Rock FM Metal: külas on Hard Rock Laagri, Barbar Feasti ja Käbliku Beer Campi peakorraldajad

Rock FM Metal: külas on Hard Rock Laagri, Barbar Feasti ja Käbliku Beer Campi peakorraldajad

Kuula:

Kirjeldus:
Juuli on tänavu tõeliselt pöörane kuu, mis testib ka metalli sulamistemperatuuri. Kõikidel kuu nädalavahetustel on raskemuusikasõpradel maiustamisrõõmu. Alates Hard Rock Laagriga Vana-Vigalas ning lõpetades Punk & Rock Festivaliga Tartus. Rock FM Metal pajatas festivalikorraldajatega (Kaido Haavandi, Madis Velström ja Alar Arna) suurürituste sünni- ja kasvuvaludest ning rõõmudest, mis kulgeb kuskil ahastuse ja jumalapuudutuse vahelisel hallil alal. Millises seisus on Eesti raskemuusika ning meeldejäävamad lood festivalimelust jõuavad Sinuni kui heidad kõrva Rock FM Metali värskeimale episoodile. Saatejuht Kadi-Maarja Võsu.

Sky.ee x Funk Embassy Records x Tiks Records

Sky.ee x Funk Embassy Records x Tiks Records

Kuula:

Kirjeldus:
EMEA 2021 nominendid said kokku ja rääkisid indie plaadifirma tegemiste võlust ja valust ning kõigest muust.

Külas olid Henrik Ehte (Funk Embassy Records) ja Peeter Ehala (Tiks Records)

Intervjueeris: Irene Kivi (Sky.ee)

Külas on Karl-Erik Taukar

Hirmocast | Külas on Karl-Erik Taukar

Kuula:

Kirjeldus:
Raadiosaatejuht Kristjan Hirmo poolt juhitud taskuhääling ”Hirmocast” on saatesse külla kutsunud ühe põneva külalise. Selleks on legendaarne muusik Karl-Erik Taukar!

Külas on Cool D

Hirmocast | Külas on Cool D

Kuula:

Kirjeldus:
Legendaarne räpihunt Cool D kirjeldas Kristjan Hirmo taskuhäälingus “Hirmocast” oma teekonda muusikamaailma ning seda, mida arvab laulja tänastest noortest Soundcloudi räpparitest ja elust isana.

ROCK FM METAL: KÜLAS ON FORM!

ROCK FM METAL: KÜLAS ON FORM! by Skyportaal

Kuula:

Kirjeldus:
Head uudised! Maailmalõpp on käes! Sellest, kui kaua täpsemalt piinlema peab ja mida tähtsat momenti oodates veel teha jõuab, rääkisid Rock FM Metal podcastis Tartu eksperimentaalse black-metal bändi Form liikmed Rebeca ja Arhitekt. Bänd on viimased kümme aastat seda sünget teadmist endaga kaasas kandnud ja psühholoogile pöördumise asemel otsustanud hoopis albumi valmis treida. „Aerosols and Dust Particles“ küll kõnetab inimeste hirme nii individuaalse kui kollektiivse lõpu suhtes, kuid tegelikult leiavad bändi liikmed, et ega’s maailma lõpp ole siis ju ometi maailmalõpp.

Form avaldas oma 10 aastat tagas alguse saanud albumi eelmise aasta lõpus ning tavapärase plaadiesituskontserdi asemel korraldasid nad Tartus, Genialistide klubis hoopis tõelise audiovisuaalse kogemuse, kuhu ilmus lisaks isiklikule emale ka noobel nautlejaskond, kes muidu seesugusest väärt loomingust oleks võinud pimesi mööda jalutada. Muuhulgas oli Rebecal ja Arhitektil pajatada vahvaid lugusid esimestest kontsertkogemustest, mille käigus selgus, et süntesaatorile õlut joota ei maksa ning kui mehed käsivad end siniseks võõbata, tasub talitada Eesti vanasõna järgi: ära mõtle, kohe ütle.

Külas on Liis Lemsalu

Hirmocast | Külas on Liis Lemsalu

Kuula:

Kirjeldus:
Hirmocastis käis külas Liis Lemsalu, kellel ilmus hiljuti koostöös Stefaniga lugu “Doomino”.

Sellest, mis on Liisi tulevikuplaanid, eluolu praegu ning mõtted ja tunded, kuula värskest Hirmocastist.

ROCK FM METAL: KÜLAS ON SIBERIAN SUMMER!

ROCK FM METAL: KÜLAS ON SIBERIAN SUMMER!

Kuula:

Kirjeldus:
Siberian Summerist polnud praktiliselt keegi veel nootigi kuulnud kui nad 5. märtsil oma albumi avaldasid. “Real Feel: -90 Degrees Celsius” on eksperimentaalalbum, mida võiks liigitada no-wave-black-metali ning sickbient stiili alla. Bänd lubab päästa raskemuusikaskeene lokkavast rõvedusest ja sitast ning usuvad sellesse, et tõeline kunst võib sündida juba esimesel korral ning on kindlal seisukohal, et hea album tuleb salvestada ühe päeva ja kahe mikrofoniga. Lisaks klassikalistele instrumentidele tunneb terav kõrv palades ära ka Eesti rahvusinstrumendi – kirve.

ROCK FM METAL: KÜLAS ON TERAVMOON!

ROCK FM METAL: KÜLAS ON TERAVMOON!

Kuula:

Kirjeldus:
Rock FM Metali stuudios on külas karismaatilised Silver ja Tiit ansamblist Teravmoon. Oma sotsiaalmeedias tehtud avaldusega on nad saatejuht Kadi-Maarja Võsu täiesti endast välja viinud ning nüüd tuleb patud lunastada. Muuhulgas tuleb juttu konspiratsiooniteooriatest, parimatest esinemiskogemustest, saefetishist ja paljust muust. Kes kuulab, saab sünnipäevaks pool präänikut!

Külas on Daniel Levi

Hirmocast | Külas on Daniel Levi

Kuula:

Kirjeldus:
Sky.ee taskuhäälingus Hirmocast oli saatejuht Kristjan Hirmol külas noor muusik ja kahe lapse isa Daniel Levi Viinalass. Olles nii Eesti kui USA juurtega, tuli jutuks noormehe elu ja oli nii siin kui sealpool lompi.

“30 minutit taevas” BSHga: külas on Austraaliast armastuse pärast Eestisse kolinud Justin Leo

“30 minutit taevas” BSHga: külas on Austraaliast armastuse pärast Eestisse kolinud Justin Leo

Kuula:

Kirjeldus:
Brigitte Susanne Hundi uue saate “30 minutit taevas” esimene külaline on Austraaliast pärit strippar – või nagu talle endale meeldib öelda – meelelahutaja. Justin McNairn sai eestlastele tuntuks, armastatuks ja vihatuks eelmise aastal, kui Justin avas koos oma tüdruksõbra, Triinu-Liis Epneriga ühise Instagrami konto “Meettheleos”.