Kristi Helme

Kiwaga kummiliimiallikatel – raju küte ajule

Kiwaga kummiliimiallikatel – raju küte ajule Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1184533648-lappaja-kiwaga-kummiliimiallikatel-raju-kute-ajule.mp3 Kirjeldus: Kiwaga kummiliimiallikatel – raju küte ajule by Delfi Tasku

Read More

Katariina Libe edukas aasta: auhinnad nii näidendi- kui ka romaanivõistluselt

Katariina Libe edukas aasta: auhinnad nii näidendi- kui ka romaanivõistluselt Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1171758916-lappaja-katariina-libe-edukas-aasta-auhinnad-nii-naidendi-kui-ka-romaanivoistluselt.mp3 Kirjeldus: Katariina Libe debüütromaan “Ohverduste sügis” pälvis romaanivõistlusel Margus Karu nimelise preemia, näidendivõistluse võitnud “Võrsed” on liikumas ka teatrilavale.

Read More

Kaasaja vaimu teravaim kroonik ja Balti kirjanduse ühisrinne

Kaasaja vaimu teravaim kroonik ja Balti kirjanduse ühisrinne Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1154880655-lappaja-kaasaja-vaimu-teravaim-kroonik-ja-balti-kirjanduse-uhisrinne-1.mp3 Kirjeldus: “Lappaja” uues osas on külas Balti kirjanduse almanahhi “No More Amber” kaaslooja ja Vernon Subutexi seikluste triloogia tõlkimisega valmis saanud Maria Esko.

Read More

Kes Veel Üldse Luuletusi Loeb Või Kirjutab?

Kes Veel Üldse Luuletusi Loeb Või Kirjutab? Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1126760074-lappaja-kes-veel-uldse-luuletusi-loeb-voi-kirjutab.mp3 Kirjeldus: Kes Veel Üldse Luuletusi Loeb Või Kirjutab? by Delfi Tasku

Read More

Raamatupoed ja koroonalained. Kuidas poodidel on läinud? Milliseid raamatuid ostetakse?

Raamatupoed ja koroonalained. Kuidas poodidel on läinud? Milliseid raamatuid ostetakse? Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1110591553-lappaja-raamatupoed-ja-koroonalained-kuidas-poodidel-on-lainud-milliseid-raamatuid-ostetakse.mp3 Kirjeldus: Eesti raamatupoodidel on läinud koroona esimese ja teise laine ajal ja järgselt hästi. Mida aga enim on ostetud? Mida toob tulevik?

Read More

Ave Taavet, sõõm värsket õhku eesti kirjanduses

Ave Taavet, sõõm värsket õhku eesti kirjanduses Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1080087571-lappaja-ave-taavet-soom-varsket-ohku-eesti-kirjanduses.mp3 Kirjeldus: Ave inspiratsiooniallikaks on postsovjetlik elulaad ning tema lood on läbi põimitud soojast huumorist.

Read More

“Ööülikool” alustas raamatusarjaga, avateoseks Jaan Kaplinski “Vaimu paik”

“Ööülikool” alustas raamatusarjaga, avateoseks Jaan Kaplinski “Vaimu paik” Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1067032585-lappaja-ooulikool-alustas-raamatusarjaga-avateoseks-jaan-kaplinski-vaimu-paik.mp3 Kirjeldus: Ööülikooli looja Jaan Tootsen räägib podcastis avaraamatust ning Ööülikoolist laiemalt. Ühtlasi avab pisut kaarte järgmise raamatu kohta.

Read More

Siim Lill. Tartu põrandaaluse kirjanduse alustala

Siim Lill. Tartu põrandaaluse kirjanduse alustala Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1045063474-lappaja-siim-lill-tartu-porandaaluse-kirjanduse-alustala.mp3 Kirjeldus: Nagu Vassili Kandinskyl, kelle teost Siim Lill ühes artiklis arvustab, on loomingu kõrval sama oluline tema kulissidetagune roll. Juunikuus, kui olud lubavad, peaks tulema Siim Lille esimese luulekogu pealkirja esitlus.

Read More

Kuidas on läinud pandeemia-aastal raamatukogudel?

Kuidas on läinud pandeemia-aastal raamatukogudel? Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1031338348-lappaja-kuidas-on-lainud-pandeemia-aastal-raamatukogudel.mp3 Kirjeldus: Eelmine kevad pani raamatukogud kiiresti oma tööd ümber korraldama. Raamatukoguhoidja roll on aga nüüd senisest veelgi laiem, eriti koolilaste ja pensionäride jaoks.

Read More

Reijo Roos. Noor luuletaja, kes elab kahes keeles

Reijo Roos. Noor luuletaja, kes elab kahes keeles Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1017325918-lappaja-reijo-roos-noor-luuletaja-kes-elab-kahes-keeles.mp3 Kirjeldus: Miks hakkas Reijo Roos kirjutama, kuidas on tal läinud luuleprõmmudel ning mida ta arvab sellest, et tänapäeval võib igaühest Instagramis kergesti värsisepp saada? Kuula “Lappaja” uues osas vestlust noore luuletajaga, kes pärast meie kõnelust hakkas jalgsi Tallinnast Haapsalu poole astuma!

Read More