#187 – Meemimündid feat. Tambet Sild

#187 – Meemimündid feat. Tambet Sild

Kuula:

Kirjeldus:
Külas on Tambet Sild ning koos uurime mis on toimunud investeerimismaastikul ja krüptoraha maailmas. Lisaks muidugi pilk Karli andmekaitse harjumustesse ja kuulda saab ka 2020 aasta kohta väikest viktoriinikest. Vahva episood on.

Sisuturundussaade: kas krüptorahal on tulevikku?

21.01.21 Sisuturundussaade: kas krüptorahal on tulevikku?

Kuula:

Kirjeldus:
Seekordses sisuturundussaates on külas innovaatilise fintechi Change juht Kristjan Kangro. Change’i on nimetatud ka Hansapank 2.0-ks.

Saatejuht Hando Sinisalu räägib Kristjan Kangroga Change’i innovaatlisest ärimudelist ja sellest, kuidas firma plaanib kogu finantsmaailma muuta. Pikemalt peatume krüptoraha teemal – Kristjan Kangro räägib sellest, miks tema arvates on krüptoraha tuleviku valuuta ja milleks tuleb valmis olla krüptorahasse investeerimisel.

Uusmüstikust krüptorahaekspert Asse Sauga, vaimse ja ärimaailma ühendamisest

#132 Uusmüstikust krüptorahaekspert Asse Sauga, vaimse ja ärimaailma ühendamisest by Ausad Mehed

Kuula:

Kirjeldus:
Asse Sauga on infotehnoloogia taustaga, krüptorahanduse ja plokiahela ekspert, koolitaja, investor, iduettevõtja ja Eesti esimese krüptorahandust lahtiseletav raamatu “Kõik sai alguse Bitcoinist” autor. Assel on täna peamiselt kaks valdkonda, milles ta enda ekspertiisi hoiab ja arendab.

Esimene on majandus, rahandus ja krüptorahandus, kus ta konsulteerib, õpetab inimesi ja investeerib erinevatesse varaklassidesse. Asse on ka Eesti krüptoraha liidu kaasasutaja. Ta on ühtlasi ka Change Invest start-up nõukogu liige, mille omanik Kristjan Kangro on ka meil saates käinud.

Teine kodune valdkond, kus Asse täna toimetab on vaimsus, kus ta arendab ja õpib sügavuti metafüüsikat koos rahvusvahelise Modsernse Müstika kooliga. Ta tervendab, on vaimne giid ja aitab inimestel nende tõelist potentsiaali avastada.

Tegemist on tasulise saatega, kui soovid kuulata tervet episoodi ja ka kõiki teisi tasulisi külalistega saateid, siis leiad need kõik suletud Facebooki grupist:
www.facebook.com/groups/ausadvestlused/

Ligipääsu saamiseks tuleb sooritada väike tasu järgnevale kontole:

IBAN: GB68REVO00997013422585
BIC: REVOGB21
SAAJA: Chris Kala
SUMMA: 12€ / kuus
SELGITUS: Oma facebooki nimi
NB! Swedbank omanikel soovitan sooritada makse läbi arvuti ja valida eraldi välismakse, muidu võib tekkida probleeme kande sooritamisel.

Head mõtted Asselt:
– Läbi mingisuguse sisemise taipamise jõudis minuni teadmine, et tegelikult on inimesed need, kes valesti käituvad. Raha on ainult töövahend ja raha pole milleski süüdi. Hinnanguid annavad inimesed ise. Siis tekkis ka võimas arusaamine, et olen raha endast eemale lükanud.

– Inimene ise saab otsustada, kui palju ta laseb egol oma elu dikteerida.

– Krüptorahandus on puhtalt matemaatika. Sügavuti minnes on ka metafüüsika matemaatika. See on nende kokkupuutepunkt, lihtsalt üks on maisem. Teisel juhul meil pole tõestust, aga on teadmine, et see toimib.

– Plokiahela tehnoloogia sünd, mille najal ka Bitcoin seisab, lõi võimaluse luua turvalisi hajussüsteeme.

– Egost pole vaja lahti saada, vaid egost on vaja teadlikuks saada, teda aktsepteerida. Saada kontroll ego üle.

– Raamatud osutuvad sageli põgenemisteeks, et mingite teemadega sisemiselt ja päriselt mitte tegelda. Olulised on hoopis kogemused ja praktika. Teooria ja teadmised on nii või teisiti olemas, nendele saab alati ligi. Olulisem on aga esimene samm kogemuse poole, asju ise läbi teha.

– Tee finantsilise vabaduse juurde algab esmalt rahast mõtlemisest: millise energiaga sa rahasse suhtud? Kas sulle meeldib raha ära anda? Kuidas rahast kõneled?

– Uues maailmas ei saa olema nii domineerivat raha, kui praegu on näiteks dollar. Pigem on väiksemaid, erinevaid rahasid, millel on oma kultuuriline või kogukondlik väärtus. Bitcoinist saab tulevikus digitaalne kuld ehk väärtuse hoidja.

Sa asud kuulama podcasti Ausad Mehed, mille eesmärgiks on motiveerida ja inspireerida kuulajaid olemaks rohkem ausam enda vastu ning võtmaks suuremat vastutust enda isikliku elu ees.

Lisaks, kui sa tunned, et saade, mida kuulad pakub sulle väärtust, siis too meieni üks sõber, kes võiks saates oleva informatsiooniga resoneeruda. See aitab meil enda ja külaliste sõnumit edasi viia.

Facebook:
www.facebook.com/podcastausadmehed/
www.facebook.com/chriskkala
www.facebook.com/enelyk
www.facebook.com/elis.liivaru

Instagram:
www.instagram.com/chriskkala/
www.instagram.com/enelykrusell/
www.instagram.com/elisliivaru/

Jälgi Asse tegemisi:

Saates mainitud reklaam:
www.krupto.ee
www.lacuna.ee
www.master-mind.ee

UBG

UBG ehk Tanel Sillaots on krüptoraha investor, kes kasutas paar aastat tagasi ära auku ühes krüpto portaalis ja teenis endale sellega poole miljoni euro väärtuses krüptoraha. Selles episoodis me räägime kuidas ta praktiliselt üle öö rikkaks sai ja kuidas mina sellele rahale ära ütlesin, mis asi on Steem, tema annetushullusest livestreameritele, koostööst Eesti suurima livestreameri Istoprocentiga ja nende mängurite villa kaadritagustest.

Einari Jututuba #6 – UBG

Peeter Koppel – Turumajandus

#11 Peeter Koppel – Turumajandus

Kuula:

Kirjeldus:
Peeter Koppel on majandusanalüütik ja kolumnist, kes kommenteerib sageli Eesti meedias majandusteemasid, eriti finantsturgude käitumist ja seda mõjutavaid tegureid. Alates 2008 aastast töötab Koppel SEB Pangas privaatpanganduse strateegina, kus tema ülesandeks on varade investeerimine. Kutsusin Peetri saatesse, et rääkida turumajandusest ja sellega kaasnevatest mõjudest.

Saate märkmed:
Boom and bust cycle, buumide ja kriiside põhjused [3:00]
2008 kriisi päästmine [6:50]
2008 kriisi mõju tänasele keskkonnale [9:40]
Laenul põhineva heaoluühiskonna tagajärjed [15:30]
Rahatrükkimine – mastaapne kaootiline improvisatsioon [20:22]
Heaoluriigi jätkusuutlikus [24:00]
Kitsenev ressurss ja sellega kaasnevad probleemid [26:55]
Kasumimotiivi kaotamise tagajärjed [29:37]
Tervishoiuteenuste nõudlus ja ressursid [36:00]
Kommunismiga flirtimine [39:30]
Innovatsiooni ja loovuse mõju keskkonnale [44:09]
Euroopa ja USA ettevõtluskultuuri erinevused [50:00]
Krüptorahad vs raha emiteerimise monopol [58:56]
Krüptorahade killer app[1:05:10]
Turumajanduse mõju elukvaliteedile ja keskkonnale [1:07:07]
Lõpuküsimus [1:13:01]

Otsi lolli, kes ei kardaks kolli, kui on kollil krüptomaitse suus…

Otsi lolli, kes ei kardaks kolli, kui on kollil krüptomaitse suus… by Arvamusfestival

Kuula:

Kirjeldus:
Mõned usuvad, et krüptoraha on tuleviku raha ja kasvab veel. Teised usuvad, et see on mull, mille lõhkemisel jääb järele hulk vaesunud inimesi. Eesti pank väidab, et krüptorahad on järjekordne Ponzi skeem, samal ajal kui noored eestlased on rajanud uue ajastu panga Change ja väidavad, et ehitavad panka krüptoinimestele. Milline on tuleviku valuuta? Mida noor peab teadma krüptorahadest?

Arutelu juht: Asse Sauga (investor, koolitaja, iduettevõtja ja raamatu “Kõik sai alguse bitcoinist” autor)

Osalejad: Kristjan Kangro (Founder and CEO of Change), Kalle Palling (MP Parliament of Estonia, Vice- Chair of Environment), Joonatan Uusväli (finantsetevõtete grupi IT juht), Rauno Sigur (väikeinvestor)

Korraldaja: MTÜ Eesti Noored Talendid

Arutelu leidis aset 11. augustil 2018 Paides.

Vabas õhus tehtud salvestusele lisavad värvi tuule puhumine, lehtede kahin ja vihma krabin.

Tõnis Reimo

#013 Tõnis Reimo by Lainel

Kuula:

Kirjeldus:
Tõnis Reimo on muhe surfar, kes on hästi kursis digitaalse maailma identiteedi loomega. Rääkisime Tõnisega surfijuttude kõrval emotsioonidest ja ratsionaalsusest, krüptovaluutast, inimese identiteedist ja digitaalsest jalajäljest, utoopiast ja düstoopiast, maailma internetiseerumisest ja konservide varumisest.

Tõnise valitud muusikapala – https://www.youtube.com/watch?v=KaOC9danxNo

Podcasti teemalingid:
Krüptorahast – http://www.kryptoraha.ee/tehnoloogia/
Bulgaaria valitsuse 3 triljonit bitcoini – https://www.coindesk.com/bulgarian-government-sitting-3-billion-bitcoin/
JP Sears krüptorahast – https://www.facebook.com/awakenwithjp/videos/1968519879830531/
2013 aasta artikkel bitcoinist – https://www.forbes.com/sites/jessecolombo/2013/12/19/bitcoin-may-be-following-this-classic-bubble-stages-chart/#3ffb169a36b8
Rootsi sularaha lõpp – https://majandus24.postimees.ee/4209195/rootsis-on-sularaha-lopp-lahedal
Bitcoini hind 1milj USD? – http://strategiccoin.com/1-million-bitcoin-price-has-long-term-potential-says-hedge-fund-manager/
Bitcoini energiatarbimine – http://www.popularmechanics.com/science/energy/a14108750/bitcoins-energy-cost-is-huge-and-growing/?src=socialflowFBPOP
Krüptoraha saastab keskkonda – http://edasi.org/17861/kristjan-port-kruptorahast-saanud-keskkonda-saastav-investeerimisobjekt/
ESTCoin – http://podcast.kuku.postimees.ee/podcast/restart-2017-12-23/
Tööhõivesektorid Eestis – https://et.wikipedia.org/wiki/Tööhõive
Inflatsioon ja deflatsioon – https://arvamus.postimees.ee/4356481/tonis-oja-huvasti-inflatsioon
Mikrofinantseerimine Aafrikas – https://www.allianz.com/en/about_us/open-knowledge/topics/finance/articles/100220-microfinance-do-you-susu.html/
Susu – http://africanbusinessmagazine.com/features/countryfiles/ghana-how-susu-evolved-into-microfinance
Raamat, Kaupo Vipp, Globaalpohmelus – https://www.rahvaraamat.ee/p/globaalpohmelus-naftatipuvaade-tööstusühiskonnale/42496/et?isbn=9789949305803