Kristi Helme

HeadRead festival toob Tallinna 50 kirjanikku, teiste seas maailmanimed

HeadRead festival toob Tallinna 50 kirjanikku, teiste seas maailmanimed Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1274373001-lappaja-headread-festival-toob-tallinna-50-kirjanikku-teiste-seas-maailmanimed.mp3 Kirjeldus: HeadRead kirjandusfestivalist kõneleb Krista Kaer. Sel korral on taas festival täismahus, kohale on tulemas ligi 50 kirjanikku. Osa kavast on pühendatud Ukrainale, mõned vene autori jäid tulemata.

Read More

Mika Keräneni uus raamat “Minu Karjala”: hullud onud, kalalkäigud ja imeline loodus

Mika Keräneni uus raamat “Minu Karjala”: hullud onud, kalalkäigud ja imeline loodus Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1266756802-lappaja-mika-keraneni-uus-raamat-minu-karjala-hullud-onud-kalalkaigud-ja-imeline-loodus.mp3 Kirjeldus: Mika Keräneni uus raamat “Minu Karjala”: hullud onud, kalalkäigud ja imeline loodus by Delfi Tasku

Read More

Mis peidab endas Prantsusmaa viimaste aastakümnete müüduim romaan?

Mis peidab endas Prantsusmaa viimaste aastakümnete müüduim romaan? Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1255457842-lappaja-mis-peidab-endas-prantsusmaa-viimaste-aastakumnete-muuduim-romaan.mp3 Kirjeldus: Kõne all on Hervé Le Tellier’i romaan “Anomaalia”, mis müüs Prantsusmaal üle miljoni koopia. Külas on Tänapäeva kirjastuse juht Tauno Vahter.

Read More

Ilona Martson. Ukraina kirjandus, vene kultuuri lõhenemine ja kurjategijad Vene võimuladvikus

Ilona Martson. Ukraina kirjandus, vene kultuuri lõhenemine ja kurjategijad Vene võimuladvikus Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1235038636-lappaja-ilona-martson-ukraina-kirjandus-vene-kultuuri-lohenemine-ja-kurjategijad-vene-voimuladvikus.mp3 Kirjeldus: Ilona Martson. Ukraina kirjandus, vene kultuuri lõhenemine ja kurjategijad Vene võimuladvikus by Delfi Tasku

Read More

“Tähtteose kiirkursus” toob Eesti kirjandusklassika kolme minutiga vaatajani. Külas on Maarja Vaino

“Tähtteose kiirkursus” toob Eesti kirjandusklassika kolme minutiga vaatajani. Külas on Maarja Vaino Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1214954812-lappaja-tahtteose-kiirkursus-toob-eesti-kirjandusklassika-kolme-minutiga-kuulajani-kulas-on-maarja-vaino.mp3 Kirjeldus: Saates on külas kirjandusteadlane Maarja Vaino, kes kõneleb Muuseumiroti võitnud projektist “Tähtteose kiirkurus”, aga ka laste lugemisharjumustest ning eesti keele tundide arvu pea minimaalseks kahanemisest.

Read More

Kiwaga kummiliimiallikatel – raju küte ajule

Kiwaga kummiliimiallikatel – raju küte ajule Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1184533648-lappaja-kiwaga-kummiliimiallikatel-raju-kute-ajule.mp3 Kirjeldus: Kiwaga kummiliimiallikatel – raju küte ajule by Delfi Tasku

Read More

Katariina Libe edukas aasta: auhinnad nii näidendi- kui ka romaanivõistluselt

Katariina Libe edukas aasta: auhinnad nii näidendi- kui ka romaanivõistluselt Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1171758916-lappaja-katariina-libe-edukas-aasta-auhinnad-nii-naidendi-kui-ka-romaanivoistluselt.mp3 Kirjeldus: Katariina Libe debüütromaan “Ohverduste sügis” pälvis romaanivõistlusel Margus Karu nimelise preemia, näidendivõistluse võitnud “Võrsed” on liikumas ka teatrilavale.

Read More

Kaasaja vaimu teravaim kroonik ja Balti kirjanduse ühisrinne

Kaasaja vaimu teravaim kroonik ja Balti kirjanduse ühisrinne Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1154880655-lappaja-kaasaja-vaimu-teravaim-kroonik-ja-balti-kirjanduse-uhisrinne-1.mp3 Kirjeldus: “Lappaja” uues osas on külas Balti kirjanduse almanahhi “No More Amber” kaaslooja ja Vernon Subutexi seikluste triloogia tõlkimisega valmis saanud Maria Esko.

Read More

Kes Veel Üldse Luuletusi Loeb Või Kirjutab?

Kes Veel Üldse Luuletusi Loeb Või Kirjutab? Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1126760074-lappaja-kes-veel-uldse-luuletusi-loeb-voi-kirjutab.mp3 Kirjeldus: Kes Veel Üldse Luuletusi Loeb Või Kirjutab? by Delfi Tasku

Read More

Raamatupoed ja koroonalained. Kuidas poodidel on läinud? Milliseid raamatuid ostetakse?

Raamatupoed ja koroonalained. Kuidas poodidel on läinud? Milliseid raamatuid ostetakse? Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1110591553-lappaja-raamatupoed-ja-koroonalained-kuidas-poodidel-on-lainud-milliseid-raamatuid-ostetakse.mp3 Kirjeldus: Eesti raamatupoodidel on läinud koroona esimese ja teise laine ajal ja järgselt hästi. Mida aga enim on ostetud? Mida toob tulevik?

Read More