest kuni turistide päästmiseni välja.

Põhja-Norra on suurepärane kant ka virmaliste vaatamiseks ning need on Heneki sõnul seal uskumatult võimsad. Temal on isegi kogemus, kuidas koerad jäid lummatult taevasse vaatama.
Kelgukoerte töö on hooajaline ning suvel loomad puhkavad – lõpetuseks uurimegi, mil moel kelgukoerad siis oma puhkuse veedavad.
Vestlust juhib Liina Metsküla.