Kas tehnoloogia vähendab või suurendab keskkonna jalajälge?

Kas tehnoloogia vähendab või suurendab keskkonna jalajälge? by Arvamusfestival

Kuula:

Kirjeldus:
Tehnoloogia seos keskkonna-teemadega on vastuoluline. Ühest küljest aitavad tehnoloogilised lahendused oluliselt vähendada reisimist-, transpordi- ja energiakulu. Teisalt toodame iga päev andmeid juurde, mille hoidmiseks kasutavad pilveteenusepakkujad ja serveriruumid üha rohkem energiat. Kuidas aru saada, mis on minu jalajälg igapäevaselt telefoniga helistades, e-maile saates, filme striimides, fotosid tehes? Kes peaks võtma vastutuse, kas mina kui kasutaja või teenusepakkuja? Millised on tulevikutrendid, kas tehnoloogia soodustab rohkem tarbimist või saame hakata oma seadmete eluiga pikendama, kasutama ringmajanduse ärimudelit ka elektrooniliste seadmete puhul?

Arutelu juht:
Kristo Elias
Osalejad:
Andre Visse (Telia Eesti tehnoloogiajuht), Kristin Siil (noor keskkonnaaktivist), Züleyxa Izmailova (keskkonnaaktivist ja poliitik), Mario Kadastik (tuumafüüsik ja Keemilise ja bioloogilise füüsika instituudi vanemteadur)
Korraldaja:
Telia Eesti AS

Arutelu toimus 14. augustil Paides. Vabas õhus tehtud salvestusele lisavad värvi tuule puhumine, lehtede kahin ja vihma krabin.

Loomse tooraine vabad materjalid moetööstuses

Loomse tooraine vabad materjalid moetööstuses by Arvamusfestival

Kuula:

Kirjeldus:
Loomad on pikalt olnud seotud moetööstusega. Õnneks on maailm pidevas muutuses ja tänapäeval on järjest enam inimesi endale teadvustanud, et loomade kasutamine moetoodetena ei ole enam vajalik. Tekkinud on palju jätkusuutlikke alternatiive, mille tootmiseks ei pea põhjustama kannatusi elusolenditele. Mida saavad erinevad huvigrupid veel ära teha, et loomsete materjalide kasutamine moetööstuses lõppeks? Missuguseid alternatiivmaterjale täna pakutakse ja millised on nende kitsaskohad?

Arutelu juht: Kristo Elias
Osalejad: Tiia Plamus (TalTechi vanemlektor), Anni Ilves (brändi Alpaka asutaja), Reet Aus
Korraldaja: MTÜ Loomus (Merilyn Haugas)

Arutelu toimus 10. augustil Paides. Vabas õhus tehtud salvestusele lisavad värvi tuule puhumine, lehtede kahin ja vihma krabin.

Kristo Elias – elus ja looduses kannapöörde tegemisest

#3 Kristo Elias – elus ja looduses kannapöörde tegemisest.

Kuula:

Kirjeldus:
Meie tänase saate külaliseks on mees, kes sai laiemale üldsusele tuttavaks, kui üks olulisema info kandjaid Eestimaal – see mees rääkis meile väga pikka aega ilmast! See multitalent on läbi käinud mitmeid radu nii telemaastikul kui ka Eestimaa looduses – meie tänaseks külaliseks on üks praegune Osooni saatejuht, Kristo Elias! Episoodis räägime elus kannapöörete tegemisest, loodusest ja ühest põnevast harjumusest.