Ithaka Maria: Emadus on püha

Ithaka Maria: Emadus on püha by Eesti Naine: Kristiina Heinmets podcast

Kuula:

Kirjeldus:
Ithaka Maria on kasvanud naiseks avalikkuse ees ning kuvand varateismelisest noorest tüdrukust ei ole kerge muutuma. Ithaka Maria on lõpetanud ülikooli muuskalise pedagoogina ja armastab oma tööd: “Muusikaõpetaja kutsumus väikeste lastega on mulle südamelähedane, sest olen ise samast vanusest muusika sees ülesse kasvanud. See on minu jaoks läbi mõeldud teema ja lasteaias laotakse vundament ka muusikas. Muusikaõpetus arendab karakterit, empaatiavõimet ja sotsiaalseid oksusi, see on laste arengus ülioluline”. Ithaka Maria tunnistab, et selle kogemuse sai ta emana oma tütrega kui tähtis võib muusikaõpetaja eeskuju olla. “Mina ei ole lasteaia laps olnud, minul see kogemus puudub. Aga õppides ülikoolis sattusin olukorda, kus minu väiksematel lastel ei olnud lasteaias muusikaõpetajat ja minu juhendaja ülikoolis ütles legendaarse lause: Meil on muusikaõpoetajate põud, sa pead ise selle töö vastu võtma,” meenutab Ithaka Maria, kuidas ta lasetaia muusikaõpetaja ametisse sattus.

Inga Lunge: Lase elul iseendas elada!

Inga Lunge: Lase elul iseendas elada! by Eesti Naine: Kristiina Heinmets podcast

Kuula:

Kirjeldus:
Inge Lunge tõdeb taskuhäälingu saates, et elada tuleb hetkes. “Ma ei tea, milline on minu rada aga olla kontaktis iseendaga on oluline. Enda tundma õppimine, endast aru saamine kuidas mina ise olen paigas ja saan hakkama. Kui minul on hea olla, siis on lihtsam kõike muud hoida balansis. Kui mina olen korrast ära, siis laguneb ka kõik muu minu ümbert ära “, filosofeerib matemaatika eriklassis lõpetanud näitlejanna. Inga tunnistab, et iga asi on tulnud tema ellu õigel hetkel “kui ma lugesin “Pilvede all” pilootosa stsenaariumi, siis ma tajusin ära oma lapsepõlve sarnase atmosfääri Pärnus. Need kortermaja hoovis olevad vaibakloppimise puud, kuidas mina lapsena samamoodi turnisin nende peal. Piret on minu roll ja see on minu lapsepõlve lugu. Piret on täpselt minu peegeldus kuskilt kagelt minevikust”.

Ema – kust tulevad sõnad?

Ema – kust tulevad sõnad? by Eesti Naine: Kristiina Heinmets podcast

Kuula:

Kirjeldus:
Eesti Naise emadepäeva erisaates arutavad naistele suunatud ajakirjade peatoimetajad Heidit Kaio Eesti Naine, Mari-Liis Helvik Anne&Stiil, Siiri Kirikal Oma maitse ja Kerttu Jänese Pere ja Kodu, selle tähtpäeva olulisuse üle. “Kui naistena oleme ühiskonnas aktsepteeritud kõikides erinevates rollides, siis emaks saadeks peame justkui ühe retsepti järgi toimima. Emadena saame toetada üksteist aktsepteerides teistmoodi tõekspidamisi, ei ole olemas ühte valikut kuidas PEAB” sõnab Kerttu. “Kõige olulisem on panna tähele, jagades oma aega lähedastele, koroona periood on pannud mõistma, et pidulikkus või tähistamine on teisejärguline” kinnitab Mari-Liis. “Me tuleme kuskilt ja läheme kuskile, me ei saa emadeks tühja koha pealt. Me kanname endas märkamatult midagi oma vanaemadest ning emadest, jagades neid kogemusi iseendale teadvustamata edasi. Võiks mõtestada, mida me tahame jagada, mis on oluline meile” mõtliskeb Siiri. Kerttu lisab, et emadepäeva emotsiooni ning rõõmu võiksime kanda endas kogu aasta. Heidit tunnistab, et emadena oleme me tihti suured unustajad, sest stressirohketel hetkedel hakkab aju lahtu laskma nendest asjadest, mis ei ole nii vajalikud “no need lasteaia peod, kui minu lapsel ei ole pidulikku vormi, ma ei tea kuidas teised emad seda kõike suudavad”. Kuula podcastist, millise saatekülalise jaoks on ema parim sõbranna, kelle jaoks on oluline usaldus ja kes on pärinud emalt logistikaüksuse juhtimise oskonnajuhataja tipposkused. Kelle jaoks on ema see pehme kaitsetekk kuhu maanduda tornmaja katuselt või kelle jaoks on oluline oskus andestada kui emana on raske laste vastupidiseid valikuid aktsepteerida.

Marge Rahu Tava: Ümbritse ennast inspireerivate inimestega, ägedus on nakkav.

Marge Rahu Tava: Ümbritse ennast inspireerivate inimestega, ägedus on nakkav.

Kuula:

Kirjeldus:
Marge Rahu Tava sattus eirnevate olukordade kokkulangevuse tõttu juhtima “niisama tehtud” rahalist investeeringut, millest kasvas välja oma valkonna esimene noorte naiste suunamudija rolli täitnud toode Buduaar. “Ma olen turundusinimene, ma tahan alati teha teistmoodi asju ning üritused ja paberajakiri lisandusid hiljem. Kasutasin ajakirja tehes oma välismaiseid kogemusi ning Mina Ise oli ajakirja valuuta. Ma nägin, et see toimis ja ma hakkasin hiljem kaasama oma ajakirja tuntud ilusaid naisi. Minu jaoks ei ole oluline CV ja kogemused, vaid inimese tahe teha asju südamest ning hästi. Ma olen aastate jooksul näinud nii palju vale suhtumisega üliharitud inimesi, kellega ei ole võimalik koostööd teha “.

Tiina Kruus: Usaldus. Tolerantsus. Lugupidamine.

Tiina Kruus: Usaldus. Tolerantsus. Lugupidamine. by Eesti Naine: Kristiina Heinmets podcast

Kuula:

Kirjeldus:
Tiina Kruus saab uhkusega öelda, et oma pika karjääri jooksul ajakirjanikuna on tal olnud võimalus mitmete väljaannete peatoimetajana kirjutada lugematu arv sissejuhatusi. Saates arutleme teemal, mis on juhtunud ajakirjanduses 30 aasta jooksul, et ajakirjanik ei oma enam ühiskonnas lugupeetud usaldusväärsust. “Ma mäletan oma esimesi intervjuusid pehmema ajakirjanduse vallas, kus Ülle Ulla kutsus mind oma luksuslikku korterisse külla. Laud oli lookas ja Ülle oli viimase detailini väljapeetud uhkelt riides diiva. Inimesed usaldasid ja julgesid rääkida kõigest, puudus hirm haiget saamise ees. Intervjuu tegemine oli sündmus, mitte tunnike kuskil hotelli fuajees diktofon käes, kus vastas istub teksades meikimata tänase ühiskonna jaoks staari … “ meenutab Tiina. Otse ja ausalt oma tööalastest valikutest, sattumisest Tallinnfilmi kuldajastul toimetajaks verinoore ajakirjanikuna. Kalleime telesaate “Tantsud Tähtedega” kaadri taha müüritud saladustest ning esikaantel presenteeriatava Eesti naise kuvandi helikiirusel toimunud muutustest. Kes oli see esimene noor näitleja, keda Tiina intervjueeris 90ndate alguses, kellest on tänaseks on saanud teatrimaailma legend ning milliste rezisööride filmid jätsid Tiinale kustumatu jälje hinge? Milline must-valge telesaade oli Aktuaalse Kaamera noorem vend, seda kuula taskuhäälingu saatest!

Laine Mägi: Unistada suurelt pole kunagi hilja!

Laine Mägi: Unistada suurelt pole kunagi hilja! by Eesti Naine: Kristiina Heinmets podcast

Kuula:

Kirjeldus:
Laine Mägi läbimavaid sõnu saates on armastus ja kauneid emotsioone täis nakkav naer. Laine oli oma isa tütreke, keda hellitavalt isa kutsus Laiukeseks. Armastus tantsu vatsu viis ta Tallinnasse balletikooli ja sealt saadud säde on siiani Laine silmades. Need sajad erinevad filmirollid ja tesimesed hetked teatris lavale astudes on tal kõik ehedalt meeles, kuid süda on tal Kehras vanemate kodus. “Armastus, laps on armastuse vili. Kui ma ootasin Liisut, siis ma olin tohutult õnnelik. Ma olin mitte seitsemendas taevas, vaid üheksandas taevas. Ma kujutasin ette kui uhke ema ma olen ja promeneerin suursuguselt lapsevankriga tänavatel jalutades. Aga kahjuks oli reaalsus see, et ma võtsin nii palju kaalus juurde, et isegi Tõnise teksased ei läinud mulle jalga “ naerab Laine saates. “Aga ma ei olnud üldse stressi, see oli minu jaoks üks osa elust ja ma nägin palju vaveva, tegin viis kuni kuus trenni päevas. Mul kulus aasta, et ennast vormi saada “ meenutab laine oma elu ühte tähtsamat perioodi. Ta kinnitab, et ta suhtub kõigesse elus tõsiselt ja tahab alati süveneda nii rolli kui uutesse situatsioonidesse. Alles hiljuti ehitas Laine vundamendi oma Tantsukoolile, milel täitub kohe 40 aastat. Kas jätkub jõudu ka müüride ehitamiseks, seda ta veel ei tea, aga unistada tuleb suurelt. Kuula saatest, milline oli Laine esimene roll teatris ja milline film jättis talle kõige suurema emotsiooni hinge! Millisesse suurlinna tahaks alati ta tagasi minna ja millised hetked on teda naisena muutnud!

Naiseks olemine on 200% võit meie kasuks Eestis. Ma olen oma elu parimas vormis!

Naiseks olemine on 200% võit meie kasuks Eestis. Ma olen oma elu parimas vormis! by Eesti Naine: Kristiina Heinmets podcast

Kuula:

Kirjeldus:
Ajakirja Eesti Naine taskuhäälingu naistepäeva erisaates arutavad Reet Roos, Heidit Kaio ja Kristiina Heinmets naiseks olemise retseptist Eesti ühiskonnas. Eestlaseks sündimine on kui snaiprilask jackpoti pihta ning naiseks olemine siinses ühiskonnas on 200% võit meie kasuks. Reet tunnistab, et tema egole see haiget ei tee kui pakub kohvi või pühib pärast koosolekut laua puhtaks, see tuleb iseenesest vanast harjumusest. Naistepäeval peaksime ennast väärtustama ning õppima olema vähemkriitilised enda suhtes, elama hetkes ja laska asjadel teinekord lihtsalt minna. Vanus vabastab paljudest pingetest ning oskust ennast hinnata tuleb teinekord õppida. Reet tunnistab, et kunagi oli jalakäijale tee andmine ebanormaalsus ühiskonnas, siis täna on see tavaline. Eesti ühiskond on muutumas heathtlikkuse ning enda kogukonna märkamise suunas, see ongi muutumas tavaliseks. Tunda ennst hästi, sest me oleme oma elu parimas vormis. Kuula naistepäeva erisaatest, millised on nende naiste meenutuse seoses selle päevaga ning kuidas hoida ennast tasakaalus kui ööpäevas on ainult 24 tundi. Kuidas Reet Roos on teadlikult oma prioriteete muutnud 180 kraadi, sest väikeed muutused ei taga pikaaegset tulemust. Kuidas olla ema ning ettevõtja oma elu logistikuna

Rita Rätsepp, Evelin Võigemast: Mis on Armastus? Kus naistena oleme oma elu lavastajad!

Rita Rätsepp, Evelin Võigemast: Mis on Armastus? Kus naistena oleme oma elu lavastajad!

Kuula:

Kirjeldus:
Kriisid on areng ning oskus elada hetkes koos tänulikkuse ning õnnelikusega! Uue aasta esimeses saates arutavad Rita Rätsep, Evelin Võigemast, Heidit Kaio ja Kristiina Heinmets just nendel teemadel läbi naiseks olemise prisma ühiskonna toimunud muutuste üle, kus naistena tuli hakata oma elukorraldusi läbi viima logistika tippatseme planeerijatena. Otse ja ausalt, südamest südamesse, mis on armastus ja mida ootavad need naised uuelt aastalt! Millised muutused on toimunud nendes endis ja kuidas hoida oma elu tasakaalus Oma Lugu kirjutades!

Endale lubamine on suurema jõuga kui keelamine

Endale lubamine on suurema jõuga kui keelamine

Kuula:

Kirjeldus:
Psühholoogia doktorist 3 tütre ema Eva-Maria Kangro analüüsib elu läbi oma erialaprisma. Mis on tema väikesed nipid naisena hakkama saada, kuidas olla olemas oma laste jaoks ja taskaalustada ühiskondlikke rolle. Tema jaoks on elu kui balletitund, kus iga kord tuleb teha natuke suurem pingutus nautides edasiarengu protsessi.

Elus peab tegema nii nagu endale meeldib

Elus peab tegema nii nagu endale meeldib

Kuula:

Kirjeldus:
Marilini jaoks on koige olulisem kuulata oma intuitsiooni ja kulgeda selle rütmis. Marilini sätib oma töökoormust vastavalt võimalustele, et perekonna vanker hoida tasakaalus. Olla hea ema oma neljale tytrele on koige olulisem amet ja tema teadlik valik siin elus.