Sookvootidest ja koroonavaktsiinidest

Sookvootidest ja koroonavaktsiinidest

Kuula:

Kirjeldus:
Saatejuhid Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid vahetavad mõtteid sookvootide teemal. Lisaks võetakse ette ka küsimused, mis seonduvad koroonavaktsiinide ja -piirangutega.

Tallinna Selveri ohjeldamatu kiitmine leiab äkilise lõpu

“Kuldne geim”, 88. osa | Tallinna Selveri ohjeldamatu kiitmine leiab äkilise lõpu by “Kuldne geim”

Kuula:

Kirjeldus:
Võrkpalliteemalises taskuhäälingusaates “Kuldne geim” läheb eetrisse 88. osa, kus tehakse suur eelvaade reedesele Eesti naiste karikafinaalile, ent räägitakse ka Credit24 Meistriliiga põnevatest arengutest ja Markkus Keele värskest üleminekust Prantsusmaa kõrgliigaklubisse Nice’i.

Saates võtavad sedapuhku koha sisse TalTech/Tradehouse’i naiskonna diagonaalründaja Kadi Kullerkann, endine libero ja tänane Tallinna Ülikooli naiskonna peatreener Sten Esna, Eesti rahvusnaiskonna abitreener Andres Toobal ja saatejuht Karl Rinaldo.

Muuhulgas tuleb teemaks:

*Saate suurpuhastus ehk Tallinna Selveri kiidulaul saab viimaks läbi ja asjadest hakatakse rääkima nii, nagu nad tegelikult on.
*Tähtsad võrkpalliteemad: lumi langeb kiiremini kui Vene rubla kurss, matkaradadel käib rahvast nagu murdu, Hanno Pevkurist võib saada siseminister.
*Naiste karikafinaali eelvaade: TalTechi peatreener Marko Mett ja Audentese SG/Noortekoondise juhendaja Andrei Ojamets annavad ülevaate naiskondade hetkeseisust. Nagu selgub, on ühel finalistil jäänud seljataha väga keeruline kuu.
*Milline võrkpallur jääb tõsise põlvevigastuse tõttu finaalist eemale?
*Kas Audentesel on TalTechi vastu šanssi või võtab favoriit kindlalt oma?
*Milliseid noormängijaid tasub finaalis erilise huviga jälgida?
*Credit24 Meistriliiga omalaadne nädal: karikavõitja Selver kaotas kindlalt Tartu Bigbankile, TalTech ja Pärnu jäid Lätis nullile.
*Mida teha, et noormängijate silmades rohkem põlemist näha?
*Sten Esna meenutab Rennes’is mängimise aegu, mil tema kõrval kerkis liberona esile tulevane maailma esinumber Jenia Grebennikov.
*Karo Mets esitleb: eestlased välismaal. Markkus Keele üleminek Soome meistriliigast Akaa Volley’st Prantsusmaa kõrgliigaklubisse Nice’i. Kas ainuõige otsus?
*Koroonavaktsiin tippsportlastele eelisjärjekorras? Võrkpallurite osas on probleem EOK poolt koostatud nimekirja automaatselt sisse kirjutatud.

Finantsuudised fookuses: majanduse vaktsineerimine võtab veel aega

13.01.21 Finantsuudised fookuses: majanduse vaktsineerimine võtab veel aega

Kuula:

Kirjeldus:
Luminor Eesti peaökonomist Tõnu Palm, Alexela juhatuse liige Alan Vaht ning saatejuht Paavo Siimann vaatlevad majandusprognoose ning ennustavad, millist majanduse taastumist maksab oodata. Sarnaselt tervisega võtab ka majanduse vaktsineerimine aega.

Lisaks hinnatakse USA presidendivahetuse, koroonavaktsiini saabumise, alternatiivkütuste kasutamise ja teiste aktuaalsete teemade mõju majandusele ning arutatakse aktsiaturgudel toimuvat.

COVID-19 vaktsiin ei ole võluvits

Tervisepooltund episood 46: COVID-19 vaktsiin ei ole võluvits by Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Kuula:

Kirjeldus:
„Vaktsiin pole imeravim ei tervishoiu ega elanikkonna kontekstis. Vaktsiin ei annulleeri sotsiaalse distantseerumise ja maskikandmise kohustust. Edasikandumise vähendamiseks peab olema piisaval hulgal inimestel vaktsiin saadud,“ tõdeb Regionaalhaigla infektsioonikontrolli talituse juhataja Mait Altmets.
2020. aasta viimastel päevadel jõuab Eestisse pikisilmi oodatud esimene koroonavaktsiini partii. Pühade-eelses saates uurime, milliseid erinevaid vaktsiine on välja töötatud, kes saavad eelisjärjekorras vaktsineeritud ja kas kiirelt turule toodud vaktsiin kätkeb endas ka ohtusid.

Leia meid ka Spotify keskkonnas: open.spotify.com/show/5KySGcL5lfjrZe29fnXDBQ

Saatest:

Mida mõtleb anestesioloog oma tööst? Kuidas ja kuhu areneb personaalmeditsiin? Kuidas hoiduvad vähiraviarstid vähist? Need on vaid mõned küsimused, millele saame vastuse uues, Eesti ainsas haigla terviseteemalises podcastis.

Tervisepooltundi kutsume vestlema erinevate erialade esindajaid, saade annab eksklusiivse võimaluse piiluda üle 4000 töötajaga Eesti tipphaigla meditsiini telgitagustesse ja kuulata, millist tervisenõu annavad arstid, millised on uuemad ravisuunad ja meetodid, mida arvavad ning mõtlevad oma tööst kirurgid, anestesioloogid ja kõik teised, kes erineval moel patsientide tervenemisele kaasa aitavad.

Imre Sooääre emotsionaalsest kõnest ja koroonavaktsiinidest

Imre Sooääre emotsionaalsest kõnest ja koroonavaktsiinidest

Kuula:

Kirjeldus:
Saatejuhid Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid arutlevad poliitik Imre Sooääre otsuse üle minna tagasi riigikogusse ja jutuks tuleb ka Sooääre rahvasaadikutele peetud emotsionaalne kõne. Veel võtavad saatejuhid käsitleda Euroopa Liidu kriisiabi kasutamise tingimused ja küsimused, mis seonduvad koroonavaktsiinidega.