Koroonaviiruse üks tagajärgedest Keenias: koolitüdrukute massiline rasestumine

236. osa: Koroonaviiruse üks tagajärgedest Keenias: koolitüdrukute massiline rasestumine by Järgmine peatus

Kuula:

Kirjeldus:
Tänase saate külaline Evelin Kivimaa naasis alles möödunud kuul Keenia reisilt.

Alustuseks räägib ta loomulikult sellest, kuidas õnnestus praegusel ajal Keeniasse minna – igal pool maailmas on ju korralikud piirangud. Sealjuures Keenias on need piirangud isegi ekstrasuured. Kui kevadel selgus, et riigis on üheksa koroonapositiivset, teatas president rangetest meetmetest, mis kestavad praeguse ajani. Kahjuks on inimesed nendest üsna väsinud ning püüavad üha rohkem viilida.

Evelin käis Keenias MTÜ Mondo kaudu, mis teeb sealmail arengukoostööd. Niisiis kohtus saatekülaline väga erinevate elusaatustega inimestega, kelle lood tegid ühelt poolt kurvaks, kuid teisalt avaldasid muljet.

Samuti jutustab Evelin temasugust abikaasat soovinud taksojuhist, Eesti majast ühes väikeses külakeses, 15aastaste koolitüdrukute rasestumisest, imelisest loodusest ja loomadest ning palju muud.

Lobjakas vs. Vooglaid rassistiks tembeldamisest

Lobjakas vs. Vooglaid rassistiks tembeldamisest

Kuula:

Kirjeldus:
Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid arutavad selle üle, millal on õiglane inimest rassistiks tembeldada. Lisaks vaidlevad Lobjakas ja Vooglaid koroonaviiruse leviku tõkestamiseks kasutusele võetud meetmete üle ja annavad oma hinnangu valitsuse toetustele Porto Franco arendusele Tallinnas ja rahvuslikule lennukompaniile Nordica.

Mida tõestas ja mida ei tõestanud Eesti korvpallikoondis Leedu alistamisega?

“Mehed ei nuta”: Mida tõestas ja mida ei tõestanud Eesti korvpallikoondis Leedu alistamisega?

Kuula:

Kirjeldus:
“Mehed ei nuta” peateemad 28. juulil:

– Mida tõestas Eesti korvpallikoondis Balti mere karikaturniiri võidu ja Leedu alistamisega?
– Eesti võrkpallikoondis madistas Soomega, aga Poolasse jäigi minemata. Ka Rally Estonia korraldajate põhiaur läheb koroonareeglitele. Jalgpallis hulk versioone valmis mõeldud, kuidas eurosarja ja Rahvuste Liiga mänge saaks pidada. Kas koroonaviirus ei lasegi spordimaailma käivitada?
– Koroonaviirus lõpetab Margus Hundi karjääri?
– Ott Tänak: autospordiliit peaks rohkem järelkasvuga tegelema. Peab paika?

Karju oma näoga

51: Karju oma näoga

Kuula:

Kirjeldus:
Teemad:

Intro
Treeningud
Eestisse saab UK-st karantiinita
Palun ameerika mägedel mitte karjuda
Animatsioon igast Covid-19 surmast
Kas Hennole meeldib autoga sõita?
Kuidas Hennole Lottemaal meeldis?
Cringe
Lõpp

Viited:

Demetri Martin – soft laser sounds
Koroonaviirus

Palun ärge ameerika mägedel karjuge
Animatsioon Covid-19 igast surmast

Lottemaa
Impractical Jokers
Love is Blind – räpp
Captain Fantastic
Chernobyl – avatud reaktori vaatamine

Kristo Timberg – “vedel kuld” ehk igas kriisis on oma võitjad

“Edu Valem” #14 | Kristo Timberg – “vedel kuld” ehk igas kriisis on oma võitjad by Edu Valem

Kuula:

Kirjeldus:
Taskuhäälingusaade “Edu Valem” on taas vägevat hoogu üles saamas, kui juuni esimeses saates oli tehnoloogiliste abivahendite vahendusel külas Chemi-Pharm AS tegevjuht Kristo Timberg.

Põhiärina desovahendeid tootev Chemi-Pharm AS oli koroonaviiruse poolt tingitud kriisis üks nendest vähestest tootmisettevõtetest Eestis, kelle toodangu vastu sisuliselt päeva pealt nõudlus plahvatuslikult kasvas. Desovahendist sai kriisiaja “vedel kuld”, mida ühe tuntud riigi president mingil hetkel soovitas isegi viiruse peletamiseks endale sisse süstida.

Saates rääkisime edukaks saamisest ja edukaks olemisest läbi Kristo Timbergi kogemuste ja tunnetuse. Puudutasime nii konkreetselt tema juhitava ettevõtte tegevusloogikaid nii normaalses turuolukorras kui hiljutises kriisis kui rääkisime üldistest printsiipidest, kuidas inimesi juhtida ja miks peab seda tegema hästi.

Kõik, keda ühel hetkel ootab ees töökohavahetus ja sellega seoses tööintervjuu, peaks kuulama Timbergi vastust küsimusele, mida tema otsib ja jälgib enda firmasse inimesi värvates.

Saadet juhivad Maxim Tuul ja Siim Semiskar. “Edu Valem” sünnib koostöös Manta Maja ja Rahajutud.ee portaaliga.

Kõik ettepanekud ja tagasiside on oodatud meiliaadressil info@rahajutud.ee.

Head kuulamist!

Genre
Business

License: all-rights-reserved

Raimond Kaljulaid: Tuleb hakata tegelema langevarjuga, et päästa inimesi kriisi tagajärgedest

Raimond Kaljulaid: Tuleb hakata tegelema langevarjuga, et päästa inimesi kriisi tagajärgedest

Kuula:

Kirjeldus:
Eriolukord lõppeb juba 18. mail, kuid majanduslikud probleemid muutuvad aina murettekitavamateks.

Riigikogu liige Raimond Kaljulaid võrdleb piltlikult koroonaviiruse puhangust tingitud karantiini lennukist väljahüppamisega ja ütleb, et nüüd valitsus peab ulatama inimestele langevarju.

Koroonaviirus on tekitanud hirmu puukentsefaliidi vastu vaktsineerimise suhtes

Koroonaviirus on tekitanud hirmu puukentsefaliidi vastu vaktsineerimise suhtes

Kuula:

Kirjeldus:
Eestimaalastel on tekkinud uus hirm. Inimesed kardavad, et puukentsefaliidivastane vaktsiin nõrgestab immuunsust ja soodustab haigestumist koroonaviirusesse. Sestap jäetakse juba kord alustatud puukentsefaliidivastane vaktsineerimine pooleli või ei alustatagi seda. Ometi liigutakse praegu vägagi hoogsalt looduses, kus elab mustmiljon puuki, kes kannavad inimesele ohtlikke haigusi.

Mis Eestist saab? Majandus. Kristen Michal ja Andres Sutt

Mis Eestist saab? Majandus. Kristen Michal ja Andres Sutt.

Kuula:

Kirjeldus:
Reformierakonna teises “Mis Eestist saab?” saates arutlevad Riigikogu majanduskomisjoni liige Kristen Michal ja rahanduskomisjoni liige Andres Sutt täpsemalt selle üle, kuidas koroonaviirusest pääseda nii, et terve majandus põhja ei lähe ja milline hakkab elu pärast kriisi välja nägema.

Koroonaviiruse senistest õppetundidest kopsuarst Pille Mukiga

Tervisepooltund episood 27: Koroonaviiruse senistest õppetundidest kopsuarst Pille Mukiga by Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Kuula:

Kirjeldus:
Täna on saates külas Regionaalhaigla pulmonoloogiakeskuse juhataja dr Pille Mukk, kellega räägime koroonaviiruse senistest õppetundidest ja kopsuhaigustest pandeemia taustal. Milliseid vahekokkuvõtteid saame täna teha? Mida räägib meile senine statistika ning kas viimaks võib väita, et koroonaviirus hakkab vaikselt taanduma? Neile ja paljudele teistele küsimustele leiame vastused värskest episoodist.

Kõik info COVID-19 kohta oleme koondanud siia: https://www.koroonakriis.ee/

Saatest:

Mida mõtleb anestesioloog oma tööst? Kuidas ja kuhu areneb personaalmeditsiin? Kuidas hoiduvad vähiraviarstid vähist? Need on vaid mõned küsimused, millele saame vastuse uues, Eesti ainsas haigla terviseteemalises podcastis.

Tervisepooltundi kutsume vestlema erinevate erialade esindajaid, saade annab eksklusiivse võimaluse piiluda üle 4000 töötajaga Eesti tipphaigla meditsiini telgitagustesse ja kuulata, millist tervisenõu annavad arstid, millised on uuemad ravisuunad ja meetodid, mida arvavad ning mõtlevad oma tööst kirurgid, anestesioloogid ja kõik teised, kes erineval moel patsientide tervenemisele kaasa aitavad.

COVID-19: maskide kandmisest on kasu, kuid need pole mingi võluvits

COVID-19: maskide kandmisest on kasu, kuid need pole mingi võluvits

Kuula:

Kirjeldus:
Seniste uuringute põhjal võib öelda, et koroonaviiruse pandeemia ajal on näomaski kandmisest pigem kasu kui kahju. Samas on aus öelda, et me ei tea, kui palju need haiguse leviku tõkestamisel tegelikult aitavad.